[MP] EU4 - Multiplayer: Mayıs 2019
https://steamcommunity.com/id/Aiakos9/
bos bi yere geçmek istiyorum +1050 saat
€20
Ara
https://steamcommunity.com/profiles/76561198322389838/
jianzhou
mewar
brandenburg
681 saat
Ara
kReKJU.jpg
[+] 11 üye Ecdad Computer nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
odQc0q.jpg
Son Dünya Bükücü
[+] 8 üye Ferreke nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1567 Dünya Haritası

eu4_map_ITA_1567_06_14_2.png
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Mpden çekiliyorum.
Ara
Ah be rollo
4j6z57.jpg
[+] 2 üye Emekli Tüccar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(05-05-2019, 01:24)Justicar : Mpden çekiliyorum.

Noldu...
Ara
1567 Güç Yüzdesi

Guc_Yuzdesi_1567.png

İttifak Limiti: 15,78
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
cg8kud.jpg

ltakoe.png
[+] 7 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Çarşamba günü yüksek ihtimalle gelemicem o yüzden çarşamba ashikagaya geçmek isteyen varsa lütfen bana yazsın
Ara
QkjYw3.png
[+] 7 üye Ferreke nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
  • Prusya oyuncusu @Aytaç İspanya - Fransa savaşında saldıran taraf 25 Warscore'a sahip değilken Enforce attığı için uyarı almıştır.
  • Avusturya oyuncusu @Ayro Prusya - Rusya savaşında saldıran taraf 25 Warscore'a sahip değilken Enforce attığı için uyarı almıştır.
  • Rusya oyuncusu @mlhblkc kastî bir biçimde Karakoyunlu'nun savaş açtığı yapay zeka devletine sonradan müttefiklik atarak savaşa dahil olması sebebiyle etkinlikten çıkarılmıştır.
Önümüzdeki oyun günüyle birlikte Ramazan sebebiyle etkinliğin başlangıç ve bitiş saatleri 30 dakika ileriye alınacak, 21:30 başlayıp 01:00 sonlandıracağız.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
@fodunkiran 'dan özür diliyorum. Dikkatsizlik sebebiyle 25 skor kuralını göz ardı etmişim.
Ara
Ottoman-Empire-army-1683.jpg

Kamuoyuna bilgilendirme olması açısından büyük koalisyon savaşları sonuçları ;

Osmanlı vs Rusya-İtalya * İtalya'ya 1.5k ducat altın ödendi. Rusyadan 3k altın + Savaş tazminatı + Humiliate alındı.
Osmanlı vs Babür-Kara Koyunlu-Naples-Hejaz+Venedik+Trier+Salzburg+Tunus * Babür İmparatorluğundan 3.5k ducat alındı. + Luristan+Ratanpur salındı.
Osmanlı vs Prusya-İspanya * Beyaz barış yapıldı. 

Savaşımıza olan katkılarından dolayı Vijayanagar İmparatorluğuna minnattar olduğumuzu söylemek isteriz. Kara Koyunlu devleti affedilmiş olup Pers bölgesinden çıkartılmasına karar verilmiştir.

20190505013933_1.jpg

Ottoman Empire 1567
[+] 3 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Osmanlı İmparatorunu başarısından ötürü tebrik ediyoruz.Avrupa Osmanlı olmadan düşünülemez.Aynı şekilde Fransa olmadan da.Fransa üstünden bütün Avrupa ya karşı oynanan oyun karşısında Osmanlı ya sürece katkı sağlaması için çağrı yapıyoruz.Fransa ya karşı kurulan zillet ittifakında Fransızların yanındayız.
[+] 1 üye iberkay nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
bunu fransanın yarısını işgal eden ingilterenin söylemesi çok manidar :)
Ara
İngiltere Krallığının bütün Fransa üstünde haklı bir talebi vardı.Fakat zaman değişti, İngiltere Hanedanı değişti, İngiltere Krallığı lağvedildi Büyük Britanya İmparatorluğu kuruldu.Büyük Britanya'nın Fransa üstünde bir talebi veya herhangi bir Fransız kültüründe bulunan toprağı yoktur.Büyük Britanya'nın nihai amacı Avrupa nın bütünlüğü ve huzurudur.Bunun için Fransa çok önemli roldedir.
Ara
fransaya oyuncu alımı yapılsa iyi olur harbiden justi ayrıldı
Ara
Oyun sonu timeline videosu paylaşılması mümkün müdür?Avrupa haritasının nasıl geliştiğini merak ediyorum.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.