[MP] EU4 - Multiplayer : Ağustos 2016
Ben o yüzden çıktım hocam da Mevcud Japonya eğer oyuncu ise nasıl kurulu kolonileri tekrar nativ toprakları yaptı ? Ayrıca ben katolik olmaya çok yakın bir ülke bıraktım. Ülkenin dini nedir ?
Ara
Anlayamadım ben, Prusya yok diye ben 40 yıl Avusturya'ya girmeyecek miyim sazan mıyım ben kural hatası nerde burada ? Ayrıca Ming bana rival atmış deli gibi batıya doğru gelirken Ming'in düşmanı Bharat'la benim nasıl ortak çıkarım yok ? Saçmalıyosun tamamen.
Ara
4. madden kime yönelik ? açsan biraz
Ara
Avrupayı maalesef erken çıkamamla göremedim pek ama şunu söyleyeyim Victory card bakımından en dürüst oynayan iki oyuncu TurkJedi ve Furkovictir. İkisi de birbirleri üzerinde vic cardları oldugu icin dostluklarını kaldırıp birbirlerine savaş açtılar ve güçlü olan yendi. Bu iki oyuncuyu da canı gönülden tebrik ediyorum.
Ara
@jax61 avrupada şu aşamada ally olup ikiside avrupada olan benle kurland ally si dışında ally varmı şuan ? 4. dediğini birşeye dayanarak söylüyorsan aç biraz yoksa bu dediğin "dövlet bize bakmirrrr" mantığı
Ara
Kuralları iyi bir şekilde okuduktan sonra hamlelerinizi etik mi değil mi diye düşünerek yapın. Fransa'nın anlaşmamızı bozarak bana oyunda değilken savaş açıp benden toprak alması, Osmanlı'nın Prusya'nın oyundayken özgürleştirmeye çalıştığı Viyanayı oyundan düşünce AI Prusya ile ittifak olarak geri alması hiç hemde hiç etik değil.
Ara
Prusyanın ai a düşmesi en çok bana zararı dokundu artık komşuyuz prusyayla

Bu arada kural ihali değil etik olmayan bir davranış olarak görülebilir bu tartışılabilir belki otto prusyaya ragmen savaş açaçaktı

ingintere için de elimizden bir şey gelmez multiye katılamıyacak halde olsa oyunu durdurur rehost yapardım da durum malum

bu arada osmanın hindistan alyını seni tehtid olarak görmesinden kaynaklandıgını düşünüyorum ve ben de olsam bende önünü kapamak için ugraşırdım hatta dotf olurdum

şuan avrupada ne olacağı hiç belli değil pazartesi bunu göreceğiz
p8RNv0.png
@Redtay Prusya'yı hiçbir savaşıma çağırmadım, ve Prusya ai olduktan hemen sonra Avusturya ile müttefikliğini bozdu. Ben Prusya ile ally olsam da olmasam da o savaş benimle Avusturya arasında geçecekti zaten. Prusya ile müttefik olmamın sebebi Duman'ın yokluğunda Fransa-Papa-Hollanda üçlüsü ve benim aramda dengesiz bir savaşın olmaması içindi, etik olmayan herhangi bir şey yaptığımı da kesinlikle kabul etmiyorum. Bilip bilmeden konuşmayalım lütfen.

Bu arada @jax61 öyle çamur atıp gitmek yok dediklerime cevap ver ya da bir daha konuşma.
Ara
şimdi arkadaşım, benim bharat ile komşu olmadığım durumda ittifakım bozuluyorsa , sen şuan bharat ile komşu bir devlet olarak ittifak olman ne kadar doğru , hem de prusya ile ittifak olmuşken.. bu argüman ortadayken günlerce kafamı şişrdiniz şimdi bana tehlikedne mi söz ediyorsun. oyunda seni rival almam tamamen oyunda alınacak rival sen olduğun için. listemde başka rival yok. sana karşı bir düşmanlığım olsa bukhara savaşında rusyaya doğru değil osmanlıya doğru yol açardım. bunu gördüğün halde bharat ile dostluk kuruyorsan  diyecek söz yok. bharat ile ben komşu değil iken dost olamıyor isem , sen komşu olduğun devletle ittifak kuramazsın. çünkü adam rakibin.bu kadar basit.

4. cü madde fransa ve papa devleti için geçerlidir ve papa fransa ittifakı bu bölümün sonunda bozulmuştur. papa şuan ittifaksız fakat belki 100 yıldan uzun süre vic cardına sahip iki ülkenin ittifakını çok merak ediyorum hangi kurala kaideye sığdıracaksınız?
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
10 borcu bitirip orduyu eski gücüne kavuşturup koloni kurduktan sonra ;) o benim ülkem oluyor artık.
Denemeyi bilene imkansız yoktur.

- III.Alexandros (Büyük İskender)
Ara
(27-08-2016, 01:45)Reoberg : 10 borcu bitirip orduyu eski gücüne kavuşturup koloni kurduktan sonra ;) o benim ülkem oluyor artık.

Hangi ülkeden bahsediyorsan söylermsin ? Eğer Japonya ise Tigin adlı arkadaş geçmişti. Ayrıca kurduğum kolonilerin yarısı gitmiş.
Ara
@jax61 Senin Bharat ilişkinle benim ilişkim aynı şey değil. Sen doğuyu Japonya hariç neredeyse tamamen ele geçirip yüzünü batıya döndün. Tek oyuncu komşun ve Bharat ve ilerleyebileceğin topraklar ona ait. Bense Fransa, Papa, Hollanda, Prusya , İsveç ve Kurland'la aynı coğrafyadayım ve Hollanda hariç hepsiyle de komşuyum. Hiçbiriyle de iyi ilişkilerim yok. Bu listeye Bharat'ı da ekleyecek kadar bir Hindistan fetişim yok, o yüzden Hint toprakları benim ilgi alanıma girmiyor. Hindistan da benim topraklarıma ilerlemek istemediği sürece gayet sağlam temellerde bir ittifağımız var.
Ara
Japon Bharat müttefikliğini neden saçma bulasın neredeyse koloni attıgım her yerde seninde kolonin var çoğu bölgede dip dibe yiz benden 5 kat üstün bir devleti tek başıma alamiyacagıma göre saçmalıkla alakası bile yok. Bharat Osmanlı dostluğu ise saçma bencede..

Tamamda Ming yanlız kalıyor orda tek başına Hem avrupayı hem asya devletlerini tutamaz !

Benim elime geçtigimde filipinler vardı sadece.... Ve explorationla expansion ideaları açıktı expansion nedir !

Westernize olanda benim :S
Denemeyi bilene imkansız yoktur.

- III.Alexandros (Büyük İskender)
Ara
Biz de kalsaydık yapardık evel allah. Ama sayın mızıkçılar var ya yordular beni erken tatile çıkayım dedim. Ayrıca nasıl filipinler vardı ? Güney amerikaya gitmeye hazır bir atlama noktası Kuzey amerikada 6 bölge. Fİlipinlerin çoğu sadece bir kaç bölge vardı. Ayrıca bali adaları felan varken bir de moluccasa savaş açmayı planlıyordum. O değil de Kilwadan 4 tane toprak almıştım ve ülkeyi Hristiyanlaştırıyordum. İyi oynadığım söylenemez kötü oynadım ama bir kaliforniayı almak :fpalm: no man no
Ara
(27-08-2016, 01:17)TurkJedi : Bilip bilmeden konuşmayalım lütfen.

Sen cevaplamadan bilme ihtimalim var mı? Böyle bir karşılık vermeseydin özür dilerdim.

Bu arada Bharat-Osmanlı müttefikliği gayet normal bir sorun yok.

(27-08-2016, 01:15)Fire : ingintere için de elimizden bir şey gelmez multiye katılamıyacak halde olsa oyunu durdurur rehost yapardım da durum 

Fransa ile anlaşmamız vardı ben yokken bozmasını beklemiyordum.
Ara
@Redtay Bu oyunda daha önce de haksız yere suçlandığım için olayı tam bilmeyen birinin beni etik davranmamakla suçlaması biraz sinirlendirdi beni, o lafa kırıldıysan kusura bakma sana kötü bir şey demedim.
[+] 1 üye TurkJedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu arada osmanlının çini tehtid olarak görmeme durumu yok sen ona savaş açmasa bile ortada oyun sonunda kim 1 olacak onun kararı var

Şuan az cok birincilik için yarışacak ülkeler belli bunun içinde bariz ming osmanlı var sen 1. olmak için osmanlıya saldırmak istemeyebilirsin ama osmanlı 1. olmak için önünü kesebilir yada direk savaşabilir

Burada oynuyorsan tek bir amaçla oynuyorsun birinci olmak

Yapmayın etmeyin konuya geniş bakın

Turkjedi başta yaptığı hareketin pek etik olmadığını düşündüm ama oyun içindeki hareketleri bunun aksini gösterdi

Bu arada kendimi son zamanlarda iyice osman fransa ve prusya 3 lüsünün arasında kalmış hissettim Papa tedirgin :( :D
p8RNv0.png
Fransa ile anlaşmamız vardı ben yokken bozmasını beklemiyordum.

Hadi verin cezayı. Verdiniz ya önceki sefer. Aynı Duman'ın Skandinavland (fantezi) ken olduğu gibi yapılmıştı ya. Yiyorsa hosta cezayı kesin. Kesin uleyn!
Ara
peki efendim ben bharatla zamanında osmanlı pers ikilisinin tehdidine karşı ittifakı kurduğumda ( persler hindistana inmesin , ikisi orayı domine ederler ) , ve batılı devletlere karşı birbirimizi koruma ittifakı yaptık dediğimde cıngar çıkaran pek sevgili oyun arkadaşlarım, şimdi aynı sebepten geçmiş karşıma bana osmanlı ming rekabetini argüman gösteriyorsunuz. yuh size be yuh..

bir tarafta 105 disiplinli 150k çin ordusu , diğer tarafta 115 disiplin +10 combat ability li 200 küsür k osmanlı ordusu manpower recovery felan onları geçtim.ve bu osmanlı hem prusya ile hem hindistan ile ittifak kuruyor , ming halen tek takılıyor .bunlara rağmen halen osmanlı hindistan dostluğu normal geliyorsa size bir daha benim oynadığım mplerde ittifaklarıma karışmayın . açık ve net..sizin yüzünüzden @PashaZade ve @WesternFront oyundan çıktı be.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Ming kimin atılmasını istiyorsun söyle atalım usta.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.