[MP] EU4 - Multiplayer : Ekim 2015
Ayutahaya
Ara
subscribed
Ara
(14-10-2015, 18:13)jax61 : la bugün ertuğrul var :D

Aynen bende bundan muzdaribim yarın izliyeceğim artık
Ara
ya işin o tarafını bırakın da arkadaşlar.. bugün kötü bir haber aldım. malesef okulumda görevli olan öğretmen arkadaşım vefat etti. kendisi böbrek yetmezliği hastasıydı.böbrek nakli olduktan sonra oluşan enfeksiyon sonucu bugün vefat etti..oyun oynayabilir miyim bilemiyorum bunun üstüne..katılamayabilirim.kafam hiç yerinde değil..

https://www.facebook.com/ahmet.a.haliloglu

beni afedin arkadaşlar .. siz bensiz devm edin..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Kuruldu.

Şifre : st
Çarşamba günleri ben yokum. Polonya ya yabirini alın yada günleri bi düzenliyelim.
Ben onlarla barış yaptığımda... Onlar olmayacak!
Ara
hala katılabiliyormuyuz?
Ara
Evet.
Pazartesi-Çarşamba- boşum hafta içi olarak aksi halde multiye katılmam söz konusu değil.Günler gayet güzel.
Ara
Timur_Güldü Oyrat
Ara
İyi ozaman ben afrikadan mutapa,songhai felan bişeyler alıyım :D
Ben onlarla barış yaptığımda... Onlar olmayacak!
Ara
WEZ8G2.jpg

Oyunun ilk gününde en çok genişlemeyi 270 developmentlik toprak fethiyle Osmanlı yaparken Osmanlı'yı Fransa 258, Vijayanagar 225 ile takip etti. Oransal olarak en çok genişleyen ülke ise topraklarını 2 katına çıkaran Hosokawa oldu. Hosokawa'yı bu alanda Ayutthaya ve Vijayanagar takip ediyor. İlk gün içerisinde sadece Timur ve İngiltere küçülme yaşadılar. Timur 62 developmentlik toprak kaybederek %15 küçülürken İngiltere' de 3 developmentlik toprak kaybederek oyuna başladığı halden yaklaşık %1 bir küçülme yaşamış oldu.

Oyunun başlangıcında en gelişmiş oyuncu ülkesi 456 dev ile Timur iken 1470 senesinde en gelişmiş oyuncu ülkesi 599 dev ile Fransa.
(14-10-2015, 19:25)jax61 : ya işin o tarafını bırakın da arkadaşlar.. bugün kötü bir haber aldım. malesef okulumda görevli olan öğretmen arkadaşım vefat etti. kendisi böbrek yetmezliği hastasıydı.böbrek nakli olduktan sonra oluşan enfeksiyon sonucu bugün vefat etti..oyun oynayabilir miyim bilemiyorum bunun üstüne..katılamayabilirim.kafam hiç yerinde değil..

https://www.facebook.com/ahmet.a.haliloglu

beni afedin arkadaşlar .. siz bensiz devm edin..
 Üstatım Allah'tan rahmet diliyorum. Çok zor bir durum başınız sağolsun.

Çarşambaları okulda olduğumdan katılamıyorum. Bu yüzden de MP'den çekiliyorum. Kastilya boştadır. Üstteki üzücü olaydan dolayı yazmak istemesemde belirtmem gerekiyordu.
[+] 1 üye Justicar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Her türlü boşta kalan avrupa ülkesine seve seve talip olabilirim.
Ara
Duman genişledi tabi avusturya falan yok beleş bot oh yan geldi yan yattı... Oysa ki Ingiltere kutsal haç için İstanbulu bile kuşatmaya gitti...
Ara
eğer dağılmazsa şu cenazemizin kuranları ve mevlüdü bittikten sonra avusturyayı devralıcam..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Avrupaları doldurmamız gerek ve bunu oyun dışında organize olmayacak adamlar olması gerek.
Ara
Bence Insult attıktan sonra savaş açılmasını kaldıramayan insanların bu işi öğrenmesi gerek...
Ara
Bence İngiltere'nin Timur Hanına para yardımı yapmaması gerek.
(17-10-2015, 17:01)LL : Bence Insult attıktan sonra savaş açılmasını kaldıramayan insanların bu işi öğrenmesi gerek...

*sinsi bir şekilde parmak uçlarında odadan kaçar*
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.