[MP] EU4 - Multiplayer : Ocak 2016 [2]
Rehost.
1527
  1. 24px-Osmanl%C4%B1.png 1457 - Osmanlı @iFQ_23
  2. 24px-Ming.png 1341 - Ming @GaulTurk
  3. 24px-Kastilya.png 1338 - Kastilya @Duman
  4. 24px-Moskova.png 1000 - Moskova @La Valette
  5. 24px-Fransa.png 675 - Fransa @Kaiser-i Rum
  6. 24px-Etiyopya.png 489 - Etiyopya @Ragnvaldr
  7. 24px-B%C3%BCy%C3%BCk_Britanya.png 488 - Büyük Britanya @jax61
  8. 24px-%C4%B0ran.png 403 - İran @Poyraz
  9. 24px-Savoy.png 312 - Savoy - @QUWAWA
  10. 24px-Prusya.png 266 - Prusya @brk007
  11. 24px-Ayutthaya.png 257 - Ayutthaya @Theon
  12. 24px-Gujarat.png 255 - Gucerat @bypr010
  13. 24px-%C4%B0sve%C3%A7.png 205 - İsveç @Ceyo_09
  14. 24px-Polonya.png 198 - Polonya ???
  15. 24px-Venedik.png 165 - Venedik @Miltiades
  16. 24px-Avusturya.png 146 - Avusturya @Ottman5858
  17. 24px-Timur.png 138 - Timur @EgzA
  18. 24px-Burgonya.png 67 - Burgonya ???
  19. 24px-Portekiz.png 0 - Portekiz @Redtay
  20. 24px-%C5%9Eirvan.png 0 - Şirvan @rossi775
Büyük Britanyada bir yanlışlık olmuş Hasangal yok muydu?
Ara
Forum nicki yazılıyor.
vn0kLp.png
bJzP1j.png
İspanyol Kıta İmparatorluğu

24px-%C4%B0spanya.png Iberia
Gelişmişlik : 1523

Koruma Altındaki Devletler
24px-Fez.png Fez
Gelişmişlik : 198

24px-Tunis.png Africa
Gelişmişlik : 147

330px-The_Papal_State.png Papal States
Gelişmişlik : 49

D4LQnv.png
Koloni Devletleri
rZ7a5P.png Spanish Isles
Gelişmişlik : 295

7M4pal.png Baetica
Gelişmişlik : 322

Z70aXo.jpg Lusitania
Gelişmişlik : 367

or1aXR.png Narbonensis
Gelişmişlik : 373

lvV8qg.png Tarraconensis
Gelişmişlik : 502

92O3Y8.png Mauretania
Gelişmişlik : 244

1MX365.png Hispania
Gelişmişlik : 589

VvbG9j.png Sicilia
Gelişmişlik : 168

7MOlyN.png Dacia
Gelişmişlik : 102
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
m1yRRY.jpg
Ara
Oyundaki sınırlarını atsaydınız iyi olurdu.
Ara
Görsel
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Kaiser-i Rum adlı oyuncu ile hre ye arkadaşalrıı nakil etmesi sonucu imp seçilmesi kadar abesti Kaiser-i Rum un eu4 oynaması
  • Zafer esnasında uyguladığım taktikleri herkes görebilir, ancak kimsenin göremediği, zafer yolunu açan stratejilerimdir.

https://www.youtube.com/watch?v=ZjHt3KW6S4g

Ara
Uygun boş ülkeler ?
Ben onlarla barış yaptığımda... Onlar olmayacak!
Ara
Polonya dağıldığına göre Litvanyada oyuncu olması uygun olur, aynı zamanda Burgonya çöktü dolayısıyla Hollanda bölgesine bir oyuncu gelebilir.
litvanya olarak oyuna dahil olmak isterim
Ben onlarla barış yaptığımda... Onlar olmayacak!
Ara
(01-02-2016, 04:48)Ottman5858 : Kaiser-i Rum adlı oyuncu ile hre ye arkadaşalrıı nakil etmesi sonucu imp seçilmesi kadar abesti Kaiser-i Rum un eu4 oynaması

Oyundaki oyuncu elektörleri Brk007 hariç -ki onu da sadece geçen mp de yine oynadığından biliyorum- forumda bile görmedim. Yani kimseyle tanışıklığım yok. Steam'imde ekli bile değiller.Tüm elektörlerle anlaşmalar yaptım oyun içi. Karşılıklı mutualist anlaşmalarda ben oy aldım, onlara da gelişmeleri için çeşitli imkanlar verdim. Bunun neresi kuraldışı, neresi arkadaş geçirme anlamadım. Sadece diplomasi. Bu açıklama da herkese yeteceğinden bu konu hakkında başka laf da etmeyeceğim.
Ara
Kuruldu.
Rehost.
Önümüzdeki(Cumartesi-Pazar) günlerde Multiplayere katılamayacağım. İnternetimin zayıf olması nedeniyle. İsteyen bu dönemde Moskova ile oynayabilir.
Ara
Kuruldu.
Benimde Kablosuz Bağlantımda Sorunlar oluyor malesef. Yaklaşık 1 haftadır kısa süreli kopmalar yaşıyorum. Düzelene kadar geçici süre bende katılamıyacağım.
Ara
oyundan ayrılıyorum yenildim.. sözünde durmayıp rakibi egale etmek icin her türlü yola basvuran kaiser i rum ve koloniler konusunda sözünde durmayıp fırsatı değerlendirip savas acmak isteyen duman oyuncularına tebrikler.. çok sağlam diplomasi yapıyorsunuz..
FxO_A92WYAI--2l.jpg
Ara
İnternet bağlantım gittiği için bugünlük 12 dakika erkenden bitiriyoruz.

@jax61 EU4 Multiplayerlarında istenen şey 1444 senesinde sözlerin tutulup ona göre oynanması değil. Tarihte olduğu gibi mpde de ülkelerin politikaları, düşmanları ve dostları oyun içerisinde SÜREKLİ bir şekilde küçük çıkarlarına göre değişmeli. Ortak hareket edilmemeli. Bu hususta özellikle benim oynadığım ülkeler iyi incelenebilir, benim herhangi bir net müttefiğim ÇOĞU multiplayerda bulunmaz, sadece bellli konuşmalarda antlaşma imzaladığım ülkeler bulunur ama hiçbir ülkeyle ortak oynamam.

Oyun içerisinde İspanya olarak Avrupa savaştayken bir hamle yapmam gerekiyordu, önce Savoy'un üzerine gidip HRE İmparatoru olmaya çalışayım dedim, derken kralım öldü ve 50 legitimacylik başka bir hükümdar gelince aldığım tüm oyları kaybettim. Bunun ardından savaşın diğer tarafı olan Britanya'ya çevirdim gözümü. 

Diplomasi diğer oyuncularla sözleşip o sözü tutmak değildir. Diplomasi değişken oynayabilmektir, düşmanınla 20 sene sonra başka bir savaşta dost olmaktır. Ancak senin dediğini de anlayabiliyorum çünkü EU4 MPlerinde senin istediğin şekilde oynayan ÇOK FAZLA kişi var.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.