[MP] EU4 - Custom Multiplayer: Ağustos 2019
O kadar küçük alırsa etrafında o bölgede çıkması normal mesela benim en büyük korkum çin, hindistan ve semerkant bölgesi. 100 puan küçük ve her oyuncunun her türlü toprak alınır ben idea alayım düşüncesinde olduğunu biliyoruz. Espriler bir yana start butonu çalışsa da çalışmasa da hostun bulunduğu konum yeniden başlanacak durumdu ancak bir daha böyle durum yaşanmaması için yapmanız gereken bir kaç şey var. Etrafındaki kültür ve din ögelerini iyi analiz edip ülke kurmak bu işin bir gerekliliği çünkü genellikle aynı din ve kültür bölgeleri bütün olarak çıkıyor oyunda hatta extradan aynı trade bölgesinde 1 ya da 2 bölge de o çıkan ülkede de oluyor oyucunun iyi analiz edip bölmesi mantıklı bir hareket olacağını düşünüyorum.

Ara

Su tablonun gelir icin olan versiyonunu da yapip, ulkelerin renklerine gore grafik olusturulsa 10 numara olur eline saglik  :victory:
Ara
Bunu demek için biraz geç kaldım ama şimdi aklıma geldi mançu kültrü kullanmak yasaklanabilirdi aslında yüksek miktarda fazladan 10 disiplini olan askerler alabiliyorsun bedavaya ve puan olarak 0 puan harcıyorsun
Ara
(18-08-2019, 18:39)Işıkay : O kadar küçük alırsa etrafında o bölgede çıkması normal mesela benim en büyük korkum çin, hindistan ve semerkant bölgesi. 100 puan küçük ve her oyuncunun her türlü toprak alınır ben idea alayım düşüncesinde olduğunu biliyoruz. Espriler bir yana start butonu çalışsa da çalışmasa da hostun bulunduğu konum yeniden başlanacak durumdu ancak bir daha böyle durum yaşanmaması için yapmanız gereken bir kaç şey var. Etrafındaki kültür ve din ögelerini iyi analiz edip ülke kurmak bu işin bir gerekliliği çünkü genellikle aynı din ve kültür bölgeleri bütün olarak çıkıyor oyunda hatta extradan aynı trade bölgesinde 1 ya da 2 bölge de o çıkan ülkede de oluyor oyucunun iyi analiz edip bölmesi mantıklı bir hareket olacağını düşünüyorum.

Oyun başlatılabilse orada hostun yanında büyük ülke var diye yeniden başlanmazdı. Host olan oyuncu yıkılamaz veya yıkılması engellenmelidir diye bir kaide yok. Bölge üzerinden önlem alınması meselesine gelirsek, dediğim gibi önceki multiplayerda uçuk bir Iberia'ya sahiptik, yani olay basitçe "Semerkant'taysan dikkat ediceksin" değil, her coğrafyada yaşanabilen bir durum: https://clips.twitch.tv/FrailAmazingMouseDeIlluminati
özellikle 3 bölgede çıkıyor dedim iberyadaki kültüre ve dine bakarsanız orada da büyük çıkması muhtemelen random çıkmadığını belirtmek isterim şans faktörü var tabiki de orada bölüne bilse oraya kadar büyük ülke çıkmaz. Mesela ben ülke kursam andulusia bölgesini yalnız bırakırım orada ayrı devlet çıkması daha büyük ihtimal mesela. Random mantığı bu bildiğimiz gibi karşılaşmayacağız şans farktörü olduğundan RNW ü o yüzden oyuncular çok istiyorlar lobide de görülse de o sırada oluşturulan şansa çıkan yeni dünya oyunun monotonluğundan uzaklaştırıyor.

Ara
(18-08-2019, 19:07)Duman :
(18-08-2019, 18:39)Işıkay : O kadar küçük alırsa etrafında o bölgede çıkması normal mesela benim en büyük korkum çin, hindistan ve semerkant bölgesi. 100 puan küçük ve her oyuncunun her türlü toprak alınır ben idea alayım düşüncesinde olduğunu biliyoruz. Espriler bir yana start butonu çalışsa da çalışmasa da hostun bulunduğu konum yeniden başlanacak durumdu ancak bir daha böyle durum yaşanmaması için yapmanız gereken bir kaç şey var. Etrafındaki kültür ve din ögelerini iyi analiz edip ülke kurmak bu işin bir gerekliliği çünkü genellikle aynı din ve kültür bölgeleri bütün olarak çıkıyor oyunda hatta extradan aynı trade bölgesinde 1 ya da 2 bölge de o çıkan ülkede de oluyor oyucunun iyi analiz edip bölmesi mantıklı bir hareket olacağını düşünüyorum.

Oyun başlatılabilse orada hostun yanında büyük ülke var diye yeniden başlanmazdı. Host olan oyuncu yıkılamaz veya yıkılması engellenmelidir diye bir kaide yok. Bölge üzerinden önlem alınması meselesine gelirsek, dediğim gibi önceki multiplayerda uçuk bir Iberia'ya sahiptik, yani olay basitçe "Semerkant'taysan dikkat ediceksin" değil, her coğrafyada yaşanabilen bir durum: https://clips.twitch.tv/FrailAmazingMouseDeIlluminati

Duman bey hatırlıyor musunuz aynı multide ben japonyayı kurmak için decision a tıkladığımda izin alıp sizden Japonyadaki corelarımı kaybetmiştim Fransada core'um olmuştu :D .
Ara
Amerika'daki yerli ülkesine rastgele daimyo yönetimi geldi diye vassalın başlamıştı. :D Aynı şekilde Poitou meselesi vardı sanırım.
Japonya bugunu biliyorum kyotoyu alarak başladığınızda daimyo geliyor 3 adet random ancak kyotoyu dışarıda bırakıp govermant reformunuzu kyotoyu aldıktan sonra geçirseniz daha iyi. Bilinen buglardan bahsetmiyordum ama cevap olarak yazmışsın

Randomda ülke formlanmıyor ne yazık ki historicalın üstüne custom yaparsanız formlayabiliyorsunuz

Ara
Espor rekabetinde oynamıyoruz sonuçta, RNWnin "new world" gelmesini sağlamak dışında gelen haritanın tadını çıkarmak lazım ki onu da oyun bugından sağlayamadık. Analizlere de pek güven olmaz diyim.

unknown.png
Ara
Her şeyi RNGye bağlayarak oynasaydık strateji oyunu olmaktan çıkardı nese ben önerimi yaptım göz önüne alan arkadaşlara yardımcı olur inş.

Ara
(18-08-2019, 19:31)Duman : Amerika'daki yerli ülkesine rastgele daimyo yönetimi geldi diye vassalın başlamıştı. :D Aynı şekilde Poitou meselesi vardı sanırım.

Fransa kadar büyük bir ülke daimyo olmuştu benim :D .Amerikadaki çok az para veriyordu da poitou liberty desirer %70 takılıyordu kafasına göre
Ara
(18-08-2019, 19:51)Işıkay : Her şeyi RNGye bağlayarak oynasaydık strateji oyunu olmaktan çıkardı nese ben önerimi yaptım göz önüne alan arkadaşlara yardımcı olur inş.

Her şeyi iki kutuplu düşünmemek gerek. Espor ve chill oynayışlar arasında kalan bölgeler de var. Onun dışında başlangıcı tamamen rngye bırakıp oyunu strateji oyunu olarak oynamak ta mümkün ama bu farklı bir konuya giriyor.
Ara
(18-08-2019, 20:00)TR Ace :
(18-08-2019, 19:31)Duman : Amerika'daki yerli ülkesine rastgele daimyo yönetimi geldi diye vassalın başlamıştı. :D Aynı şekilde Poitou meselesi vardı sanırım.

Fransa kadar büyük bir ülke daimyo olmuştu benim :D .Amerikadaki çok az para veriyordu da poitou liberty desirer %70 takılıyordu kafasına göre

O Poitou İberia'ya karşı kullanılabilecek tek yapay zeka devletiydi ve senin vassalın başlamıştı. Üstüne bağımsızlığını iberia destekleyince adamla ittifak olmuşlardı. Bu bug baya canımızı yaktı unutmayız. :)
Ara
(18-08-2019, 20:32)Aeschyli :
(18-08-2019, 20:00)TR Ace :

O Poitou İberia'ya karşı kullanılabilecek tek yapay zeka devletiydi ve senin vassalın başlamıştı. Üstüne bağımsızlığını iberia destekleyince adamla ittifak olmuşlardı. Bu bug baya canımızı yaktı unutmayız. :)

İberya bağımsızlığını desteklemesine rağmen bana savaşta açmıyordu onlar yoksa vericektim direk özgürlüğüde.
Ara
1456 Oyuncu Haritası

1456_Oyuncu_Haritas2.png
[+] 2 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Alt taraf çok boş kalmış.
Ara
@Voidian host ne zaman?
Ara
Hangzhou
Xi an
Canton
https://steamcommunity.com/profiles/76561198806300516/
612saat
https://hizliresim.com/kM9mnq]kM9mnq.jpg[/url
Ara
oda kuruldu, şifre st

unknown.png
Ara
(21-08-2019, 20:53)bbicer593 : Hangzhou
Xi an
Canton
https://steamcommunity.com/profiles/76561198806300516/
612saat
https://hizliresim.com/kM9mnq]kM9mnq.jpg[/url

Oyun saati save üzerinde ülke kurmaya deneyemeyeceğimizden sonraki oyun gününü beklemen gerek. Bugün yedek olarak oynayabilirsin.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.