[MP] HoI4 - Multiplayer : Şubat 2017
Abi host'un şifresini biri göndersin bulamadım hiç bir yerde trafik vardı zor yetiştim.
Ara
şifre: st
Ara
sovyetler alındımı ben alayım olmazsa
Ara
(16-02-2017, 19:59)Feldmarschal : sovyetler alındımı ben alayım olmazsa

ts.tsarena.net:34
Ts ye gel , hallederiz.
Ara
tamam :)
Ara
37BR0A.jpg
p0qY10.jpg
kb3YoW.jpg
İsapanyol iç savaşı hayli çetin geçti, faşist gruplar ile sovyetler gönüllü gönderme karşıtı bir tutum sergilerken savaşın ikinci yarısında İtalyan hükümeti verdiği sözü ayaklar altına aldı ve gönüllü gönderdi. Bunun üzerine İspanya' da savaş daha da şiddetlendi fakat üstün cumhuriyetçi güçleri İspanya' da zaferi kazanmayı bildi.
Ara
4P2RBL.jpg
JarEoY.jpg
O0nd1Z.jpg
8 ay süren Yugoslavya direnişi malesef İtalyan kesin zaferi ile son buldu. 38-39 yılbaşında başlayan Polonya işgali ile dünya savaşı başladı.
Ara
yE8nbj.jpg
aLJBkQ.jpg
kb3YVD.jpg
37BRyM.jpg
p0qYra.jpg
W0ArJ8.jpg
Savaş Fransa üzerinde ağır ve yıpratıcı oldu, 2 tarafta 10 ay süren çarpışmalarda milyonlar kaybetti, havada tartışılmaz hüküm süren Axis Hava üstünlüğü yerdeki inigliz ve fransız birimlerine nefes aldırmadı. Marsilya' da başlatılan amfibik italyan operasyonu geniş bir alana yayılsa da Kanadılılar tarafından karşılandı ve püskürtüldü. Benelux ülklerinde ki İngiliz direnci yaz ortasına kadar kırılamadı. Fakat İsviçre üzerine başlatılan ani hücum tüm müttefik savunma dengelerini kırdı. Temmuz ortasından Kasım ayına kadar olan mücadelede Fransa birçok noktadan yavaşça çözülmeye başladı. 4 Kasım 1939 günü tüm müttefik güçleri geri çekilme emriyle ricad etsede çoğu esir düşmekten kurtulamadı. 

Artık yarın sahne Sovyet ve Amerika' nın.
Ara
ld2znJ.jpg
Marsilya Faciasından saatler evvel Alp savunma hattı.
Ara
Öncelikle gerçekten güzel bir oyun dönüyor , Fransa konusuna gelecek olursak ciddi penaltılar yiyen bir ülke ve 1938 başına kadar askeri anlamda ciddi bir ilerleme kaydedemedim savaş bir süre daha kapımızı çalmasaydı ciddi hazırlanma şansım olabilirdi birazda ülke konusundaki deneyimsizlik eklenince malum sonuç ortaya çıktı hatta birazda göz göre göre bu sonuçla karşılaştık İsviçre konusu gündemde olmasına rağmen zamanında hazırlıklarımızı tamamlayamadık ve olan oldu. Bu oyundan ciddi tecrübe kazandığıma inanıyorum genelde Miğfer tarafı ülkeler le oynadığım için Müttefik ülkeler gelişme bakımından beni zorluyor (hazıra alıştık tabi) en kısa zamanda Fransa deneyimimi pekiştirmek için çalışmalara başlayacam :wink:   Son olarak hali hazırda elimde 15 e yakın tümen ve Müttefiklerime olan inancım var savaş devam ediyor ve savaşın sonunda Fransa yine Fransızların olacak vive la France  :victory: 
Ara
Lehr boşver onları Gel Vichy Fransaya sonradan veririz bütün Fransayı sana...
Ara
(17-02-2017, 11:18)TR Ace : Lehr boşver onları Gel Vichy Fransaya sonradan veririz bütün Fransayı sana...
Eheheh olmaz artık herşey Fransa için :D
Ara
(17-02-2017, 11:47)Lehr :
(17-02-2017, 11:18)TR Ace : Lehr boşver onları Gel Vichy Fransaya sonradan veririz bütün Fransayı sana...
Eheheh olmaz artık herşey Fransa için :D

Biz Fransızlara İngiliz kuklalığından kurtulup güneyde doğru bir hayat yaşama fırsatı verdik.Afrikaya kaçanlardan olma Ülken için Güney Fransada savaşki hepsini geri sana verelim sonra...
Ara
Yaw lehr. Sana bu bu britanya ne istedin de vermedi. Petrol dedin paris belediyesinin onune petrol fiskiyesi yaptik. Ucak dedin aninda 1k fighteri parise yolladim. Sen simdi seytanla is birligi mi yapacan. hic yakisiyor mu. Fiskiyemi geri ver bari
Ara
Lehr seni kandırıyorlar.Bizim yoldaşlarımız petrol ile rubber istedi bütün ülkeyi petrol yuvasına çevirdik.Uçak dediler 3 bin uçakla gökyüzünü ingilizlerden temizledik.Fransa Fransızlarındır katılıyoruz sana onu geri vermekte istiyoruz ama milletin kuklası olma özgür bir Fransa ol ingiltere olma...
Ara
(17-02-2017, 11:58)Kaiser-i Rum : Yaw lehr. Sana bu bu britanya ne istedin de vermedi. Petrol dedin paris belediyesinin onune petrol fiskiyesi yaptik. Ucak dedin aninda 1k fighteri parise yolladim. Sen simdi seytanla is birligi mi yapacan. hic yakisiyor mu. Fiskiyemi geri ver bari

Valla fişkiye Almanlarda kaldı geri veremem  :gri: Savaşa Demokrasi yolunda devam edecem  :smiling: 15 Tümenim var çok tehlikeliyim ona göre  :fire:
Ara
Neyse o zaman seçim senin...

Yalnız Japonya'ya bir dahaki oyun oyuna girebilecek birisi geçsin.En azından bir denge olurdu taraflarda :D .
Ara
Yalnız 15 tümeni kucumsemeyelim, ben savaş boyunca sadece 13 tümene sahiptim :D
Ara
(17-02-2017, 14:56)goldlannister : Yalnız 15 tümeni kucumsemeyelim, ben savaş boyunca sadece 13 tümene sahiptim :D

E diyorum ya tehlikeliyim diye çok çalışırsam 3 tümen daha basabilirim  :gri:
Ara
Kanada fabrika istedin verdik daha ne istiyosun londrayi mi verelim. Hadi da adamlar tankla sıkiyor olem. Biz hayin dusman al sana bombe diyoruz
Ara

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.