Anket Başlığı: Multiplayer saatleri kaç olsun ?
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
21:00-24:00

3 23.08%
21:30-24:00

3 23.08%
21:00-23:30

7 53.85%
Katılımcı sayısı: 13 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

[MP] EU4 - Custom Multiplayer: Kasım 2016
Mp'den ayrılıyorum.
[+] 1 üye Barbarossa nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum
Ara
SGaming klan tagı taşıyan kişiler genellikle birlikte oyun oynayıp birlikte oyundan ayrıldıkları için aynı coğrafyada bu kadar yakın ülkeler seçmeleri diğer oyuncuları haklı bir biçimde tedirgin ediyor. SGaming klan tagı taşısa da Strategyturk üyesi olan ve etkinliklerde güzel bir oyun oynanmasına yardımcı olan kişilere kapımız her zaman açık, ancak olması gereken şey bu değil.

OOS yiyenler ve birkaç yeni oyuncu için rehosttayız.
10 dk falan oynayabildim. Son 20-25 dk kala düştüm. Umarım ai saçmalamamıştır  :disap:
Ara
Ben de 15dk erkenden çıktım, çok felaket bir kasma yaşadım oyunda ve çıkarken C++ hatası verdi çöktü vs. Şimdi bakacağım singleda da benzer bir sorun var mı diye.

Singleda bir sorun yok, o oyunluk bir sorun oldu sanırım.
Oyun saat kaçta bitti?
Ara
Bitmiş olması lazım.
(24-11-2016, 22:23)Duman : SGaming klan tagı taşıyan kişiler genellikle birlikte oyun oynayıp birlikte oyundan ayrıldıkları için aynı coğrafyada bu kadar yakın ülkeler seçmeleri diğer oyuncuları haklı bir biçimde tedirgin ediyor.  SGaming klan tagı taşısa da Strategyturk üyesi olan ve etkinliklerde güzel bir oyun oynanmasına yardımcı olan kişilere kapımız her zaman açık, ancak olması gereken şey bu değil.

Tamamen katılıyorum  :up:  Böyle oluşumlar olduğu sürece düzenlenecek Multiplayer etkinliklerinde sıkıntı çıkacaktır.
Ara
Yine de şurada bir problem var. Geç başlamamız bitiş saatinı erteleyebilir ama karar alınan saatten sonra biri çıkmak isterse diğerleri de oyunu bitirmeli şeklinde düşünüyorum.
Ara
00:00 itibariyle bitti.sgaminglere gelince .. ısrarla birbirinize yakın oynamanıza karşıyız dedik.çünkü daha önce defalarca ağzımızı yaktılar kaşığı üfleyerek yemek adına ayrılın dedik ama cevap alamadık. haliyle oyundan ayrılmaları gerekti. kankacılık peşkeşe karşıyız. düzgün oynamak isteyen gelirse başımız üstüne ama sgaming ittifakı gördüğüm an ben yokum.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
00:10 da bitti
insanlığın kini geçecek, diktatörler yok olup gidecektir. halktan zorla aldıkları iktidar yine halkın eline geçecektir. ve insanlar ölmeyi bildikleri sürece, özgürlük yok olmayacaktır.
Ara
r6mzLN.jpg

g24MlR.jpg

za2k8D.jpg

Başlarken çeşitli problemler yaşasakta güzel bir mp başlangıcı oldu. Yarın ki devam oyunu eminim daha güzel olur.
Ara
(25-11-2016, 00:12)PashaZade : Yine de şurada bir problem var. Geç başlamamız bitiş saatinı erteleyebilir ama karar alınan saatten sonra biri çıkmak isterse diğerleri de oyunu bitirmeli şeklinde düşünüyorum.

3 kişi oynansa dediğin mümkün. MP 3 kişi oynanmıyor.
Tamam da Duman zaten karar alınan satın geçmişiz. O zaman saat olayını kaldıralım 3 KİŞİ çıkmak istediğinde bitsin.
Ara
Save dosyası olan varsa uploadlayabilir mi?Oyundan düştüğüm için neler değişmiş ona bakmak istiyorum.
Ara
İtalya gg
p8RNv0.png
Eğer 1 kişinin dahi demesiyle kararın yönünü değiştirmeye yönelik oylamalar açar görüşler alırsanız her seferinde elbet 1 kişi çıkar dolayısıyla bu yöntemle karar almak sağlıklı değildir ve sonucu önceden bellidir. Bugün burada mp iptal olsun yarın tekrardan başlansın mı 1 kişi bile isteyen varsa yapacağız desek ona da evet diyen oyuncu var. GM'in dediği saatte biter oyun ve oyunun gidişatına göre uzatabilir veya erken bitirebilir. Burada 7 kişi ankette oy vermiş bu 7 kişinin 4'ü mpde yok niye oy vermişler belli değil ancak o saat sadece resmi mp saatleri. Üzerinde oynama her zaman GM tarafından yapılabilir.

Normalde her rehost için 15dk mp uzar şeklinde basit bir uygulamamız vardı ancak farklı GM'lerin multiplayerlarında ilk mesajdan silinmiş. Kısaca 15-20 kişinin olduğu bir etkinlikte 1 kişinin demesiyle karar alamazsın.
23.10 gibi düştüm. Oyun 30'a kadar sürecek diye umursamadım ama görüyorum ki 12'den sonra bitmiş.
Şimdi belki ai benim seçmeyeceğim bir idea seçti. Olan benim zararıma oldu.
Oyundan düşmemeye dua edeceğiz o zaman.
Ara
Ülkenizi AI'a bırakmamak en büyük çabanız olsun arkadaşlar Steammocking
G0kMNN.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.