[MP] EU4 - Alternatif Multiplayer: Haziran 2019
açılan her savaşı kaybedecegim için hamburgla oynamam imkansız hale geldi 3 e bölünmeden de ceza almaması bohemyanın. oyun istegini bitirdi. herkeze kolay gelsin
Ara
Sipariş ceza verilmiyor bu etkinliklerde. Bir başka oyuncuyu bölen herkes ilk eyleminde uyarı cezası aldı. Ülkenin 'kural ihlaliyle' oynanamaz hale getirildiğine de inanmıyorum, kural ihlali olmadan anlaşma imzalansa ortadaki değil kenardaki topraklar serbest bırakılacak/iade edilecekti - savaştan yine aynı yıpranmayla çıkılacak, belki 1 toprak az kaybedilse dahi nihai sonucu değiştirmeyecekti.
[+] 4 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
(27-06-2019, 20:23)Wodan :
(27-06-2019, 12:37)Aytaç : Her mazluma koruma sağlayan Şah, Cenevizlileri de yalnız bırakamazdı. Fakat bu dostane ilişkileri bir vesile olarak görmekteydi. Şah İsmail bu yüzden  islam dünyasının hakimi olmak ve İslam'ı yaymak üzere koruması altındaki tüm ehl-i kitaptan olan devletlerin krallarına, düklerine elçiler göndererek onları islama davet etti. Peygamberin yolundan giden Şah, onun gibi İslam'a davet yapmanın en doğrusu olacağını düşünüyordu. 

Bismillahirrahmanirrahim

Pers İmparatoru ve İslam dünyasının mutlak hakimi Şah İsmail'den Venedik, Ceneviz ve Gürcistan efendilerine:

Hidayete uyanlara selâm olsun. İslam'ı kabul et ki kurtuluşa eresin ve Allah da ecrini iki kat versin. Eğer kabul etmezsen sorumluluğun altındaki insanların günahını sen çekersin. “Ey Ehl-i Kitap! Sizin ve bizim aramızda müşterek olan söze gelin: Sadece Allah'a kulluk edelim ve O'na hiçbir şeyi ortak koşmayalım. Allah'ı bırakıp da birimiz diğerini rab edinmesin. Eğer yüz çevirirlerse `şahid olun biz Müslümanız' deyiniz." (Âl-i İmrân 3/64)
Ezeli ve ebedi dostumuz İslam dininin en büyük temsilcilerinden Pers İmparatorunu selamlar yüce tanrıdan kendilerine sıhhat ve daima zafer dileriz.
Teklifiniz elimize ulaşmıştır lakin bu teklifi değerlendirmeden önce bize sorulmadan bizim bölgemizde gelişen mağdur olduğunu iddia ederek zulm eden ceneviz valisinin korunmasını ve dahi bize de onlarla aynı kefeye koyulup efendi olarak hitap edilmesini kınıyoruz.Biz ki Gürcistanın Ermenistanın ve dahi bütün kafkasyanın ve yanımızda bulunan karadenizin ve daha nice memleketlerin kılıcımızın hakkı ile hükümdarı ve sahibi gürcü kralıyız bu hakareti kabul etmemiz mümkün değildir ayrıca İtalyan kültürüne ait sömürgeci bir devletin hudutlarımızda gelişmesine göz yummamız da mümkün değildir şah hazretlerinden bunu değerlendirmesini rica ediyoruz.Gelelim teklifinize Yüce rabbimiz kitabınızın kafirun süresinin altıncı ayetinde buyurur ki "lekum dinukum ve liye din" yani sizin dininiz size benim dinim banadır .Pers imparatorunun hidayetimizi düşünerek yapmış olduğu nazik teklifi aynı nezaket ve saygı ile reddediyor ve kendilerinden bu tehlikeli ve bir kalenin bir toprağın ve dahi bir askerin bile çok şey değiştireceği şu günlerde sağlam bağlarla kurulu olan dostluğumuzu düşünerek hareket etmesini rica ediyoruz.

Kudretli Gürcü Kralı'na

Elimizde avucumuzda hiçbir şey kalmadı. Halkımız aç, sefil hallere düştü. Bir yanda büyük rus hükümdarı Novgorod, bir yanda İran Şah'ı yardımlarını esirgemezken. Zalim olarak isimlendirilmemiz inanın bizi derinden yaraladı. Şah'ın size de bize de efendi olarak hitab etmesinde bir art niyeti olduğunu düşünmüyoruz. Şüphesiz ki siz Kraliçe Tamaraların, Kral Davidlerin soyundan gelen büyük bir kral, biz ise parasıyla başa geçmiş sonra o parayı da kaybetmiş aciz bir şehir valisiyiz. Kutsal annemizin merhamet ve sevgisiyle barış içinde yaşayabileceğimiz bir çözüm yolu bulmayı umuyoruz.
Ara
bohemyada ceza almayacagını bilerek bu suçu işledi. neyse daha fazla konuşmaya gerek yok gören gözler görüyor heryşeyi görmeyenlere laf işlemez.
Ara
Litvanya boşta ise Litvanya ile oynamak istiyorum teşekkürler.
[+] 1 üye Karyus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
bak duman geçen hafta toton savasımdan sorna bohemya totona daldı ve   barısırken   5 dakika bölmemek için  totonu çabaladı ülkeyi bölmek yasak  senin  sınırından almak zorundayım dedi  bende ona oyuncu  ulkesi degil dedim bölebilirsin dibimden toprak alma dedim    vodiiana   dahi  mesaj attı. yani ulke bolme kuralını en iyi o biliyor kasıtlı olarak hamburga  bu darbeyi vurdu bir daha topralanmamam iicn simdi  2  tanede isyan cıksa  tek toprak devlet  olucagım. bohemyanın yaptıgı kural ihlali degil kasten zarar vermek  sen hala bu olayi anlamıyorsun. eger tek kelime  yalanım varsa   bohemya gecen hafta toton   savasından sonraki konusmalarımızı teyit etsin. bu kasten yapilmis  olay diyoruz hala  uyardım.... hala siparisle ceza kesemiyoruz  gibi  laflar söylüyorsun.
Ara
Son kez soyluyorum, ben mumkun oldugunca kurallari cignememek icin hassasiyet gosteren bir oyuncuyum. Gecen hafta totonu bolmemek icin cabaladim evet hatta dedigin gibi Voidiana sordum Toton rq attigi icin ulkesini bolmemde sakinca var mi diye, bolemezsin cevabini alinca bolmedim.

Seni bilerek bolmedim once de soyledigim gibi tek toprak alip release edilebilen ne varsa ettim, o arada gozumden kacmis anlasma sonucu senin bolundugun. Daha once de multiplayerlarda kural ihlali yaptigim oldu ama hicbiri kasti degildi.

Neyi bilerek yaptim onu da soyleyeyim, bana karsi cikmaya basladigin anda seni yikmaya oynadim bu net, ama yikma amaciyla "kural ihlali yapmayi goz onune alip" seni bolmek planimin bir parcasi degildi hatta aklimdan bile gecmedi. Tek planim %100 anlasma alip seni mumkun oldugunca kucultmekti bu kadar.
Ara
daha öncede kural ihlalleri yaptın ve sana major devlet verildi harikasiniz.
Ara
Bu akşam katılmayacagımi için Ajuuaaran'a geçmek isteyen geçebilir
Ara
Orissa çok agresif fakat bize dokunmayan yılan bin yıl yaşasın yakında tribütorylikten çıkabilirz
Ara
Bu akşam katılamayacağım, Ceneviz valiliğine aday olan biri geçebilir.
Ara
(29-06-2019, 18:30)Alduin : Orissa çok agresif fakat bize dokunmayan yılan bin yıl yaşasın yakında tribütorylikten çıkabilirz

Bin yaşayan yılan bir dokunur bunu önlemek için biz dokunacağız önce
Ara
bi oyun için neden bu kadar çok tartışıyorsunuz eğlenmenize bakın. gelmiyim oraya capitalinizi işgal ederim :D
Ara
Devlet-i Macaristan ülkemde gelecek görmediğim için devam etmiyorum.Geçmek isteyen birisi varsa geçebilir.Yalnız Lika'yı Venediğe vermesin.
Ara
1525 Önerilen Ülkeler Haritası

1525onerilen.png
Ara
voidan arkadaşlık isteğini kabul edermisin steamden
Ara
(29-06-2019, 20:19)Spartan : Devlet-i Macaristan ülkemde gelecek görmediğim için devam etmiyorum.Geçmek isteyen birisi varsa geçebilir.Yalnız Lika'yı Venediğe vermesin.

Hadii adamım, lanet olası son bir iş yapacağız. Tıpkı eski günlerdeki gibi...
[+] 1 üye SHD nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hayır, ben orissaya boyun eğmeyi tercih ederim, çine eğmektense
Orissayla herhangi bir savaşı göze alamam, çin sorunuyla ilgileneceğim
@BeRDuSH
orissayla her türlü iş birliğine açığım
Ara
Oda kuruldu, şifre st
Ara
hamburga koruma atın 5 10 yıl
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.