[MP] EU4 - Multiplayer : Temmuz 2015 [2]
Gaul sana kim katolik dedi ? azıcık oku sonra yaz hemen yazma :)
Eyyy Rusya Teuton topraklarında yetim kalan çocukların hesabını nasıl vereceksin?
(04-08-2015, 16:55)Duman : Eyyy Rusya Teuton topraklarında yetim kalan çocukların hesabını nasıl vereceksin?

Prensip meselesi düklerin sorularını yanıtlamıyorum ayrıca  doğal olarak hesap ta vermiyorum  herkes rütbesini bilsin çakma cumhuriyet dükü de buna dahil
(04-08-2015, 16:12)Fire : Dinini satmış, müslümanlarla ortak olmuş kafir, hristiyanla alakası kalmamış bir krallık.

(04-08-2015, 16:50)Fire : Gaul sana kim katolik dedi ? azıcık oku sonra yaz hemen yazma :)

Ben de katolik dedin demedim ya da katoliğim diye bir şey yazmadım zaten :)
G0kMNN.png
Ara
Ovvvv ortalık karıştı.Bu arada Duman´ın Krallık olması gerekmiyor mu ? Deveplomenti 850 civarı, 1000 de İmparatorluk oluyor ?
Ara
dumanın ülkesinin tamamı bir krallık ve 3 march dan oluşuyor. totali 850 dir yani. marchlarından birisi de bendeki brandenburg.
Ara
Arkadaşlar 5 veya 10 gün boyunca multiye katılamayacağım isteyen arkadaşlar Fransa'ya geçebilir.
Ara
Rusya en çok zararı insanlığa vermiştir.İlk soykırımını türk ırkının kıpçak boylarından bir devlet olan kazanı yoketmesiyle tüm halkı katletmesi ve kendi halkını oraya yerleştirip dinini ve soyunu yayması bir oldu.Sonra ise doğudaki sibiri yokederek aynısını yaptı.İskandinavyayada aynısı... Sonra ise kolonize olarak tüm doğu asya'yı kölesi yapmaya çalıştı ve hayla çalışıyor. son olarak oyratı yok etti ve buryatya ile karadel devletlerine son verdi.Böyle giderse çin nüfusunu bile yokedecek ... Çabucak bu soykırdım devleti yıkılmalı... Yokedilen devletlere bağımsızlığı verilmeli
Ara
(04-08-2015, 21:28)LABO™ : Rusya en çok zararı insanlığa vermiştir.İlk soykırımını türk ırkının kıpçak boylarından bir devlet olan kazanı yoketmesiyle tüm halkı katletmesi ve kendi halkını oraya yerleştirip dinini ve soyunu yayması bir oldu.Sonra ise doğudaki sibiri yokederek aynısını yaptı.İskandinavyayada aynısı... Sonra ise kolonize olarak tüm doğu asya'yı kölesi yapmaya çalıştı ve hayla çalışıyor. son olarak oyratı yok etti ve buryatya ile karadel devletlerine son verdi.Böyle giderse çin nüfusunu bile yokedecek ... Çabucak bu soykırdım devleti yıkılmalı... Yokedilen devletlere bağımsızlığı verilmeli

Seni yıkmadan oyunu bitirmiycem labo :)  bir dahaki mp lerde benden uzak ol tamam mı :)
Ne zaman başlıyoruz?
G0kMNN.png
Ara
Kuruldu.
Ayrılıyorum mp'den iyi oyunlar
Ara
Duman son save'yi at da istatistik grafiğini yapayım. Yalnız bugün rehost'suz mu oynadık ne? Aman tanrım. Bugün eğlenceli oldu rehost atmadığımız için. Çabuk geçti.
G0kMNN.png
Ara
https://www.dropbox.com/s/iokcewwdndh1xy...2.eu4?dl=0

Savefile
bugün eğlenceli geçti gerçekten. Ama osmanlının gelmemesi kötü oldu. gelse belki de bu savaş olaz bu kaadr zarar gormezdi. gerçi çok da bir zararı yok bizim açımızdan %50 lik skor kaybı var. malesef asıl kaynbı isyanlarda yaşadı ve memlük serbest kaldı. neyse 2 savaşta tekrardan memlükü geri alır sanırım.osmanlı gibi bir devasa gücü aiye bırakmak sakat işte. elindeki güce bakmadan heryere savaş açıyor ai osmanlı malesef.
Ara
Yazık olmuş Osmanlı´ya ai´ye bırakmak cidden sakat iş örneğin şimdi gene idea değiştirebiliyorsun eskiden bırakıyordun bir idea alıyor senin için senle uzaktan yakından alaksı yok :D
Ara
2kNNWE.png

B066WL.png
G0kMNN.png
Ara
Yanlış bu gaul benim development 393 Japan
Denemeyi bilene imkansız yoktur.

- III.Alexandros (Büyük İskender)
Ara
2kNNWE.png

B066WL.png
G0kMNN.png
Ara
(05-08-2015, 09:24)Reoberg : Yanlış bu gaul benim development 393 Japan
Eğer oynuyorsan bir dahaki istatistikte eklerim.
G0kMNN.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.