[MP] Shogun 2 - Multiplayer: Kasım 2019
ss_b03c304f90140be064ab6c585e5187907972d...0x1080.jpg
Shogun 2 KASIM MULTİPLAYER ETKİNLİĞİ

Kasım ayı içerisinde yapılacak maçlar bu konu altından ayarlanarak yapılır ve paylaşılır. Katılımcılardan yorum olarak "katılıyorum" ibareleri ile Steam nickini, istedikleri muharebeleri (kuşatma, bire bir ya da ikiye iki savaşlar gibi), ve kural önerilerini yazmaları rica olunur.  

Oyuncular istedikleri kadar sayıda maça katılabilirler. Ve forumdan olmak koşuluyla istedikleri oyuncularla oynayabilirler. 
Oyun Günleri : Oyuncuların müsait oldukları zamanlarda maçlar yapılacaktır. 

Oda adı : StrategyTurk
Şifre : st

KURALLAR:
Önerilerinizi bekliyoruz.
Katılımcılar:
Davetliler: 
[+] 2 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Pazartesiden itibaren 2 hafta sürecek vize maratonum var söz vermemekle birlikte cuma veya cumartesi katılabilirim oyuna. Olmaz ise 18'İnden sonra müsait olurum o zaman katılım sağlarım.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cumartesileri dışında haftanın beş günü de 7'den sonra müsaitim. Tabi stellaris mp başlar ya da film gecelerine de katılırsam cuma ve pazar günleri de müsait olmayabilirim. Onun dışında herhangi bir kural önerim yok ve her türlü muharebeyi oynayabilirim.
Steam profilim
Ara
2v2 3v3 karşılaşmaları yayınlayabiliriz Twitch'te.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
katılıyorum

https://steamcommunity.com/profiles/76561198283575245/
[+] 1 üye raskol nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Ne zaman müsait olacağımı önceden kestirmem pek mümkün olmuyor ancak etkinliğe katılmak isterim.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
[+] 1 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Görsel

Görsel

@Onur34 ile bir maç attık gayet keyifliydi ancak shogun2 yi sürekli birkaç mod ile oynamam ve ilk mpmde ninja kılıçlı alayım derken tüfekli ve okçu almam beni bitirdi. 
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
[+] 2 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
forumda gezinmem ama twitchde sizleri takip ederim bazen. bu etkiliğinize katılırm hatta bu oyunda yardımcı olurum. hem de ben pasımı silmiş olurum... steam nikim buradaki kullancı ismim

https://steamcommunity.com/profiles/76561198021682928/
[+] 1 üye cidas61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu akşam müsait olan varsa bir maç atalım arkadaşlar ne dersiniz?
трагедия
(09-11-2019, 14:21)Faramir : Bu akşam müsait olan varsa bir maç atalım arkadaşlar ne dersiniz?

Ben ne yazık ki bu akşam müsait değilim.
Düzeltme: İşim beklediğimden erken bitti. 20.30'da @Faramir ile yapacağımız maça katılmak isteyen katılabilir. @raskol, @cidas61
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Faramir ile 20.30-22.00 saatleri arasında üç maç yaptık. 3. maç başlamadan önce birtakım teknik sıkıntılar yaşansa da üç maçın üçü de oldukça eğlenceliydi. @Faramir'e katıldığı için teşekkürler. Teke tek maçlar yapmaya devam edebileceğimiz gibi ben şahsen bir gün belirleyip 2v2 maç yapmayı öneriyorum. Lütfen böyle bir maç için müsait olacağınız zamanları yazın. Zira ben Cuma ve Pazar akşamları dışında her akşam müsait olacağım bir sorun yaşanmazsa. 

Yaptığımız maçlara gelecek olursak: 

1. Maç:
İki taraf olarak da bilmeden Shimazu Klanını seçmişiz. Bu nedenle savaş tekrarı kafa karıştırıcı olabilir :p

20191109204243_1.jpg
20191109205700_1.jpg
@Faramir ne yazık ki ilk çoklu oyunculu maçı olduğu için (ki benim de ikinci maçımdı) kahraman olarak anılan küçük ve pahalı birliklerden bir ordu kurmuş ve bu yüzden kaybetmişti. 
2. Maç:
İkinci maçta @Faramir bana Fall of The Samurai eklentisinden bir klan seçeceğini söyledi. Ben de bu yüzden tamamen yakın muharebe odaklı bir ordu kurmaya karar verdim. 

20191109210102_1.jpg
20191109211246_1.jpg
Belki iç savaşta hala İkko İkki'nin Keşiş Süvarileri olsaydı savaşı İmparator kazanamazdı? 

20191109211416_1.jpg

@Faramir bu maçta her ne kadar ordumu kıstırmaya çalışsa da hem önden köylüleri yollayarak nişancılarını oyalamam hem de oldukça kalabalık olmam nedeniyle bu maçta da kaybetti. Tabi daha geniş bir alana yayılan bir saldırı düzenleyerek daha az kayıp verebilirdim. Hem de tüfekli birliklerin menzilini gözümde büyütmem nedeniyle askerlerimi erkenden koşturup yordum. 
3. Maç: 
Son maçımızda ise önceden hangi klanları seçeceğimizi kararlaştırdık. Tabi ben de zombi ordusunu andıran bir Odo ordusu kurdum. 

20191109211921_1.jpg
20191109213632_1.jpg

Son maçımızın ortalarına kadar kaybedeceğime emindim.Zira savaş sırasında bölgeleri ele geçirmesi için yolladığım birlikleri unutmam gibi hatalar yaptım. Ama @Faramir'in yine pahalı birlikler kullanması nedeniyle yeterince manevra kabiliyeti olmaması hem de Doğu kolunda kazanmasına rağmen onca birliği çok sonra diğer cepheye kaydırması hem de generalini okçularımın atışlarından kaçırmaması nedeniyle savaşı kaybetti. 

Not: Kullandığım kayıt programından olsa gerek videolarda takılma sorunlarıyla karşılaştım. Lütfen kusura bakmayın.
[+] 3 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
steam den ekleme talebi yolladım. istediğiniz zaman bana steamden ulaşabilirsiniz . Akşam işim olmadıgında her şekilde katılırım.
[+] 1 üye cidas61 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
bu akşam müsait olan varsa girebiliriz
Ara
Saat sekiz gibi müsait olacağım. O zaman eğer dördüncü bulabilirsek 2v2 oynayabiliriz @raskol, @cidas61
Ara
@raskol ile çarşamba 21.00-22.30 arasında üç maç yaptık. Üçü de birbirinden eğlenceliydi. Maç için @raskol'a teşekkürler. 

1. Maç:
20191113215150_1.jpg
20191113220423_1.jpg
İlk oyunumuzda @raskol'un ne yapacağını kestiremediğimden basit bir Shimazu ordusu hazırladım.. @raskol oyunun ortasındaki yerlerin bonus sağladığını sonradan fark edip ordusunu geç hareket ettirmeye başladığından dezavantajlı bir savaş yapmış olsa da, ordunun aldığı formasyon ve beni saldırmaya zorlaması oyunun oldukça eğlenceli geçmesine neden oldu. 
2. Maç
20191113221049_1.jpg
20191113222057_1.jpg
İkinci oyunda @Faramir ile yaptığımız üçüncü maçta olduğu gibi zombi ordusunu andıran bir ordu kurmak istedim. Tabi bu savaşta da kazanma nedenim taktiksel değil, tamamen nicel üstünlüğüm idi.  
3. Maç: 
20191113222443_1.jpg
20191113224104_1.jpg
Üçüncü maçımızda Ashigaru birimlerini yasakladık. Tabi @raskol samuraylarla geleceğini söylediği için ben de kampanyada deneyimleyemediğim keşiş birliklerini denemek istedim ve üstte de görebileceğiniz orduyu kurdum.Savaş ise oldukça çetin geçti. Özellikle sonlara doğru savaş sadece okçuların düellosuna döndü. 
[+] 2 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
güzel maçlardı özellikle ok savaşları baya zevkliydi.
Ara
steam de online isem seslenin yardımcı olurum. yaklasık 900 saat multi deneyimim var. soru sormak isterseniz özelden bile sorabilirsiniz. cekinmem cevaplarım ( biraz geç olsa da )
Ara
Etkinlik bitmeden en az bir kez 2v2 maç yapmamızdan yanayım. Ben şahsen cuma ve cumartesi günleri dışında saat 7'den sonra bütün günler müsaitim. Lütfen müsait olduğunuz zaman aralıklarını yazın. @Faramir, @raskol, @Gurt, @cidas61
Ara
Cumartesi olur mu? Olursa ben katılırım.
трагедия
[+] 1 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
gelen varsa girebiliriz ve ya yarın
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.