[MP] Civ6 - Multiplayer: Nisan 2020
Ben de brezilyayla oynuyorum pek avantajli bir ulke degil daha cok entertainment ve patronaj üstüne bir kac ozelligi var olabildiğince faydalanmaya calisiyorum bu ozelliklerden. Toprak olarak guzel yerde basladigimi dusunuyorum baya genis topraklar kaynaklar acisindan zengin. İlk gunun sonunda savasa girmek zorunda kalmadim hatta savasan kimse olmadi diyebilirim skor puanini birinci bitirdim ilerleyen caglarda neler olcak gorelim
Ara
Kore geldi bana ve ilk şehrimi dağların tam dibinde kurmam avantajımaydı. İkinci şehrimi de dağların yakınına kurdum fakat barbarlar beni erken oyunda epey uğraştırdı. Settler yetiştirmekte bu yüzden biraz geride kaldım. İlk çağları skor olarak sonuncu kapattım. Bilimde öndeydim ancak son turlarda yanlış hatırlamıyorsam @Rzenma liderliği devraldı.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Yarın oyunumuza kaldığımız yerden devam edeceğiz.
@Gurt
@SoulForged
@Onur34
[+] 1 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tamam bana uyar 8 de herkes hazir olursa
Ara
Ben hazır bir şekilde bekliyorum.
Ara
Ben de hazırım.
Ara
Kuruyorum.
Ara
Gayet güzel bir oyun günü oldu. Savaş çıkmadı ancak bu sefer bilim yarışına tutuştuk. @SoulForged da bize turlarda ne yapılacağı nelere dikkat edileceği hakkında bir rehber yazarsa çok daha iyi olur gibi.
[+] 1 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Güzel bir oyundu. Bilim odaklı gitmeye çalışsam da @Rzenma ile aşık atamayacağımı anladım. Kültürde de @SoulForged oyunu domine etti. Ben de artık birşeyler yaparım son oyunda.
Ara
İkinci oyun gününde 139. tura kadar oynadık. Bilim yarışını uzun süre önde götürüyordum fakat diğer oyuncular farkı kapatmaya başlamışlardı. Sonradan keşfettiğim Fez(CS) şehrinin sahibi olabilmek için önce spy yollayıp mevcut sahibinin envoylarını azalttım sonrada bütün envoy puanlarımı bu şehre bastım. Sahip olduğum diğer iki CS şehrini kaptırmış olsamda buna değdi. Research lab inşa etmeyi öğrenince faith puanlarım ile üretimi düşük olan şehirlerime Research lab bastım bu sayede farkı korumayı başardım. Faith puanlarını üretime dönüştürmek baya etkili bu oyunda. Pek fazla wonder üretemedim ama bilim zaferinde etkili iki wonder (Great Library, Oxford Universty) bende kaldı.

Ara
Biraz bilimde geriden takip ettim ama bolum sonu bilimde ikinciydim, kulturde nerdeyse tum great people bende cikmaya basladi artik eserleri koycak yer kalmadi:) uretimde de baya iyi durumdayim ozellikle venetina arsenal i kapmis olmama sevindim denizde ozel gemimle birlikte baya koz olusturcak.
Ara
Etkinliğimiz bu hafta çarşamba günü saat 10:00 ertelenmiştir.
@SoulForged
@Onur34
@Gurt
[+] 2 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
9 dan biraz daha geç olabilir mi? 10 iyi gibi iftar ve dinlenme kısmı var malum.
[+] 1 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kacta baslicaz bugun bana her saat uyar
Ara
10 da başlayacağız sanırım.
Ara
Durum nedir napicaz 20 dk kaldi ona gore plan yapalim
Ara
Ben hazırım.
Ara
Elektrikler gittiği için gelemedim özür dilerim. Keşke böyle durumlar için save dosyasını paylaşsaydık siz oyuna başlayabilirdiniz. Herkes için uygun günlerde devam edip etkinliği sonuçlandıralım tekrar haftaya ertelemeye gerek yok bence.
[+] 2 üye Rzenma nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Elektrikler gitmis olabilir anlarim da telefonunda internetin yok mu foruma girip arkadaslar durum boyle erteleyelim deseydin keske biz geldik bekledik hic bir cevap da gelmeyince ciktik. Program yapıyoruz sebepsiz uymuyosunuz lutfen biraz daha saygılı olalim
Ara
Kusura bakmayın etkinlik pazar günü @Pharmacist'in pc düzelene kadar ck2 mplerini hostlayacağımı söylediğim için ertelenmişti. Ama ilk günden 4 saat hız kontrol etmenin cidden baş ağrıttığını fark edince salı ve ondan sonraki ck2 mplerini hostlamaktan vaz geçtim ama Civ6’nin günü çarşambada kalmış. Yani en azından salı günü hatırlayıp yazsaydım oyunu oynayabilirdik. Yani dün oynayamamızda benim de suçum var. Bütün etkinlik katılımcılarından özür dilerim.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.