[MP] EU4 - Minor Multiplayer: Şubat 2019
(01-04-2019, 15:57)Voidian :
Bern Antlaşması :Sadece Avrupa ülkeleriyle ve tüm Dünyadan gizli bir şekilde, uzun süre süren karşılıklı müzakereler sonucu belli Avrupa ülkeleriyle ortak bir karara vardığımızı müjdeliyoruz. Avrupa'nın önde gelen ülkeleri olarak eskimiş ve tarihin tozlu sayfalarına karışmış Kutsal Roma İmparatorluğu yerine, Avrupa içinde yaşanan sorunları diyalog yollarıyla ve huzur içinde çözecek yeni bir yapı kurduk. AVRUPA BİRLİĞİ adını verdiğimiz bu yapının tüm amacı, Avrupa'nın refahı ve Dünyadaki liderliğini sağlamak olacaktır.

Bern Antlaşmaşmasına İmza Atan Devletler:

PRUSYA
İSVİÇRE
HOLLANDA
İSPANYA

Baslksz-1.png
Europe First!

Saksonya olarak ne tür hainliklerimiz olduğunu merak eder ve bu birliğe katılma gereksinimleri sağlamaya çalışmak isteriz
Ara
Malaya yedek alabilirim @jax61
Ara
İrlanda Cumhuriyeti olarak birliğe katılmak isteriz. İrlanda zaten yüzyıllardır Avrupada genişlemeyi bırakmış, Amerika ve Afrika üzerinde genişlemektedir. Birliğe alınmamız ile Amerika daki ve Afrika daki topraklarımız birliğin hizmetine açılacaktır. Özellikle birliğin içerisindeki deniz aşırı toprakları olmayan ülkeler için büyük katkıda bulunulacaktır. Birliğe alınmamız için muzakerelerin başlatılması taraftarıyız.
@Aytaç
@Voidian
@Aeschyli
@iberkay
Ben onlarla barış yaptığımda... Onlar olmayacak!
Ara
İrlanda'yı bilerek haritanın dışında bırakmışlar Necmiiii. Benden duymuş olma ama bu bildirgede adada iki oyuncuya yer yok mesajı veriyorlar.
Sic Parvis Magna
[+] 1 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kurland devleti olarak bu tarz anlaşmalar bizim ülkesel gelişimimizi ve çıkarlarımızı olumsuz etkileyecegini düşünüyoruz. Bize lakap olarak 'Dönemin Rusyası' denmesi , bu kurulan avrupa ittifakı ile soğuk savas dönemini başlatacağı anlamına geldigini düşünüyoruz. Bu nedenle bu tarz birlik kurulmasına olumlu bakmamaktayız :)
[+] 1 üye chaos10ur nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tüm dünya devletlerini kurulan bir kirli ittifağa, zillet ittifagina karşı bir olmaya davet ediyorum. Bu bir beka meselesidir. Anti-europeans pact'ına tüm kardeş dünya halklarını bekleriz.
[+] 1 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
büyük ihtimal müsait olurum , bakarım malayaya @jax61
[+] 1 üye Ferreke nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Avrupa'nın bu kendi üstün görme siyasetini kınıyoruz . Asya'nın ve Yeni Dünya'nın halklarını bu kirli oyun karşısında birlikteliğe davet ediyorum. Kutsal Din şehirlerinin koruyucusu Hürmüz olarak bu ittifakın sömürgeci anlayışa hakim olduğunu bütün çıplaklığı ile görüyoruz...
[+] 1 üye GameTroll nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
çarşamba günü malayaya @Ferreke bakacak. olur da o da gelmezse boş kalsın malaya. ben geldiğimde girerim.

@Ferreke
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(01-04-2019, 15:57)Voidian :
Bern Antlaşması :Sadece Avrupa ülkeleriyle ve tüm Dünyadan gizli bir şekilde, uzun süre süren karşılıklı müzakereler sonucu belli Avrupa ülkeleriyle ortak bir karara vardığımızı müjdeliyoruz. Avrupa'nın önde gelen ülkeleri olarak eskimiş ve tarihin tozlu sayfalarına karışmış Kutsal Roma İmparatorluğu yerine, Avrupa içinde yaşanan sorunları diyalog yollarıyla ve huzur içinde çözecek yeni bir yapı kurduk. AVRUPA BİRLİĞİ adını verdiğimiz bu yapının tüm amacı, Avrupa'nın refahı ve Dünyadaki liderliğini sağlamak olacaktır.

Bern Antlaşmaşmasına İmza Atan Devletler:

PRUSYA
İSVİÇRE
HOLLANDA
İSPANYA

Baslksz-1.png
Europe First!

Ciddiye alanlar olmuş sanırım, açıklama yapayım. Bu ileti 1 Nisan şakası idi. Bu şekilde uzun süreli saldırmazlık anlaşması veya pakt kurmak kural ihlalidir.
[+] 3 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cumartesi günü yokum. Bugün gelmeye çalışacağım ama kesin değil.

Güncelleme: Bugün varım.
Ara
İsviçre'nin yedeği yokmuş.Asıl oyuncusu gelsin.
Ara
s.a arkadaşlar. Bu akşam için oyuna gelemeyeceğim. Hürmüz için yedek oyuncu arıyorum. Son oyun gününe gelemedim. Bugün için yedek olmak isteyen varsa geçebilir. Yoksa sizden ricam 1 saat bana koruma sağlamanız. o süre zarfında gelmeye çalışacağım
Ara
Merhaba arkadaşlar internet sorunları yüzünden oyuna bügün gelemeyeceğim. Şuan mobil internet kullanıyorum ve hızı çok kötü. Yedek oyuncu buldum ve hepinize iyi oyunlar dilerim.
Ara
1 günlük bakarım hangi ülkeydi boşta
Ara
(03-04-2019, 19:08)alemdarpasa : 1 günlük bakarım hangi ülkeydi boşta

Hürmüz hocam. Bakacak isen birkaç şeyi özelden söylerim
Ara
yaz 2 hafta once 1 gün bakın dedik :D adamlar ulkemi parçalatmış ayıp be :D
Ara
Oda kuruldu, şifre: st
Ara
Etkinliğin yayını için Strategyturk Twitch: https://www.twitch.tv/strategyturk/
1740 Dünya Haritası

eu4_map_NED_1740_01_01_2.png
[+] 2 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 6 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.