[MP] EU4 - Multiplayer : Eylül 2015
İLK MESAJIMI DÜZENLEYEREK ÜLKE DAĞILIMINI YAPTIM.LÜTFEN GÖZATIN.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Güzel olmuş da neye göre karar verildi hocam?
G0kMNN.png
Ara
DAĞILIMI YAPARKEN İLK TERCİHLERİNİZİ DİKKATE ALMAYA ÇALIŞTIM. SANA OSMANLI VERMEDİM ÇÜNKÜ İLK OSMANLIYI BEN YAZDIM :D ŞİMDİ DÜZELTTİĞİM İÇİN MESAJI GÖRMEMİŞ OLABİLİRSİN. İKİNCİ OLARAK MÜMKÜN MERTEBE ÖNEMLİ ÜLKELERİ VERMEYE VE BİRAZ OLSUN YAYILMA ALANI BIRAKMAYA ÇALIŞTIM.

HALEN GELECEK OYUNCULAR OLABİLECEĞİNİ DE GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURARAK BÖYLE BİR DAĞILIM YAPTIM.. GELEN OYUNCU OLMAZSA BİRAZ DAHA DÜZENLEME YAPARIZ.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hemen herkes yazdıkları tercihlere verilmiş.
En ilginci Duman'ın seçimi olmuş. Kimsenin yazmadığı toplam 6 ülke seçmiş, ama 6. tercihine verilmiş.
Yeni GM, tam bir anti-dumancı çıktı :)
[+] 1 üye Dehshetus nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
EKLEME YAPAYIM.. İTALYA CİVARINDAN DA ÜLKE ALINMADI .SADECE BİRVE TEK VENEDİK İSTEMİŞ AMA İLK TERCİHİ PORTEKİZDİ ONA PORTEKİZ VERDİM. İSTERSE İNGİLTERE OLARAK DEĞİŞTİREBİLİRİM.

BU DURUMDA MÜNHAL ÜLKELER ,

İNGİLTERE , AVUSTURYA, İTALYADA BİR DEVLET (VENEDİK FLORANSA MİLAN PAPALIK VS. ) BATI AFRİKADAN ÜLKE (SONGHAİ , MALİ VS) DOĞU AFRİKADAN ÜLKE (ETİYOPYA , KİLWA VS) DOĞU ASYADAN ÜLKE (MİNG HAİXİ VS) ÇİNHİNDİ ENDONEZYA CİVARINDAN ÜLKE (ORDAKİ ÜLKELER BAYA KALABALIK İSTEYEN OLURSA VERİRİZ)

YENİ KATILACAK OLAN OLURSA MÜMKÜNSE BU ÜLKELERDEN TERCİH ETSİNLER. BİRVETEK İNGİLTERE OLARAK GÜNCELLERSE TERCİHİNİ PORTEKİZİ BOŞA ÇIKARIRIZ.

DUMAN İLK YAZDIĞI ÜLKELERİ SANIRIM ESPRİSİNE YAZMIŞTI. O YÜZDEN İKİNCİ MESAJINI DİKAKTE ALDIM.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
(07-09-2015, 20:24)Dehshetus : Hemen herkes yazdıkları tercihlere verilmiş.
En ilginci Duman'ın seçimi olmuş. Kimsenin yazmadığı toplam 6 ülke seçmiş, ama 6. tercihine verilmiş.
Yeni GM, tam bir anti-dumancı çıktı :)

++
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Bu arada arkadaşlar şimdiden uyarayım. mümkün mertebe savaşlarda claim olan toprakları almaya çalışın. claimsiz toprak almak uyarı sebebidir .aiyi anlayışla karşılarız ama tutup da daha ilk bölümlerde rakibin(oyuncu rakiplerin) tonla topragını annexlerseniz sizin için oyun bitebilir.

ayrıca koalisyon oluşması durumunda , bir oyuncu kendisine oluşan koalisyonu bir başka oyuncuyla anlaşmalı şekilde bitirmeye kaşkışırsa bunu kabul etmem mümkün değil. her oyuncu koalisyon oluşma riskini göze alarak oyunu oynayacak.

claimsiz toprak alımı konusunda zıt görüşler varsa bunda esneklik yaratabiliriz ama koalisyon konusunda net şekilde söylüyorum böyle bir durumu kabullenmem münkün degil. yine de her iki düşüncem için sizler de fikir beyan edebilirsiniz.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Horde claimli toprak mı alacak?
esneklik yaratabilirz dedim :D düşüncelerinizi merak ediyorum. fikirlere göre claim oalyını kaldırabiliriz.ayrıca horde devletler zaten bi casus belliye sahip. bu casus belli maşallah her yola açık..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Aslında güzel bir fikir ama bazıları tarafından uyulmayıp, tartışma çıkarıp oyunun düzenini bozacağından kaldırılması daha doğru olur.
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu konuda da haklısınız aslında.

iki ucu necasetli deynek. claim olmadan alıma girdiğimizde oyuncu kaybı erken oluyor.claimli de sürekli tartışma çıkıyor.

orta yolu bulalım istiyorum ben aslında.

eğer derseniz claime girmeyelim zaten dağınıgız ben 100 ws toprak akybetsme de mpye devam ederim,amacım oynamak eğlenmek claime hiç girmeyelim
FxO_A92WYAI--2l.jpg
[+] 1 üye jax61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Delhi
Jaunpur
Bengal

Devamlılık sağlayacağım hakkında şüphelerim olduğundan Avrupa'daki arkadaşların zevkini bölmek istemem.
[+] 1 üye Fraude nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kaldırılacağına , takibi daha iyi yapılsa iyi olmaz mı ? Yani kimse vergi ödemiyor diye devlet vergiyi kaldırır mı ? Bence bazı kurallar oyuncuların ve mp'nin uzun ömürlü olması için gerekli.
n20GdM.png
Ara
yarın başlamayı düşünüyoruz arkadaşlar. başlama saatimize kadar tüm ayarlamaları yapıp yarın başlayalım diyoruz.bu yüzden katılmak isteyen arkadaşları bekliyoruz. halen boşta ülkeler var.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Bence oyuncuları denetlemesi ve olaylara müdahale etmesi için 1-2 kişi daha lazım .
[+] 1 üye Redtay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İsveç
Danimarka
Bohemya
"Biz inandığımız davaya koşarak gideriz koşarak gidemezsek yürüyerek gideriz yürüyerek gidemezsek sürünerek gideriz ama davamızdan vazgeçmeyiz " Prof.Dr.Necmeddin Erbakan
Ara
Elbruznart dostum isveç verildi. danimarkayı bu yüzden vermicem. geriye bohemya kalıyor. .istersen buna göre tercih yap. son kararın bohemya ise bohemya veriyorum.

ilk sayfadaki ilk mesajımda verilen ülkelerin listesi mevcut. ayrıca potansiyel ülkeler de mevcut. oradan göz artabilirsin.
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
Bohemya olur
"Biz inandığımız davaya koşarak gideriz koşarak gidemezsek yürüyerek gideriz yürüyerek gidemezsek sürünerek gideriz ama davamızdan vazgeçmeyiz " Prof.Dr.Necmeddin Erbakan
Ara
Redtay elbruznart necmi 3lüsünün ülke seçimlerini GM denetlemeli.
elburznarta bohemyayı verirsek redtayda brandenburg var. bu sefer avusturyayı veremeyeceğiz ki avusturyayı sağlam bir oyuncuya vermemiz lazım. bu durumda redtayın tecrihini değişmem gerek.açıkçası bhemyayı da brandenburg ve holland oldugu için vermeyi de pek düşünmüyordum .yazıldıgı için biraz sıkıntı oluştu.

aralarında bir kankalık mı mevcut sayın host..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.