[MP] Rome II - Multiplayer: Temmuz 2018
Mo34Ra.png
ROME II HAZİRAN MULTİPLAYER ETKİNLİĞİ

Haziran ayı içerisinde yapılacak Rome 2 multiplayer maçları bu konu altından ayarlanarak yapılır. Katılımcılar yorum olarak "katılıyorum" ibaresini ve  Steam nickini yazmalıdır. 

Oda adı : StrategyTurk Multiplayer Etkinliği
Şifre : st

ORDU KURALLARI:
-Kuşatma silahları yasaktır.
-Savaş arabaları yasaktır.
-Göçebe ordusu yasaktır.
-Savaş köpekleri yasaktır.
-Maksimum 1 general (general yeteneği serbest seçilebilir)
-Maksimum general hariç 4 atlı (menzilli & yakın)
-Maksimum 1 fil (eğer generaliniz fil birimine sahipse başka seçemezsiniz)
-Maksimum 8 yakın piyade
-Maksimum 3 mızraklı piyade ve 3 kargılı piyade
-Maksimum 5 menzilli piyade
-Maksimum 20 birim (büyük ordular kapalı)
-Tüm bu ordu kuralları savaşların adil geçmesi için konulmuştur.

Kuralları oyuncular oyun başlamadan önce kendi aralarında anlaşarak değiştirebilir.

Katılımcılar : @Merco
Ara
@Gurt @golgemebasma @Feldmarschal @Aytaç @Heliaca @Raijin bekleniyorsunuz.
Ara
Katılıyorum.
Ara
@Merco bende yok Rome II
Ara
Turnuva 1 v 1 şeklinde mi olacak yoksa 2 v 2 vs şeklinde olabiliyor mu?
Ara
Turnuva değil dostum. Haftada 1 veya 2 gün belirleyip aramızda toplanıp karışık maçlar atarak eğleneceğiz.
Ara
Turnuva yazısını nerde okudum ki yazdım :D .Bilgisayarım kalabalık savaşları kaldıramıyor o yüzden sorayım dedim yoksa katılmak isterim .
Ara
En fazla 2v2 olacağını düşünüyorum. Birim sayısını da azaltırız sıkıntı olmaz senin için. Zaten 20 birim full doldurulmuyor genelde.
Ara
Tamamdır o zaman ,katılıyorum .Steam de Rıza diye bulabilirsiniz NTW arka planı var
[+] 1 üye Epifiz Bezi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
Ara
Katılayım ancak her zaman gelemem muhtemelen. Müsait olduğumda denk gelirsem gelirim.
Ara
@Heliaca @Merco ile girdiğimiz maçlardan. Son maçta yapılan noob box biraz sinir bozucu olsa da genel olarak zevkli maçlardı :)

5S65Wa.jpg
5UJHA4.jpg
VNbNyQ.jpg
[+] 1 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İkinci maç kötü oynadım kabul ediyorum  :joy: ama zevkli maçlardı.
[+] 2 üye Heliaca nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İlk maç ben kötü oynadım. İkinci maçta da Helyak kötü oynadı. Ama ikinci maç adamların 14 atlısına karşılık bizim toplam 7 atlımız varmış. Noob box ı adamlar bozdu zaten bir süre sonra.
[+] 1 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(14-07-2018, 13:25)Merco : Ama ikinci maç adamların 14 atlısına karşılık bizim toplam 7 atlımız varmış. Noob box ı adamlar bozdu zaten bir süre sonra.

Burda bi hata var gibi hocam. Adamların 7 tane atlı okçusu vardı -ki hiç bi işe yaramadı-. onun dışında toplam 6 atlıları vardı. Baktria'da 2 tane Partyada 4 tane. Atlıda üstündük bile aslında ama piyade savaşında yenilmemiz işi kopardı. Zaten benim sadece 2 piyade vardı piyade savaşı başladığında.
Ara
@Heliaca ile bir kaç maç girdik. Eğlenceliydi.

Bu maçta Baktria bizi biraz ağlattı.
multi4.jpg

Bu maç çok kolaydı kayıplardan belli olacağı gibi benim karşımda süevler vardı.
multi5.jpg

Bu maç da benim yüzümden gitti. Lusitani vardı karşımda. Piyadelerim kağıt gibi düştü. Katafraktlardan da sadece 2 tanesini güzel kullanabildim.
multi7.jpg

Bu maçta da beraber Romalı kestik.
multi6.jpg
[+] 3 üye Aytaç nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Tebrikler güzel maçlar.
[+] 1 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Daha fazla katılım bekliyoruz :)
Afrikalı ve Arap devletlerde güçlü eksantrik birimler var ayrıca Empire Divided ülkeleri seçilebiliyor ve saçma şekilde çok güçlü.
@Heliaca @Merco

WQTJAC.jpg
MMxbBH.jpg
9adVLW.jpg
Ara
@Aytaç ile zevkli maçlar atıyoruz.

İlk maçta rush attık, ikinci maçta ise rakipleri tam ezerken çıktılar. Orduları tam bir kağıttı. O zevki bize tattırmadılar  :sob:

LDyZdo.jpg

r136Ym.jpg

@Aytaç'ın attığı resimlerde de göreceğiniz gibi empire divided ülkeleri maalesef büyük sefer muharebelerinde alınabiliyor ve çok op birimleri var. Uygun paraya oyunun en iyi piyadeleri yada atlılarını alabiliyorsunuz. Normalde bu piyadeleri 1380 para vererek alamıyorsunuz ancak 910 para gibi makul bir rakama oyunun en iyi birimlerinden basabiliyorsunuz... Tebrikler CA.
[+] 2 üye Heliaca nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.