[MP] CK3 - AGOT Multiplayer: Nisan 2023
Cuma akşamı başlıyoruz.
Etkinliğe yoğunlaşan işlerimden dolayı katılamayacağım. İyi eğlenceler.
Bilim hayattır ama onun dahi bilemediği tek şey kıyametin zamanıdır
Ara
Bu akşam başlıyoruz.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
CTJH6dY.png
I
Westerland in en eski soyunun namı değer bastard'ıyım. Tüm zenginliğime el konmuş ve etrafım King Tywin topraklarıyla bezeli olsa da Reyne soyunun intikamını almaya ant içtim.
...
II
Tanrı Lord Damion'un yanında gibi görünüyor. Hem sağlığı hem hanesi hem de toprakları genişlemeye devam ediyor. Leydi Cercei'e suikast düzenledikten sonra şansı açılan Damion, Castamere düklüğünü ele geçirip gücünü arttırmak için dinlenmeye çekildi bile. Bu savaşta büyük oğlunu öldüren "Dağ" rumuzlu devi de defterine yazan Damion, yeni haftada güçten düşen Weslerland krallığının başına geçebilecek mi? 

nbZaXHB.png
duv3j2M.png
Ara
Andalların Westeros'a çıktıkları liman ve Andal kanının saf kaldığı vadiyi korumak bize düştü..
Arryn hanesi yükümlülüklerini yerine getiremediğini göstermiştir, ilk olarak kontrol ettikleri Arryn limanını ele geçirdik ve Gulltown'u özgürleştirdik. En kısa zamanda Vadi'nin kalanını bu yozlaşmış açgözlü hanenin elinden kurtaracağız ve Westerosdaki bulanık kanlı düşük insanlara ait olduğu yeri göstereceğiz.

Vadi safkan Andallarındır!

xdd.jpg
Ara
Önümüzdeki Cuma kaldığımız yerden devam ediyoruz, alımlar açık.
Ekran_Goruntusu_1017.png

Gemikıran Körfezi büyük oranda kontrolüm altında, sırada atalarımın makamı, Fırtına Burnu var.
[+] 1 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oda kuruldu.
Lord Alesander of The Crossing

Hırslı, cesur ve gayretli bir adam olan Lord Alesander, zafere giden yolun ter ve kanla döşendiğini her zaman biliyordu. Frey Hanesi'nin zayıflığını öğrendiğinde, Nehir Toprakları'nı onların ihanetinden ve açgözlülüğünden kurtarmak ve kendi konumunu güçlendirmek için bir fırsat gördü.

Korkak ve açgözlü Lord Emmon tarafından yönetilen Frey'lere karşı müttefiklerini çağırdı ve Riverlands toprakları için eğitimli River Bow birliğinden oluşan bir ordu kurdu.

The Twins kuşatması uzun ve meşakkatli geçti ama Hammerford lordu sabırlı ve kararlıydı. Adamlarına kale duvarlarına oklar atmalarını, mancınıkları ile surları delecek kayalar fırlatmalarını, yavaş ama emin adımlarla Freylerin savunmasını parçalamalarını emretti.

Garnizon düştü ve Hammerford lordu yanında şövalyeleriyle kaleye saldırdı. Frey'ler şiddetle karşılık verdi, ancak Hammerford lordu ve müttefiklerinin dengi değildiler.

Sonunda, The Twins Hammerford lorduna yenik düştü ve Alesander kanlı bir zafer ile kendisini The Twins'in yeni hükümdarı ve The Crossing'in Yüksek Lordu ilan etti. Zaferinin kolay kolay unutulmayacağını, adının nesiller boyu bir fatih ve bir kahraman olarak anılacağını biliyordu.

Ancak Alesander bu başarısıyla yetinmeyecek kadar cesurdu. Fethedilecek başka topraklar, yenilecek başka düşmanlar olduğunu biliyordu. Ve böylece, alanını ve gücünü daha da genişletmeye kararlı olarak gözünü The Trident'e dikti. Nehirin kati savunucusu olmayı hedefliyor.

image.png
[+] 1 üye murtiurti4 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Alımlar açık.
Bu cuma gelemeyeceğim. Yüksek entrikalı bir karakterle oynamak isteyenler yedeğim olabilir.
Ara
Screenshot_3.png

Soyum yüzyıllardır Hightower'ların hizmetinde topraklarını ekip biçti. Köylüleri yönetip Menzil'in bu köşesini bereketli kıldı. Ama son 7 Krallığı saran son iç savaştan beri Hightower'lar ve Menzil'i yöneten diğer haneler zayıf düştü. Krallıkların mutlak efendisi Targaryen'ları koruyamadılar ve ülkeler ciddi bir kaosun içine düştü. Bu nedenle babam mütevazı ailemizin kontrolü ele alması gerektiğine karar verdi ve efendilerine karşı isyan etti. İsyanı hızlıca bastırıldı ve kendisi ne yazık ki Hightower zindalarında canını verdi. Babamın intikamını almalı ve Eskişehir Düklüğünü ele geçirmeliydim. İlk önce askeri müdaheleyi düşündüm. Düklük içinden güçlü müttefikler bulsam da babamın kaderini baştan yaşamayı göze alamazdım. O nedenle ilk önce Hihgtover Dük'ünü erkeksi cazibemi kullanarak ayartıp kendime aşık ettim. Elwood'a yakınlaşmamın ilk amacı gözüne girip yönetimini daha rahat devirmek olsa da zamanla ben de ona karşı hisler beslemeye başlamıştım. O benim ruh eşimdi. Yine de dünyevi duygularımın Targeryanların ve babamın intikamını almama engel olmasına izin vermedim. Elwood'un en büyük üçüncü kızıyla benim varisimi nışanladım. Çocuklarımız büyürken ve düğün günü yaklaşırken Elwood'un diğer çocukları -hayatının sonuna kadar 7 tane çocuğu olmuştu- gizemli şekilde ölmeye başladı. Nedenini bilmediğimden değil ama olayları anlatmak istemiyorum. Elwood'un benim varisimle nişanlı çocuğu dışında bütün çocukları öldükten sonra sıra kuzenlerine geliyor. Üç komşu haneden birinin soyu kuruyup toprakları Elwood'a kalınca bu talihsiz ve beklenmedik olay için kutlama yapıyoruz. Diğer iki hane de kurumanın eşiğine gelince ve varisimin düğünün tarihi yaklaştıkça planım kaçınılmaz olarak sona doğru yaklaşıyor. Niyetim çocuklarımız ortak bir varis doğurduktan sonra Elwood'u da öldürüp intihar etmek.
Düğün günü yaklaşırken Elwood'un karısının ilişkimizi fark etmeye yaklaştığından şüphelenmeye başlıyorum. Zira bana olan bakışları son günlerde fazlasıyla kötüleşiyor. O yüzden Elwood'un sarayındaki kaynaklarımı kullanarak Leydi Hightower'ın çocukları ve enişteleri gibi bir son yaşamasını sağlıyorum.
Planım kusursuz bir şekilde ilerliyor. Elwood'un yaşlı karısı ölüyor ve çocuklarımız en sonunda evleniyor. Elwood da benim itirazlarıma rağmen yeniden evleniyor. Olsun. Bilmese de ömrümüzün sonuna çok kalmadı.
Gelinimin en sonunda hamile kaldığı haberini alıyorum. Artık planı harekete geçirme zamanı. Eskişehir'deki ajanlarıma Elwood'u öldürme emri veriyorum. Planın hayata geçmesini beklerken intihar yöntemleri hakkında araştırmama başlıyorum.
En sonunda talihsiz haber geliyor. Elwood öldü. En sonunda düklük varisimin çocuğuna geçebilir. Şatomun alt katına çifti kontrol etmek için iniyorum. Haberler korkunç! Varisimin karısı doğum sırasında ölmüş. Hightower'lara basit bir doğum için bile güvenmemek gerekiyormuş meğerse. O halde kim dük oldu? Elwood'un ikinci karısından ölmeden önce hemen doğmuş birkaç aylık çocuğu. Sinirden deliye dönüyorum. Artık Hightower soyunu kurutmadan bana rahat yok!
Düklüğü umursamadan çocuğun ölümünün emirini veriyorum. Çocuk öldürülüyor. Yerine yan hanelerden yaşlı bir adam geçmiş. Onun da ölüm fermanını imzalıyorum. Onun yerine gelen küçük bir çocuk. Askerleri yine de çok fazla. Düşünüyorum ne yapmalı? Babamın zamanından büyük rüşvetlerle düklük ünvanına hak iddiası kazanmıştık. Onu mu kullanmalı? Diğer kontlar arasında komplo kurmaya başlıyorum. Anlaşmaya varıyoruz. Küçük çocuk ölüp yerine daha da küçük bir kız çocuğu geçiyor. Kontlar Düklüğün kontrolü için benim daha uygun olduğuma hem fikir. Ultimatomumu küçük kıza yolluyorum. Onun da varisi olduğu birkaç aylık bebek ajanlarım sayesinde şatomda "güvenle bekliyor." Kızın kendisi bilmese de birkaç aylık ömrü kalmış. Kız ömrünü uzatmayacak olsa da teslim olmayı kabul ediyor. Ve sonunda Eskişehir düklüğünü ele geçiriyorum. Kaç kayıpla? Yaklaşık 15 belki 20 Hightower soylusunun öldürülmesiyle. Yine de bu lanetli soyu avlamaya sonuna kadar devam etmeye kararlıyım. Yüzyıllardır işgal ettikleri Eskişehir şehrini de ele geçirmekle beraber.

Ara
Yeni sürümle uyumlu mudur, deneyen arkadaşlar var mı?
Ara
Yeni sürüm ile uyumlu değil. Eski versiyona geçilmesi gerekecek.
WhaW8Am.gif
[+] 1 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Nasıl eski sürüme geçeceklerini bilmeyenler için modun discord sunucusunda, mod geliştiricileri böyle bir resim paylaştı:

Tutorial_for_1.png?width=1202&height=676
t8nubAh.gif
[+] 1 üye Val Thorne nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
CK3'e güncelleme gelmesi, oynanan modun güncellemeyle uyumlu olmaması ve güncellemenin çeviri çalışmaları sebebiyle etkinliğe ara veriyoruz.
eski sürüme çekip oynasaydık keşke :(
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.