Anket:  EU4 - Grand Multiplayer: 5. Hafta Görüş Anketi (Nisan 2023)
5. Hafta Sonu Oyuncu Haritası
1665_kopya_2.png

Grand Multiplayer 5. Hafta Görüş Anketine hoş geldiniz.

Sorular istenilen uzunlukta cevaplanabilir. Anketi cevaplayan oyuncuların iletisinin başında ülke adını veya bayrağını içermesi rica olunur. Ülke bayraklarını dilerseniz buradan temin edebilirsiniz:

Örnek Kullanım :
180px-Burgundy.png
1. Soru
1. Cevap
2. Soru
.
.
.

1- Sizce geçtiğimiz haftanın öne çıkan olayı neydi?
2- Geçtiğimiz hafta yaşanmasını beklediğiniz fakat yaşanmayan bir olay var mı? Varsa nedir?
3- Büyük Britanya, Kuzey Amerika'daki Rus varlığına karşı bir hamle yapacak mı?
4- Asya'daki Rusya, Babür, Kore çıkmazı nasıl çözülecek?
5- Papalık & İsviçre kadim ittifakı son bulacak mı?
6- Mazlum Portekiz, gün yüzü görecek mi?
WhaW8Am.gif
Ara
image.png

Hollanda'nın yutulması.

2- Geçtiğimiz hafta yaşanmasını beklediğiniz fakat yaşanmayan bir olay var mı? Varsa nedir?
Rusya vs herhangi bir ülke.
Hayır.
Bilmiyorum.
1444-1821 ittifakı malesef. Tıpkı Fransa ve Prusya gibi.

Aiakos'un, İberya'dan atılması ile ancak olur.
Ara
Netherlands

Prusya'nın toprak uğruna düşmanla anlaşma yapıp Hollanda'ya saldırması.

Rusya GB Savaşı.

Hayır. Rusya Kaliforniya'ya kadar iner.

Babür doğuya ilerler, Rusya Amerika'da genişler, Kore güneye iner diye düşünüyorum.

Sanmıyorum. Fransa'ya karşı müttefik bulmaları gerekli yalnız.

İnşallah.
Ara
France.png
Bir milyon Kore askerinin dünya turuna çıkıp tüm Afroavrasya'yı iki kez tavaf ettikten sonra Fas topraklarında kendilerine yuva bulması.

Doğu'daki yükselen tansiyonun patlak vermesini ve İspanya'nın Afrika devleti olmasını bekliyordum fakat ikisi de yaşanmadı.

Büyük Britanya'nın dört boyutlu satranç misali, doğru anı beklediğini düşünüyorum. Rusların hiç beklemediği bir anda başlarına Kırmızı Ceketliler inecektir.

Bu üçlü arasında elbet bir savaş çıkacak fakat asıl çözücü unsur bu üçlünün dışındaki etkenler olacaktır diye düşünüyorum.

İttifakın son bulacağını düşünmüyorum, ikilinin çıkarlarının genel olarak uyuşmasının dışında dış unsurlara karşı güçlü bir altyapıya da sahipler.

Portekiz'in yegane dostu Fransa, gün yüzü görmesinde yardımcı olacaktır. Zira Britanya'dan, Kore'ye herkes Portekiz düşmanı olmuş durumda.
WhaW8Am.gif
Ara
120px-Switzerland.png
Fransa ve Prusya'nın Hollanda operasyonu.

Britanya'nın savaşmasını bekliyordum. Savaşmadı.

Küçük Britanya olarak düzeltelim. 200 senedir, Fransa'yı İberya'ya sokmak dışında gerçek bir savaş vermeyen Britanya'nın herhangi bir hamle yapacağını sanmıyorum.

1800'lü yıllarda "sıkıldık hadi gelin bi savaşak" denir, öylesine bir savaş döner gibime gidiyor.

Gerek coğrafi konumumuz, gerek dünyanın mevcut siyasi durumu göz önünde bulundurulduğunda bu ittifakın güçlenerek sürmesi gerekiyor.

Pasif Britanya kolonileri tekeline alma amacıyla ne pahasına olursa olsun diğer kolonici bütün devletleri yıkma politikası güttüğünden mazlum Portekiz'in gün yüzü görmesi zor gözüküyor. Almanya'dan dualarımızı gönderiyoruz.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.