[MP] EU4 - Multiplayer: Mayıs 2020
(17-05-2020, 21:24)Aiakos : 17439259_402405393448725_2108135481211355136_n.png

Kalleş Fransa gözlerini Kutsal Roma'dan çek
Mainz ve Avusturya seni durduracak
[+] 2 üye yavuzkaan nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
3. oyun günü Strategyturk Extra'da:

Etkinliğin playlisti: https://www.youtube.com/playlist?list=PL...tR2khBLUjJ
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Görsel

Önerilen ülkelerin etrafı kırmızıyla gösterilmiştir.

Önerilen Ülkeler: Ava, Ayutthaya, Yue , Köln

1532 Güç Yüzdesi

1532_Guc_.png

İttifak Limiti: %7.3
Ara
Udege benim march'ım, önemli değil ama haritaya eklemeyi unutmuşsunuz.
Ara
afrikalılar nasıl güç yüzdesinde 7. oluyor ilginç
€20
Ara
(19-05-2020, 10:05)Aiakos : afrikalılar nasıl güç yüzdesinde 7. oluyor ilginç
Bunlar bölgesel hesaplanıyor bence yoksa zaten hiçbir zaman ittifak limitini aşmazlar
Ara
Bizi küçümseme Fransa! Buganda ordusunu görmek istemezsin.
[+] 2 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(19-05-2020, 11:07)Yasin Ahmet : Bizi küçümseme Fransa! Buganda ordusunu görmek istemezsin.
görmek isterim ama nasıl yok olduğunu :d
€20
Ara
Asyalı Afrikalı kardeştir,
Sömürgeci Fransa kalleştir!
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
[+] 2 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Devlet-i Aliyye, Asyalı, Afrikalı, Avrupalı fark etmeksizin tüm Fransız düşmanlarının yanındadır.
WhaW8Am.gif
[+] 2 üye PCOyun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(15-05-2020, 01:58)Defterdar : Benim bir sorum var,
Simdi güç yüzdesine dahil olan ülkeler yapay zeka tarafından kontrol edilmesine rağmen oyuncu ülkesi sayılıyorsa,
1-Ben güc yüzdesine dahil olan,yapay zeka kontrolündeki bir milletten hak iddiam olmayan bir toprak alabilir miyim?
2-Alamazsam Pasai oyuncusu Malacca gibi güc yüzdesine dahil olan AI ülkelerden hak iddiası olmayan bir toprak aldıysa beni olumsuz etkilemez değil mi? Çünkü oyundaki bir ülke kural ihlali ile kurulduğu için diğer oyuncuların geçmesine müsade edilmedi. Galiba o ülke Nepal idi.

(19-05-2020, 12:03)PCOyun : Devlet-i Aliyye, Asyalı, Afrikalı, Avrupalı fark etmeksizin tüm Fransız düşmanlarının yanındadır.
Boş yapma dede asıl dusmanlarin belli
€20
Ara
@PCOyun Osmanlı devletinin bizi desteklemesine sevindik. Memlükleri kınıyoruz BUGANDA olarak.
Ara
(19-05-2020, 12:21)Yasin Ahmet : Memlükleri kınıyoruz BUGANDA olarak.
Memlük oyundan çıkmadı mı?
[+] 1 üye Defterdar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oirat.png
Oirat Hanlar Birliği
Mançurya, Moğolistan, Tibet, Kuzey Çin ve Orta Asya'nın büyük bölümünü birleştirip Hanlar birliği seviyesine ulaştık, sıradaki hedefimiz ise imparatorluktur! Rusya ile Büyük Orda kirli ellerinizi Orta Asya'dan çekin, yoksa onları kanlı ellerimiz ile kırarız! Kazak hanlığını kendimize bağladık ve onun hakkı olanı alıp onu eski gücüne kavuşturacağız.
Çin'in askeri zayıflığından faydalanarak ona bir sefer düzenledik ve isyanlara sebep olduk, sonunda da Çin'i dağıttık. Kuzey Çin'i komple ilhak etmemize bir kaç şehir kaldı. Bu hareketlerimizin sonucunda bize karşı bir koalisyon savaşı açıldı ve her zaman ki gibi koalisyon güçlerini de atlarımızın altına alıp ezeceğiz.
Yaptığımız keşifler sonucu Uzak Batı'nın o kadar da uzak olmadığını öğrendik, İskandinavya ve Almanya diye bir yer varmış atı çok kullanmazlarmış. At Tengri'nin bize bir armağanıdır nankörler!  
Tengri yeryüzünde ki elçisi olan bizi korusun!
Ara
Portekizi çok fena yok etmişler. Afrika/Amerika yerlileri lobisinin bir oyunu mu bu?
Ara
@Onur34 Afrika lobisi olarak tüm afrika ticaret bölgelerinin verilmesi karşılığında portekizi patlattık.
[+] 1 üye Littleİskender nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Geçen oyun günü ayuthaya geçmek istemiştim maalesef katılamadım bugün müsaade olursa ayuthaya geçebilirim
Ara
Bugün oyun günü yok yarın var.
Bu arada Ayuattha dışında başka bir ülkeye geçmeni öneririm.
@Praetor XIII
Ara
Iroquoisteydim ingiltereye dayanamadım :) mümlük boştaysa biraz da osmanlıya dayanamayayım diyorum. Yani mümlüke geçebilir miyim?
Ara
(19-05-2020, 18:12)asocancer : Iroquoisteydim ingiltereye dayanamadım :) mümlük boştaysa biraz da osmanlıya dayanamayayım diyorum. Yani mümlüke geçebilir miyim?
Adam sırf ibreti alem olsun diye döner döner tokatlar seni bence yapma daha iyi , yue oynamanı tavsiye ederim.
[+] 1 üye canberka nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.