[MP] Civ6 - Multiplayer: Kasım 2020
PQb2v6.png

Civilization VI - Kasım 2020 Etkinliği

Bu ay içerisinde yapılan multiplayer etkinliklerine dair iletiler, paylaşımlar ve sohbet bu konu altında yer alır. Katılmak için yorumlara katılıyorum yazın ve uygun olduğunuz günleri belirtin. Oyun ayarları ile ilgili fikirlerinizi de yorumlara ekleyebilirsiniz. Oyun hızı, haritası, tur süresi ve tur modu ile ilgili ayarlar katılımcıların tercihine göre değişebilir. Gathering Storm ek paketine sahip olmanız gerekmektedir. Yeni güncelleme ile gelen Pirates modunu katılım olursa hafta sonları kurmak istiyorum.

Etkinlik saati: (20:00-23:30)
Oyun hızı: Online (Yaklaşık 3 oyun günü sürüyor.)
Oyun haritası: Seven Seas (Diğer seçeneklere bakabilmeniz için alta koyuyorum.)
Tur süresi: Dynamic turn timer (Ayrıca tur süresini ayarlayan bir mod kullanabiliriz.)
Tur modu: En önemli soru! Simultaneous (Tüm oyuncular aynı anda oynuyor.) Dynamic (Barış dönemi tüm oyuncular aynı anda, savaş dönemi savaşan oyuncular kendi sırasında oynuyor.)
Geri kalan tüm ayarlar standart olacak. Fikirlerinizi belirtmekten çekinmeyin

Etkinlik sırasında sizi oyuna davet edebilmem için katılıyorum yazdıktan sonra steam üzerinden beni ekleyin.
https://steamcommunity.com/profiles/76561198027889317/
Ara
Katılıyorum.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
[+] 1 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Rzenma ile pirates senaryosunu denedik. Gayet eğlenceli bir maçtı. Son turlara kadar gemi keserek puan kassam da yağma yapan @Rzenma beni yakaladı ve farkı açtı. 

Görsel

Pusuya düştüm ve ele geçirdiğim gemimi kaybettim. 

Görsel

Görsel
[+] 2 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İkinci oyundan görüntüler. @Rzenma oyunun bugını buldu daha oynanmaz :D 

Görsel

Görsel
[+] 2 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Açık ara en çok beğendiğim senaryo. Hafta sonları oynayabiliriz çok uzun sürmüyor zaten.

BECE0475A4B98E7F3534313DA53303419762C020
EC7FA13A1A3917D5800FCCD7773E07A614EC40E6
847065524D7D6CF1F95B63E3615E7FE7C8EEBEBA
70F6A93617C032E61E763A974711B1BB1AAB30D6
[+] 1 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İlk defa @Rzenma ya karşı bir galibiyet elde ettim. Önceki oyunlarda yaptığım hataları yapmadan sadece ünlü korsanları kovaladım. Tabi korsan almayı bilmediğimden hazineleri gömemedim başlarda. Son turlarda @Rzenma sayesinde öğrendim ve olabildiğince gömdüm. Gayet eğlenceli ve keyifli bir maçtı.

Görsel
Görsel
Görsel
Görsel
Görsel
Görsel
Görsel
Görsel
[+] 1 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ünlü korsanları avlamak baya puan getiriyormuş. Oyun sırasında büyük bir hazine keşfettim ama yağmalamak mümkün değildi :(

8D586B0B97D823C69E423004E2B470EFE2BE25A2
[+] 1 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum, kurallar pek farketmez uyarım çoğunluğa
Ara
(10-11-2020, 11:24)alpdb : Katılıyorum, kurallar pek farketmez uyarım çoğunluğa

Az sayıda olduğumuz için sadece Pirates kuruyoruz şu anda. Benim arkadaş listemde eklisin uygun olursan davet yollarım.
Ara
Katılıyorum
Ara
Görsel

Görsel

Görsel

Neden gemi çıkmıyor karşıma :( der demez dibimde Fransız konvoyu spamlanıp canımın yarısını götürmelerine rağmen hazineleri kapabilmem, bunun gibi iki üç tane daha hazine filosunun dibimde belirmesi, yukarıda görebileceğiniz gibi rota yağmalamakta da sorun yaşamamam sayesinde belki biraz fazla da olsa para biriktirebildim. Tabi sonra gemilerimi biraz fazla güçlendirmiş olacağım, 2. atışı yaptıktan sonra düşman gemileri ele geçirilmeden batıyorlardı. O küçük pürüzü saymazsak oldukça eğlenceliydi ve acemi şansım sayesinde kazandım. @Rzenma'ya oyun için teşekkürler.
Not: Küçük bir trivia olarak aynı altıgendeki 4 rotanın tek hamlede sadece üçünü yağmayalabildim. Sonuncusu hayatta kalıp hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam etti.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bende diyorum bu ticaret gemileri nerde @Onur34 dörder dörder götürüyormuş :) oyun için teşekkür ederim bir gün bu senaryoyu tam sayıda oynarsak güzel olur.
[+] 2 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.