[MP] EU4 - Alternatif Multiplayer: Ağustos 2021
jax61 iskocya goldenla sınır brunei sınır 2 sı muttefık olmaycakta kım oalcak sen hangı mantıkla bu muttefıklıgı eleştirip ferekenın sınırı çıkarı olmadıgı halde çinde golden horde için çinde savaşıyor bu adam ferekeye laf edilmesi gerekirken konuyu dagıtma çabalarını anlıyorum senin %100 haksız burada zeytin yagı gibi davranmayı bırakın. peşkeş konusunu senin arkadaşların çok iyi yapıyor 100 skorun 100 ünüde savasamayan baveryaya 4 kere verdirdiler ofansıfıne gelip hala neyin kafası bunlar.
Ara
Bavyera'ya kağıttan askerleri var diyenler bu fotoğraftan sonra utanırlar mı sanmam, 3 katından fazla kayıp verdittirmişiz:

20210922011059_1.jpg

Şaka bir yana bizi Almanya'dan atıp Polonya yapan devletlerin acısını doğulu bir devetten çıkarttık..

Mavi Polonya'mızın son sınırları:

20210922011740_1.jpg
[+] 7 üye Joe Andy nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
joe 2 wasal devlet olarak aranızda şakalaşmıssınız.
Ara
(23-09-2021, 07:19)Duman : "Ben ona şöyle yardım edecektim o da çıkarının olmadığı savaşta bana yardım edecekti" diye bir diplomasi olmuyor, bu argümanla oyundaki tüm alakasız savaşlar, çıkarsız ittifaklar meşrulaştırabilir. Biz savaşları tekil olarak değerlendirmek durumundayız. Forumda katıldığınız ilk etkinlikse bu konsepte aşina olunmaması makul fakat önceki etkinlikleri takip ederseniz, benzer hareketlerin benzer şekilde karşılandığını görebilirsiniz.

(26-05-2021, 18:13)Duman : O mantıkla Osmanlı İberya'ya asker çıkarıp Kastilya'nın Fransa ile olan savaşına yardım etsin, sonra Kastilya gelip Osmanlı Timur savaşında İran topraklarına asker gönderip Osmanlı'ya yardım etsin. Çıkıp "karşılıksız yapmadık" desinler. Böyle bir diplomasi yok maalesef.

(26-05-2021, 18:21)Duman : İstediği kadar favor borçlu olsun Great Horde Çin'de kale kuşatırken Moskova tarafından dümdüz edildi. Rakip yapay zeka olsaydı en azından savaşmak zorunda kalırdı Moskova. Bu "anormal" olay en iyi ihtimalle "oyuncu hatası" olarak adlandırılır. Mewar'ın yaptığı ise basit bir "borç ödeme", Hindistan'da devlet olsun kaygısı Oirat'ın diplomasini şekillendirmemeliydi - normal bir hamle olmasa da es geçildi.

Olayların tekil değerlendirildiğinde mantık içermesi gerekiyor, sınırında İspanyol birlikleri gören Timur'a "ben şimdi ona yardım ediyorum o da benim savaşıma yardım edecek" diye açıklama yapılmaz. Aynısı bu örnekte de geçerli.
Verdiğiniz örneklerin saçmalığının farkında mısınız :DD golden horde ile iskoçyanın iskandinavda sınır olduğunun farkındasınızdır umarım istemesi ve ilerlemesi durumunda ordan da toprak verecektim zaten kusura bakmayın ama isviçrenin almanyadan gelip çinde savaşmasına yav moruk multinin son zamanlarında olur böyle şeyler diyip iskoçyanın kendi çıkarları dahilinde hatta toprak alabileceği bir savaşa yav moruk böyle diplomasi olmaz demeniz saçmalıktan başka bir şey değil kendi arkadaşlarınıza her türlü müsamahayı gösterip başkası kural ihlali dahi sayılmayacak davranış yaptığında hoop gardaşım napıyosun tarzı davranışlarınız hiç hoş değil haberiniz olsun.
[+] 2 üye Ladonen nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Alemdarpaşa'nın Permaban yememesine mi şaşırayım,yoksa adamın bitmez tükenmez toksit davranışlarına mı şaşırayım? Vallahi bilemedim.

Eski Mp'lerde de adaletsizlikten şikayet ettiğini ,ki bu sorun değil asıl sorun tavrın, hatırlıyorum. Abi madem Duman adil değil madem Mpler rezalet...Gelme yahu. Sal gitsin. Seni zorla getiren mi var?
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
[+] 1 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(23-09-2021, 16:08)alemdarpasa : Duman  Masum degil senın oyuncuların  zorlama.

yani  oyun  resmen  loby oyunu.

Maalesef yakalandız arkadaşlar.

PicsArt_09-27-04.32.07.jpg

Kafanızda ilginç bir yapılanma kurgulamışsınız. Kimse kimseyle lise arkadaşı değil. Kimse kimsenin adamı değil. Toplanıp birlikte oyun oynayıp eğlenmek isteyen insanlar var. Onlarca mp yapıldı yüzlerce oyuncu geldi geçti şimdiye kadar. Bir çok etkinliğe ben de katıldım. Ama sanırım ilk defa oyuncuların birilerinin arkadaşı veya birilerinin adamı olmakla ve bu sebeple gm tarafından kollandıklarıyla suçlandığını görüyorum.
[+] 7 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
A-anime lobisi  :scream:
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
@Joe Andy :(
[+] 2 üye Ferreke nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
unknown.png?width=848&height=473
dünya bizi kıskanıyor
€20
[+] 4 üye Aiakos nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.