[MP] Rome II - Multiplayer: Eylül 2018
Mo34Ra.png

ROME II EYLÜL MULTİPLAYER ETKİNLİĞİ

Eylül ayı içerisinde yapılacak Rome 2 multiplayer etkinliği maçları bu konu altından ayarlanarak yapılır. Katılımcılar yorum olarak "katılıyorum" ibaresini ve  Steam nickini yazmalıdır.

Oyun Günleri : Eylül ayı boyunca her Salı 

Oda adı : StrategyTurk Multiplayer Etkinliği
Şifre : st

ORDU KURALLARI:

-Kuşatma silahları yasaktır.
-Savaş arabaları yasaktır.
-Göçebe ordusu yasaktır.
-Savaş köpekleri yasaktır.
-Maksimum 1 general (general yeteneği serbest seçilebilir)
-Maksimum general hariç 4 atlı (menzilli & yakın)
-Maksimum 1 fil (eğer generaliniz fil birimine sahipse başka seçemezsiniz)
-Maksimum 8 yakın piyade
-Maksimum 3 mızraklı piyade ve 3 kargılı piyade
-Maksimum 5 menzilli piyade
-Maksimum 20 birim (büyük ordular kapalı)
-Tüm bu ordu kuralları savaşların adil geçmesi için konulmuştur.

Kuralları oyuncular oyun başlamadan önce kendi aralarında anlaşarak değiştirebilir.

Katılımcılar : @Merco
@Aytaç
@Gurt
[+] 1 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum.
Steam: Aytaç
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Katılıyorum.
Ara
Birazdan Rome 2 Multiplayer Savaş yapacağız. Görünen o ki 2v2 olacak. Katılmak isteyen varsa konu altından belirtebilir. 2v3 veya 3v3 de yapabiliriz. Sıkıntı olmaz.
[+] 1 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
katılıyorum
[+] 2 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Merco @Gurt @Aeschyli ve ben 2v2 olarak 3 tane maç attık bugün. Gurt ile ben aynı takımdık. Merco ile Aes. Zevkli maçlardı.

20180904153022_1.jpg

20180904155356_1.jpg

20180904155553_1.jpg

20180904162851_1.jpg
[+] 4 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Gayet eğlenceli maçlar oldu. İlk iki maçta taktiksel olarak hata yaptık. Son maçta da ucu ucuna zor yendik. Aytaç ı güzel oyunundan ötürü tebrik etmek lazım. Aes ve Gurt biraz daha öğrendiğinde daha zorlu maçlar oynayabiliriz.
[+] 3 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tekrar ellerinize sağlık. @Aeschyli nin son anda yaptığı hamle olmasaydı belkide hiç yenilmeyecektik. 3 eğlenceli maç için hepinize teşekkürler. Bende aldığım ekran görüntülerini atayım.
20180904152339_1.jpg
20180904161545_1.jpg
[+] 3 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Çok eğlenceli savaşlar döndü. İki savaş baya ağır yenilgiler alsakta son savaşta yenilgilerimizden ders çıkartabildiğimiz anlaşıldı. :D
Güzel oyunlarından dolayı Aytaç ve Gurt' u tebrik ediyorum.
[+] 3 üye Aeschyli nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Justicar @Aytaç @Gurt @Aeschyli Bu akşam saat 21.00 de Rome 2 Multiplayer etkinliği yapıyoruz. Gelmek isteyen herkesi bekliyoruz.
Ara
Bir aksilik çıkmazsa geleceğim. Eğer herkes gelirse turnuva yapılabilir aslında.
Ara
ben gelirim
Ara
Gelmek isterim
Ara
Oda kuruldu.

Oda adı : Strategyturk Eylül Multiplayer Etkinliği
Şifre : st
Ara
güzel oyundu elinize sağlık, her ne kadar il ksavaştan farklı maglup olsak da 2. savaştan aşırı tatmin oldum diyebilirim. son birime kadar savaştık. harikaydı..

47co8u.jpg

fsp5pv.jpg
Ara
1. Savaş ve Sonuçları 

Yayın koptu 1. savaşta. Şöyle izah edeyim. Ben yani Getlerin karşısında Arverni, Roma'nın karşısında Baktriya vardı. Doğru eşleşmeyi yakalayabilmek için ben güneye doğru Baktriya'nın kargıcılarına falks ve baltalı birimleri gönderdim. Roma da tüm gücüyle kuzeye doğru ilerleyip Arverni ile çarpıştı. Çok dağınık görünmemiz düşmanın bir an kafamızı karıştırsa da farkettmişler yaptığımızı ama yetişemediler bozmaya. Eğlenceli bir savaştı.

20180911215209_1.jpg
20180911215220_1.jpg

2. Savaş ve Sonuçları 

2. Savaşı yayından izleyebilirsiniz. https://www.twitch.tv/videos/308833426

Çok asker öldürmüş gibi gözüküyorum ama kestiğimin yarısı sanırım sapancı. Arverni ve Lusitani güçlü bir ikili. Savunmacı askerler alarak biraz doğru tercih yapmışız. Özellikle sparta kahramanları ve yaya mihmandarlar rakibi bayağı uğraştırdı diyeibilirim. 
20180911224317_1.jpg
20180911224321_1.jpg

Şöyle de bi görüntüyle sonlandıralım. Savaşın sonunda Lusitani Asilleri ile Sparta Kahramanları birebir kaldı. Çok çekişmeli geçti gerçekten. Normalde 15-20 dk civarında süren oyun 35 dk civarında sürdü. Ve sonuç olarak herkesin keyif aldığını söyleyebilirim. Bir ara yeniliyorduk. Sonra bir anda geriye düştük ve nasıl olduğunu çözemedim. Sonlara doğru benim birimim kalmadı ve diğer arkadaşlar savaştı. Sonuç olarak Sparta geçit vermedi :)

20180911223716_1.jpg
[+] 2 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Justicar lejyonları son anda ikiye dört ya da altı birimle çarpıştı. Tabiki sayı önemsiz bir unsur Justicar lejyonları için.
Ara
Bugun de bi mp yapalım mı uygun bi saatte:

@Aytaç @Merco @Justicar @Aeschyli ve bitane +1 güzel olurdu
[+] 1 üye Raijin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu akşam için ben müsait olamayacağım.

@Aytaç @Raijin @Justicar @Aeschyli @Gurt aranızda oynayabilirsiniz. Katılmak isteyen başka arkadaşlar olursa onları da bekliyoruz.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.