[MP] EU4 - Multiplayer : Temmuz 2016
(09-08-2016, 15:23)Redtay : Bir kural ihlali bir oyuncuyu zarara uğratırsa o zaman yaptırım uygulanmalı. Furkoviç orada 3gp yaptı biz söyledik sonra 2'ye düşürdü diye yaptırım uygulanması bence uygun değil.
  • Bir ülke bir başka ülkeye aylık 3 sub'tan fazlasını atamaz.

• Bir ülke isyan fiilen ona sıçramadıkça başka bir ülkede başlamış bir isyanı bastıramaz.

• Bir ülke başka bir ülkeye 5 yıl içerisinde 100 gold'dan fazla para atamaz.
    Ben bunlara bir yaptırım yapılması taraftarındayım mesela adam 150 gold mu attı başkasına o 150 golda direk düşman ülkesine yollanmalı geri yollanan para caydırıcı bir ceza değil 
isyan bastırma da gene para cezası gibi etmenlerle cezalandırılmalı tekrarlar yapılırsa direk oyundan atılmalı 

Benim düşüncem böyle
p8RNv0.png
  •  3 sub'tan fazla atan olmadı. Sadece ben 5 sub attım o da satın alacağım gemilerin liman maliyetleri içindi.
  •  İsyan sıçrama durumunda isyan destek parasının atılmasını istemiştik ne olmuştu hatırlamıyorum. 
  • Gold sıkıntısı da olduğunu hatırlamıyorum. Hatırlatırsanız sevinirim.
 Sonuç olarak uygulayabiliriz böyle bir sistemi.
Ara
(09-08-2016, 15:40)Redtay :
  •  3 sub'tan fazla atan olmadı. Sadece ben 5 sub attım o da satın alacağım gemilerin liman maliyetleri içindi.
  •  İsyan sıçrama durumunda isyan destek parasının atılmasını istemiştik ne olmuştu hatırlamıyorum. 

Tamam kararlarını aldıysan açalım konuyuda hızlıca yeni oyuna geçelim
p8RNv0.png
(09-08-2016, 04:08)EthemSisli : @lithium26 'nın son söylediklerine şiddetle katılıyorum. Ek olarakta multiplayer yöneticilerinin sorumluluk sahibi kişilerden seçilmesi gerektiğine inanıyorum. Aksi halde @Furkovic 'in yaptığı gibi bırak hata yapmayı iş ''dolandırıcılığa'' kadar gidiyor. Ve kimse bu ve geçmişte ki benzeri olaylara müdahale etmiyor.

Olayı bilmeyen arkadaşlar için özet geçeceğim: Ben İngiltere olarak İskandv ve Meksika ile müttefiğim, Furkan (fransa) ilede oyunun başından beri savaştayız. İlk adımı o attı ve gel müt. olalım dedi. Bende tamam dedim. Amerikada ki çıkarlarım doğrultusunda her ne kadar botda olsa Meksika mütle. bozamadım bu sebeblede İskandinavya ile bozdum. Ve Fransa ile oldum. ittifak olmamı hemen ardından Fransa benden özel mesaj ile 200 gold istedi ki bu ''yasak'' ben reddettim. ve kural gereği sadece 100 gold verebileceğimi söyleyip verdim. (Kısaca samimiyetine güvendim) ardından Hollanda ile savaşa girdik ve kazandık. Müt olalı daha bir kaç ay olalı bnle ittifakı bozdu ve ne hikmetsede hemen ardından İskandv. bana savaş açtı. ki bu durumdan şüpheleniyorum ama iskandv asla kızmıyorum açabilir hakkıdır onda sorun yok. Sorun arkamdan ahlaksızca iş çevrilmesi.. benim Tepkim Furkovicin Dolandırıcı tavrınadır. İnşallah gerçek hayatta da böyle bir insan değildir ki yaptığı ne mertliktir nede haysiyete uygun kaçar. Ben ondan ''savaşa destek olmasını '' da beklemedim ama böyle arkadan işler çevireceğine en azından savaşa katılıp destek vermiyebilirdiki o vakit en azından susardım. Veya benle en azından 2-3 sene müt. kalıp sonra bu olaylar olsa gene normaldi susardım. Maalesef adam daha oyuna başlamadan bu planı kurmuş.. Ama hiç kimsenin benim oyun zevikimin ayıptır söylemesi içine sıçmaya hakkı yok. Burada saatlerce bir emek söz konusu ve bu konuylada ilgili başkalarıda mağdur olmaması için sert kuralların getirilmesini arzu ediyorum.

son olarak ta ben oyunu duygusal oynamıyorum sadece kendimi oyuna kaptırıp yaptığım işlerde tarihsel gerçekçilik arıyorum ki senelerce ''ülke için onursuz'' bir hareket olmasın ve GBR çıkarları bunu gerektir diye İberya' da ki müttefiğimi yüzlerce sene Fransa ve İtalya tehlikesinden korumaya çalışmamın bu doğrultuda Otto ile müt. olamamın sebebi de buydu.. Her ne kadar kısmen başarılı olamasam da en azından yaptığıma pişman olmayıp, çok keyif aldım.

Eğer oyun içinde bir hatam oldu ise affola resmen sinir krizi geçirdim ve ne yazdığımı bile tam hatırlamıyorum. Bu olaylar 1 olur 2 olur anlarızda ama 100lerce defa tekrarlanınca ve hep aynı kişi tarafından yapılınca üstüne müdahale edilmeyince insanların sinirlenmesi çok doğal..

Kardeşim ben senle ittifak bozmadım oyun otomatik bozdu sana hollladandan toprak işgal et barış yapacağız dedim hiç bir yer edemedim hollanda ile sadece ben toprak alıp barış yapınca Favordan dolayı bozuldu .Hatta bu iki üç defa avusturya ile benim başımada gelmişti ama sonra imp relations yapıp tekrar ittifak olduk senle improve yapmaya kalkmadan iskandinavya sana savaş açtı.
1NrVyj.gif
Yardım almaya alışan emir almaya da alışır.
Ara
Hileyle falan ledgerlardan istatistiklere bakılabiliyorsa oradaki bazı şeylerin ss'leri buraya koyulabilir aslında. Askeri değerler, İncome değerleri, En iyi liderler vb. şeyleri görebilsek güzel olurdu.
[+] 1 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Redtay ,Bugün yeni multiye başlayacak mıyız? Söyleyin de bizde vaktimiz ona göre ayarlayalım. hazır ısınmışken ara vermeden başlayalım derim.
Ara
(09-08-2016, 15:40)Redtay :

sana gemi satarken 3 sub atmıştın sanırım başka ülkeden gemi almadıysan
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.