[MP] Medieval 2 - Multiplayer: Haziran 2017
Bence atabiliriz. 10 dakika sürüyor zaten bir savaş. Herkese de uyabilir.

Öncelikle oyunun neden böyle kısa sürdüğünü anlatayım.

4 farklı periyot seçeneği var.

Early , Medium , Late ve All periyotlar. bunlar zaman periyotlarıdır. Yani her periyotta farklı askerler üretilir. All periyot hepsini kapsar.

Early periyotta çok güçlü okçular veya crosbowlar olmadığı için rush taktiği önerilir. Ki zaten acemi olduğu için bir çoğumuz bunu kolayca yapabiliriz diye bu tip bir harita ve early periyot seçtim.
Ayrıca ben rush atarken @iberkay ve @Duman a karşı rush attım sanırım. 2si de atlıları ile rush ı savuşturmayıp bekledi. Dolayısıyla sonuç ortada. Düşman piyade ile geliyorsa atla charge yapabilirsiniz. Atla geliyorsa yine atla karşılık verin. Piyade vs piyade de charge bonusu yüksek olan askerler avantajlı olacaktır.

Medium da oyun biraz daha uzar. Çünkü crosbowlar vardır. Rush atmaya gidersiniz ama saldırmadan önce biraz ok yersiniz.

Late de ise artık tüfekler icat edilmiştir. Oyun kurallarında bunu kabul ederseniz en uzun menzilli tüfeği olan Rusya, Türkler, İspanya, Portekiz, Milan ve Venedik diğerlerine göre avantajlı olacaktır.

Kale, şehir kuşatmaları daha uzun sürer. Yani biz 40 dk da 3 tane oyun oynadık. Bir kuşatmaya girsek 1 saatte 1 oyun oynayabilecektik. Artık diğer oyunlarda herkesi bekleriz.
[+] 1 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ben kuşatma savaşlarından yanayım.Hem late periyot açarız toplarla kale duvarları dövülürken kaleden tüfeklerle kaleye çıkanlara ateş açılır falan çok zevkli olur bence.
Ara
Saat 22.30 da multiplayer etkinliği yapacağız. Gelmek isteyen olursa lobby de hazır olsun.
Ara
Ben ultra noob birisiyle oynarsam çk mutlu olurum :D
Ara
3 kişiyiz şu an gelmek isteyen olursa buradan mesaj atabilir ya da öm.

Lobby de strategyturk şifre st
Ara
1gnLVb.jpg

7N8q7r.jpg

LnoyZz.jpg

zBE3ag.jpg

Güzel maç oldu yine.Bu sefer geç periyot olduğu için daha strateji içerikli oldu :D
En azından savaşın son 1 dakikası dışında bodoslama girmedik bu sefer :D
Ben rakibim ile karşılıklı oklaşırken bir anda @"cpt.macmillan" dayanamayıp ordusunu bodoslama @Merco nun üzerine sürünce dananın kuyruğu koptu.Geç periyot olduğu için bodoslama sonuç vermedi ve Bizans yenilmiş oldu.Bizde karşılıklı oklaşmalarımıza devam ederken @Merco ordularıyla benim rakibe girdi ve bende orduyu bodoslama daldırdım.Sonuçta yukarıdaki fotoğraflar ortaya çıktı.
[+] 2 üye Royal Guard nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
2 tane savaş yaptık bugün. @BenPembe @'Cpt.MacMillan' ve @Sübaşı ile.

İlk savaşta 3 kişiydik. Sübaşı yoktu. Biz de herkes tek oynadık. Cpt. biraz acemi olduğu için Benpembe ile biz çarpıştık. Ben kazanıp sonra Cpt'a döndüm ama yenmeye ordum yetmedi. Gerçi öldürdüğüm asker sayısı herşeyi ortaya koyuyor :D 

20170606234042_1_zpsuntiypao.jpg

İkinci savaş 2v2 oldu. Herkes bir miktar okçu alıp geriye mevzilenmiş. Dolayısıyla oyun biraz uzun sürdü. 

İkinci savaş biraz adaletsiz oldu. Sonuçtan da anlaşılıyor sanırım :D 

Savaşlardan kareler 

20170607000900_1_zpsl00knytv.jpg
Herkese teşekkürler. 

Yarın akşam yine buradayız. Saat 22.30 23.00 23.30 falan olabilir. Saat çok önemli değil. Önemli olan toparlanabilmek. Şu saatte gelirim derseniz o saate ayarlarız. Yarın akşam yoğun istek üzerine kuşatma savaşı yapacağız. Videosunu da atmayı düşünüyorum. Yarın bekliyoruz herkesi :D
[+] 4 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu akşam gelmek isteyen varsa hazırlıklı olsun.

@Raijin
@ZenderX
@GaulTurk
@'Cpt.MacMillan'
@EralpU
@MamuG
@Aytaç
@cemal
@Sübaşı
@BenPembe
@Probang
@iberkay
Ara
Yok kelebekler ordusu.
Ara
Oynamak isteyen var mı ?
Ara
Halı saha maçım vardı bugün kusura bakmayın. İnşallah yarın oynarız.
[+] 1 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Saat 23.00 de Multiplayer etkinliği olacaktır. Gelmek isteyenler buyursunlar efenim.
Ara
Bu gece harika bir Multiplayer gecesi oldu. Üst üste 4 maç attık. Son ikisi biraz uzun sürdü. Oynayan arkadaşlara teşekkür ediyorum. 

@'Cpt.MacMillan' @Sübaşı @ZenderX @BenPembe @Aytaç ve ben 6 kişiydik bugün. önce 2v2 oynadık sonra 3v3

Resimler gelsin :D 

20170612232248_1_zpsaqgsda3j.jpg

Şunu paylaşmadan edemicem :D 

20170612232309_1_zpsyryb6mig.jpg

20170613001234_1_zpszvngvta0.jpg

Buradan sonra 2 tane 3v3 maçı yaptık. Acayip zevkli geçtiğini söyleyebilirim. Maçlar 1er saat sürmedi ama yarım saatten de fazla sürdü.

20170613004345_1_zpsuhlrzbdm.jpg

En sonuncusu Kuşatma savaşıydı. Kesinlikle çok zevkliydi. Ama biraz güçsüz kaldık.

20170613012838_1_zpsdhh4m0dl.jpg

Diğer resimler 

[+] 5 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kuşatma savaşı en zevklisiydi.Boş boş birbirine kafa atmadı ordular.Strateji girdi oyunun içine sonunda :D
Ara
Kuşatma savaşında kalenin hakimiyetini erken kaybettik zaten 7.5k lık bir üstünlük olunca karşı tarafta yenileceğimiz kesindi. Kalenin hakimiyetini erken kaybetmeseydik kale 7.5k edebilirdi sanki :P
[+] 1 üye Kher nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Kalenin bize hiç artısı olmadıki.Çünkü Para yoktu.Sadece birkaç birlik alabildik.Kale savunmasında en önemli birim olan okçulara para kalmadı.Adamlar nerdeyse hiç kayıp vermeden surlara ulaştı.Surlarda bir gedik açıldıktan sonra iş bitti zaten.
5k ile huge walls savunmak nedir :P
Ara
Merco'nun süvarileri gereken etkiyi yaratamadı bence, benim gereksiz mortarlarım yerine Rusların Basilisklerini yok edebilseydi surları yıkamazdık :D
Ara
Arkada ben unutldum biraz. Daha oyunun başlarında ballista towerları yıkıp kapıyı Ramle açtım. Bizimkiler daha yerinde dururken ben merkeze girmiştim hatta bi ara 3 dakika sayımın 1 dakikası bile geçmişti. Ama tek kalınca kale içinde dövdüler :D
Ara
Tam istediğim gibi olmadı maalesef. Para biraz daha çok olsaydı daha çok birimle daha güzel olurdu ama bu sefer de hem kasardı hem de uzun sürerdi.
Ara
Yarın akşam Medieval 2 Multiplayer etkinliği yapacağız arkadaşlar. Katılmak isteyenler belirtebilirler. Sayı önemli değil. 2v2 3v3 lerde meydan savaşı, 2v1 3v2 lerde kale savunması oynayabiliriz. Ama kale-şehir savunma savaşları uzun sürüyor. Meydan savaşları daha kısa sürer daha çok oyun oynayabiliriz. Herkesi bekliyoruz.
[+] 2 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.