[MP] CK2 - Multiplayer: Mart 2018
XPMYL5.png

Crusader Kings II - Multiplayer: Mart 2018
Başlangıç: High Middle Ages, 1066

Etkinliğin Yapısı
  • Etkinliğin amacı güzel vakit geçirmek ve eğlenmektir, oyuncuların birbirine ve etkinliğe karşı saygılı olması beklenir.
  • Oyunda 1444'e ulaştıktan sonra bu etkinliğin devamı olarak aynı haritada Europa Universalis IV etkinliği açılacaktır.
  • Herhangi bir sebepten etkinlik günü oyuna katılamayan oyuncuların bunu etkinlik konusunda önceden belirtmesi beklenir.
  • Oyuncular başlangıçta düklükten yüksek ünvan veya herhangi bir ekstra ünvanın varis sırasında yer alan karakterler seçemezler.
  • Hanedan seçimlerinde Katolik hanedanlar önceliklidir, oyuncuların birbirine fazla yakın olmayan bölgelerde yer alması daha uygundur.
  • Her oyun günü lobi multiplayer başlangıç saatinden 15 dk önce kurulur, tüm oyuncuların odaya konuda paylaşılmış save dosyasını indirmiş bir şekilde girmesi beklenir.
  • Oyunculardan her oyun günü sonrası konuda ülkelerine dair RP yapmaları beklenir.
  • Oyunda her de jure imparatorluk başına sadece 1 oyuncu alınacaktır.
Etkinlik Kuralları
  • Etkinliğe katılmış tüm oyuncular bu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır.
  • Oyun içerisinde oyuncular birbirleriyle yardımlaşarak oynayamazlar.
  • İmparatorluk ünvanına sahip oyuncular oyun içerisinde ittifak sahibi olamazlar.
  • Oyun içerisinde GM'den izin almadan hanenizin, ülkenizin veya topraklarınızın adını değiştiremez, arma değişikliği yapamazsınız.
  • Yüksek miktarda ünvan/toprak elde etmeniz gibi durumlarda GM'den oyunun pauselanmasını talep edebilirsiniz.
  • Oyun içerisinde hanedanınızın kötü bir duruma düşmesi durumunda farklı bir coğrafyadan düklükle oyuna devam edebilirsiniz.
  • Oyun içerisinde soyunuzun kuruması durumunda aynı ülkede son ünvanınızdan 1 kademe aşağıda ünvanla oyuna devam edebilirsiniz.
  • Oyun içerisinde hiçbir şekilde exploitlerden yararlanılamaz, neyin exploit olduğuna GM karar verir.

Konu altından başvuru yapabilir, kural ve oyun günleri önerilerinizi iletebilirsiniz.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ben varım.
Ara
Bende katılyorum, cuma cumartesi olursa günler gayet hoş olacaktır.
Ara
Etkinliğin Yapısı ve Kurallarına dair maddeler eklendi, belirttiğim gibi amacımız sakin ve eğlenceli bir oyunla 1444'e ulaşmak ve oradan EU4'e aktarmak. EU4'e aktardıktan sonra EU4 bölümünde konu açarak müsait ülkelere alımlar yapabiliriz. 4 kişi bile olsak haftada 2 gün girip oynayabiliriz diye düşünüyorum.
Alıntı:Oyunda her de jure imparatorluk başına sadece 1 oyuncu alınacaktır.
R.I.P. Ireland-England Gaming

Alıntı:Oyun içerisinde soyunuzun kuruması durumunda aynı ülkede son ünvanınızdan 1 kademe aşağıda ünvanla oyuna devam edebilirsiniz.
Bu cidden gerekli bir şeydi.
Sic Parvis Magna
Ara
Katılıyorum.Gün farketmiyor ama akşam 7’den sonra aktif olabilirim.
Ara
Ben de katılıyorum. Gün aynı şekilde farketmez, arkadaşım yohaynes gibi aşkam vakitler daha uygun olur
Ara
Katılıyorum. Apulia olarak başlamak istiyorum.
Ara
Etkinlik günleri için öneriniz yoksa klasik bir biçimde Cuma Cumartesi yapalım diyorum.
(28-02-2018, 19:38)Duman : Etkinlik günleri için öneriniz yoksa klasik bir biçimde Cuma Cumartesi yapalım diyorum.

Bana uyar saatleri de kararlaştırırsak güzel olur
Ara
Cuma - Cumartesi 21.00 - 00.00 herkese uygundur diye tahmin ediyorum.

Etkinliğe katılan oyuncular Steam üzerinden beni eklerse sevinirim, id: alialperduman
Haftaya cuma mı başlatıyoruz yoksa yarın mı?
Ara
Yarın başlarız.
Etkinliğimiz bu akşam 21.00'da başlıyor hatırlatalım.
Oda kuruldu.

Oda adı: Strategyturk Multiplayer
Şifre: st
Katılabilirim
Ara
Güzel oyundu. Yarın hikayeyi atarım.
Ara
Laglı olmasına rağmen ilk oyun günü 50 sene oynadık. Her hafta 100 sene oynarsak Mart ayı içerisinde etkinliği bitirip yeni eklentiyle EU4'e geçebiliriz.
(02-03-2018, 22:14)Gandhi : Katılabilirim

Yarın gelebilirsin, güzel yerler var alınabilecek.
Ara
VrBo5B.jpg

Özellikle İskandinavya ve Doğu Avrupa bölgesine yeni oyuncu alımları yapabiliriz.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.