[MP] CK3 - Kutsal Roma Multiplayer: Mayıs 2021
(25-05-2021, 14:31)Val Thorne : Youtube'dan seriyi takip ettim kural önerileriniz olursa paylaşın demişsiniz.
1-)Oyunculara karşı tiranlık kazandıracak revoke title ya da imprison'ın yapılmasının yasak olması lazım lotharingia krallığını isyan ettiği için tiranlık almadan geri aldı ama son 2 kontluğu tiranlık kazanacak olmasına rağmen gameover yapmak için aldı.
2-)Hapiste oyuncu tutmanın yıl olarak sınırı olması lazım bu sınırın 2 kez escape from prison eventini kullanabilecek kadar uzun olmaması lazım.Aynı zamanda hapisteki kişinin sırf favor karşılığı çıkmak istememesi gibi durumları engellemek için bir kural eklenebilir.
3-)Oyuncu vassalı hapiste execute etmek için kendine isyan etmiş olması zorunlu tutulabilir.
4-)HRE multisi özelinde imparator kendi ana kontluklarının bulunduğu yerler haricinde krallık kurması yasaklanmalı.Atıyorum bu multide yaşanan hollanda krallığını imparatorun sırf imparatorluğu kaybederse durumunda güçlü kalmak için kurması gibi.
5-)Bu tür bölge multilerinde altında tutulan her oyuncu vassal için puan kazanılabilir.Kont için 1 dük için 2 kral için 3 gibi bu puanlar campaign bitirildikten sonra en çok kim puana sahipse o kazanmış sayılabilir.Bunlara ek olarak (herkesin hanedanında oyuncu dışında yönetici olmaması ve oyuncuların ayrı hanedanlarda olması lazım) kendi dışında hanedanının yönettiği her toprak için seviyeye göre puan kazanılabilir.

Fazla da ayrıntılı kurallar ekleyerek oyuncuyu sıkboğaz etmemek lazım ama bazı şeylere gerçekten güncellemeler gerekiyor.

Tiranlık kazandıracak eylemlerin yasaklanması kuralına katılmıyorum, imparatorun tiran olmadan yapabileceği şeyler kısıtlı ki uzun süre imparator kalan bir oyuncu tüm diğer oyuncuları kendine düşman ediyor, imparatorun ya diğer vasalların gelişmesini engellemesi lazım ya da tahttan indirilene kadar vergiden gelecek parayı iyi değerlendirmesi lazım. Son günün kanlı bitmesinin sebebi varisim bebekti ve beni tahttan indirme/öldürme planları yapılıyordu eğer ölseydim yerime bebek ruler geçtiğinde onun da ölmesi veya bir isyan çıkması gameover ile sonuçlanabilirdi benim için.

masa1.jpg

Başka çarem yoktu, pişmanım..
[+] 3 üye murtiurti4 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yakın bir tarihte yeni etkinlik olacak mı?
Ara
@Duman
etkinlik hala devam ediyor mu ? yoksa bitti mi ? devam ediyorsa hala HRE icinde mi yoksa başka bir concept mi ?
Ara
Bitti, yenisi açılacak.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Bu multiyi youtube üzerinden izledim , sormak istediğim bişey var neden de jure sınırlarının dışında fetih yapılmasını engellediniz ? Mantığı tam olarak anlayamadım. @Duman
 '' Draco dormiens nunquam titillandus ''
Ara
Oyunun Kutsal Roma içerisinde kalması için, biri gidip Fransa Kralı, öteki gidip Polonya Kralı olduktan sonra konseptin anlamı kalmaz.
(23-01-2023, 18:37)Duman : Oyunun Kutsal Roma içerisinde kalması için, biri gidip Fransa Kralı, öteki gidip Polonya Kralı olduktan sonra konseptin anlamı kalmaz.

Güzel düşünmüşsünüz. Sizden gördükten sonra ben de yaptım ona benzer birşey sağan soldan ittifak kurduktan sonra isyan edip unvan elde etmek biraz kolay oldu.
 '' Draco dormiens nunquam titillandus ''
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.