[MP] EU4 - Alternatif Multiplayer: Haziran 2019
Etkinliğin yayını için Strategyturk Twitch: https://www.twitch.tv/strategyturk/
rehost
Ara
oyun olduğunu unuttugum için 1 saat gecikmeli katıldım. bu süre içerisinde yapay zeka ülkenin canına okudu.din değişimi yaparak ülkeyi internal conflite sürükledi. heirsizlikten gelen kralla legitimacy nin 20 ye indiği dönemde yaptığı bu saçma hamle ile felaket süresince ülke büyük bir batağa sürüklendi..tekrar toparlama sürecinde yapay zeka devletleri de boş durmadı. ne kadar toparlamaya çalışsak da hem felaketler hem de yapay zekanın saldırıları karşısında tutunamadık.buradan paradox europa universalis 4 ekibine selamlarımı iletiyorum. ülkem oynanamaz hale geldiği için etkinlikten çekiliyorum.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Koalisyon - Aragon Savaşı

7BPbnr.jpg
od9Z4o.jpg
gPyAJL.jpg
[+] 1 üye SHD nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
etkinlikten çekiliyorum , iyi oyunlar herkese
Ara
https://www.youtube.com/watch?v=NXsyRAPU8g0

:D din savasindan sonra avrupa
Ara
1560 Dünya Haritası

1560_Dunya_Haritas.png
Ara
Herkesin eline saglik, ben keyif aldim bayagi. Hamburg'u yaptigi muhtesem geri donus icin tebrik ediyorum. Din savaslarinda yenilmis olup imparatorluktan dusmus olabiliriz ama bu pes edecegimiz anlamina gelmiyor. Etrafimiz dusman kaynasa da Bohemya'da kaybettigi guce bir gun kavusacaktir.

Bu arada su ana kadar ki tek pismanligim fodunkiran'i korumamaktir. Ben istiyordum ki ne isvec ne toton guclenmesin denge devleti olsun. Isvec'in bu kadar kan kaybedip yikilacagini hesaplamamistim. Keske danimarka'yi bu kadar problem etmeseydim veya daha net yazsaydim danimarka'yi alma diye chatten. Ama hepimiz insaniz yanlis hesaplamalar ve hatalar oluyor. Totonun yikilmasina da uzgunum ama bunda benim bir payim veya hatam yok.
[+] 2 üye Sezar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yani ben vassalarla fetih yaparsam ming tributoryliginden çıkmama gerek kalmıyor öyle değil mi?
@Voidian
Çünkü tributorylikten çıkmak aslında adillik olmaz. Yani ben çinin dibinde bir devletim. Endenozyada olsam yada çinle aramda bir devlet olsa hadi neyse. Kaldıki benim donanma gücümde iyi yani bana şuanlık saldırabilecek bir devlet yok çevremde oyuncu yok berdush dışında. Berdushda zaten başka şeylerle ilgileniyor benle işi yok. E o halde ben eğer tributorylikten çıkarsam intihar etmiş oluyorum yanlış mı? yani bir kural bir ülke yıkıyor üstelik adilde değil.
Ara
yav arkadas çin sınırında daglık alana 2 kale kur bak keyfine çinden korkuyorsunuz hala zaten çin erir öyle yaparsan yoksa iyice büyür :D

bohemya truce bitimi 1vs1 atalım :d
Ara
Atalim alemdar ben varim, iyi olan kazansin.
Ara
(30-06-2019, 01:50)alemdarpasa : yav arkadas çin sınırında daglık alana 2 kale kur bak keyfine çinden korkuyorsunuz hala zaten çin erir öyle yaparsan yoksa iyice büyür :D

bohemya truce bitimi 1vs1 atalım :d

Merhaba bay profesyönel. Birkere çinin askeri teknolojisi bizden hatta diğer tüm devletlerden önde ilerliyor. Biz techi 13 yapıyoruz çin 14 yapıyor. Kaldıki çinde offensive idea var. +5 disiplin bonusu var.
O dediğini oyunun ilk yıllarında yapmak lazım. Ben adam akıllı güçlenemeden dağıtamam çini. Ben teknoloji için çok fazla çaba sarfettim ve emeğim karşılığını bulmaya başladı.
Ara
(30-06-2019, 01:47)Alduin : Yani ben vassalarla fetih yaparsam ming tributoryliginden çıkmama gerek kalmıyor öyle değil mi?
@Voidian
Çünkü tributorylikten çıkmak aslında adillik olmaz. Yani ben çinin dibinde bir devletim. Endenozyada olsam yada çinle aramda bir devlet olsa hadi neyse. Kaldıki benim donanma gücümde iyi yani bana şuanlık saldırabilecek bir devlet yok çevremde oyuncu yok berdush dışında. Berdushda zaten başka şeylerle ilgileniyor benle işi yok. E o halde ben eğer tributorylikten çıkarsam intihar etmiş oluyorum yanlış mı? yani bir kural bir ülke yıkıyor üstelik adilde değil.

Ülken 500 development rakamını aştıysa tributarylikten çıkman gerekir.
Ara
Eğer vassalarımla ulaştıysa? Ya ben ne diyorum bu kural değil ülkeyi yıkma çalışması. Gerçekten bu kurala gerek yok. En azından şuanda bulunduğum ülke için.
Ya çok merak ediyorum kaç tane gm bu yıla kadar çinin sınırında onun tribütoryliği altında bulundu?
Kesinlikle düzenlenmesi gerekiyor bu kuralın. Hepiniz avrupayla ilgileniyorsunuz. Yayını yapan kişi bile hakim değil pek burada dönen olaylara. Hak yiyorsunuz, emek hırsızlığı yapıyorsunuz.
Ara
500 devi siz ne ara gecdiniz
Ara
Ya kilwayı düşünün. Ben bu devletl daha önce oynadım. Tüm devletlerden daha yüksek bir deve sahiptim bir ara hatta. Fakat ne oldu 100k ordum 20klık orduya yenildi. Dediğim gibi bu kuralın düzenlenmesi gerekiyor.
Ara
profılıne oynadıgınız ulkenın resmını koyun bızde hangı devletle konsutugumuzu bılelım.
Ara
Lan xang devletide. Ben burada kuralın düzenlenmesinden bahsediyorum sanamı düştü kural düzenlemek?
Strategy türk bence kural konusunda sapıtmaya başladı. Adamlar daha ülkelerle oynamadan bu coğrafyada bulunan ülkeler için kural koyuyorlar. Evet kurallar bazı açılardan kabul edilebilir fakat şuan değil. Bu sebeple kaldırılması değil düzenlenmesi gerekiyor!
Abi o kadar ayrıntılı kurallar yapabiliyorsunuz sadece şu kuralı biraz detaylandırmaktan mı acizsiniz?
Güç yüzdesi sistemi getiriyorsunuz fakat kafadan sallama bir rakamla ülke yıkma kuralı koyuyorsunuz bu ne kadar doğru?
Avrupaya dadı gibi bakmasını biliyorsunuz biz sanki yetimiz.
Ara
500 dev meselesi oyunda sorulduğunda sadece kendi ülkenin devi olduğunu söylemiştim, buna rağmen konuda "peki ya vassallarımla 500 devi geçiyorsam?" diye hayali sorulardan kendi kendine bir krize girip 'hak adalet yakarışı' moduna bağlamışsın. Kurallarla ilgili eleştiriler öneriler başka, yumurta kapıya dayanınca etkinliği karıştırmaya çalışmak başka. "Hak yeme, emek hırsızlığı yapma" gibi ifadeler bu kadar kolay kullanılmaması gereken sözler.

@Alduin etkinlikten ihraç edilmiştir.
Öyle olsun bakalım. Siz kendi yüzünüzü gösterdiniz asıl yüzünüzü. Şimdide kendinizi tahrik edici cevaplarla savunma peşindesiniz.
Ülke anayasası çıkarmışsınız uyalım. Atıp tuttuğunuz discordlarda düzenlenen multi etkinliklerinde bile kural var. O kurallar buradakilerindende çok daha dengeli.
Doğru şeyler yapmıyorsunuz. Sadece ilgi gösterdiğiniz şeylere adam akıllı kural getirebiliyorsunuz. Avrupayı sen git film gibi izle bizi kısa film gibi izle geç. Tüm asya için söylüyorum bunu :p
Sonrada alduin ihraç edilmiştir peh
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.