[MP] EU4 - Multiplayer : Aralık 2015 [2]
(04-12-2015, 22:58)Duman : Davetiyeyi herkese gönderdikten sonra davetiyeli mp yapmanın anlamı yok, Aralık 1 mpsinde ülke belirten oyuncuların yarısı sonradan Aralık 2 'ye geçti mp'nin dengesi bozuldu, bu tarz etkinliklerde başlangıç prensibinden ödün vermemek gerekiyor. Ben sen az oyuncu alacaksın diye başka mp açtım.

Aralık 1 den aralık 2 ye geçen oyuncular en başından beri davetliydiler ancak oraya ileti atmışlardı bu onların hatasıydı .
Daha sonra Avusturya oyuncusu Poyrazın ve Kastilya oyuncusu olan Birvetek'in oyunu bırakmaları yüzünden yeni oyuncu almak zorunda kaldık .
[+] 1 üye Redtay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tamam multiplayer'ı kapatıyorum . Bundan sonra bir daha Multiplayer kurma gibi bir denemem olmayacak merak etmeyin.
Ara
Sonlandırılan mplerde konular kilitlenmiyor veya silinmiyor. Boşu boşuna da oyunculara veya topluluğa tavır almana gerek yok ben kaç multiplayer kurdum bana neler dendi kurduğum oyuna neler dendi neler yapıldı hala oyun kuruyorum çünkü işin eğlencesindeyim, senin de böyle olman gerek. Davetiye ile mp fikri güzel bir fikirdi ancak bana kalırsa çok fazla kişiye ve muhtemelen kişiliğinden emin olmadığın tanımadığın kişilere davetiye gönderdin. Bunun yanı sıra oyununa forumdan olmayan yani diğer oyuncuların tanımadığı kendi arkadaş grubunu dahil etmen ve bu kişilerin müttefiklik sebebi olarak 'çünkü elbruz benim arkadaşım' şeklinde potlar kırması da ayrı zarar vermiş olabilir etkinliğin yapısına. Açık konuşayım ben davetiye ile mp yapsam oyuncu sayısı belki 6 olur 7. oyuncuyu almam.
(05-12-2015, 19:33)Duman : Sonlandırılan mplerde konular kilitlenmiyor veya silinmiyor. Boşu boşuna da oyunculara veya topluluğa tavır almana gerek yok ben kaç multiplayer kurdum bana neler dendi kurduğum oyuna neler dendi neler yapıldı hala oyun kuruyorum çünkü işin eğlencesindeyim, senin de böyle olman gerek. Davetiye ile mp fikri güzel bir fikirdi ancak bana kalırsa çok fazla kişiye ve muhtemelen kişiliğinden emin olmadığın tanımadığın kişilere davetiye gönderdin. Bunun yanı sıra oyununa forumdan olmayan yani diğer oyuncuların tanımadığı kendi arkadaş grubunu dahil etmen ve bu kişilerin müttefiklik sebebi olarak 'çünkü elbruz benim arkadaşım' şeklinde potlar kırması da ayrı zarar vermiş olabilir etkinliğin yapısına. Açık konuşayım ben davetiye ile mp yapsam oyuncu sayısı belki 6 olur 7. oyuncuyu almam.

Bu olaylar sonrası aldığım tepkiler bir daha oyun kurmam durumunda kimsenin katılmamasına sebebiyet verecek . Polonya oyuncusunun oyun bilgisinin bu kadar az olduğu hakkında bir bilgim yoktu . 700 saati var diye bilgili olduğunu düşündüm kendisini zaten tanıyordum . Ancak o 700 saatin hepsinde asyadan oynadığı için avrupada hiçbir bilgisi yokmuş . Bunu bilmiyordum ki kendisine de söyledim neden söylemedin Avrupada oynayamadığını diye . Küçücük bir hatam böyle büyük bir olaya sebebiyet verdi tamamen sorumluluğun bana ait olduğunu düşünüyorum ve bu kesinlikle benim hatam ve bu hata başka bir oyun kurduğumda hatırlanacak ve katılım olmayacak . 

Tabi olayda Birvetekde var bana 6-7 kişi ile oyun olmayacağını söyleyip fazladan adam toplattırdı sonrada multiplayerı ilk 10 dk da bıraktı :| 

Her neyse tüm oyunculardan özür diliyorum ve böyle bir işe girmeyeceğimi söylüyorum bundan sonra . Poyraz'dan da özür diliyorum ve kendisine tekrarden steamdan arkadaşlık isteği göndereceğim dün akşam oyundan çıkması beni çok sinirlendirmişti ondan silmiştim.
Ara
Olur öyle şeyler redtay tepki verilmesi doğal, benim mplerimde kaç kez mpden attığım veya mpden olaylı bir şekilde ayrılan oyuncu belki 1 değil ama 2 mp sonra yine geldi oynamaya. Sadece bana gıcık olanlardan bile bir mp kadrosu kurarsın :D Steamde silmeler de olur her şey olur önemli olan kişisel problemler doğmaması.
Beyler OYUN oynadığınızın farkındasınızdır umarım argo boyutlarına kadar varan tartışmalara gerek yok birlikte eğlenemiyorsanız basitçe ayrılın kargaşa çıkarmanın alemi yok. Zira hem sizin eliniz yoruluyor hem de forumun kuralları çiğneniyor huzur da kaçıyor. Hepiniz biraz da olsa birbirinize kredi verseniz hoşgörü gösterseniz böyle durumlarla karşılaşmayız.Alt tarafı bir OYUN unutmayın.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.