[MP] Shogun 2 - Multiplayer: Mayıs 2020
ss_b03c304f90140be064ab6c585e5187907972d...0x1080.jpg
Shogun 2 MAYIS MULTİPLAYER ETKİNLİĞİ

Mayıs ayının önümüzdeki iki haftası  içerisinde yapılacak maçlar bu konu altından ayarlanarak yapılır ve paylaşılır. Katılımcılardan yorum olarak "katılıyorum" ibareleri ile Steam nickini, istedikleri muharebeleri (kuşatma, bire bir ya da ikiye iki savaşlar gibi), ve kural önerilerini yazmaları rica olunur.  

Oyuncular istedikleri kadar sayıda maça katılabilecekleri gibi önümüzdeki iki hafta içinde istedikleri zamanda kendi aralarında da oynayabilirler. Ama katılan herkesin bu iki günde müsait olmaları beklenir. Müsait olmayanlar mezaretlerini konu üstünden yazabilirler. 
Oyun Günleri : Pazartesi ve Çarşamba 16.00 ile 19.00 arası
Oda adı : StrategyTurk
Şifre : st
Not: Zaman farazidir. Katılımcılar belirli zaman aralığında isterlerse tek oyun oynayıp çıkabilecekleri gibi, 18.00'den sonra bile oynayabilirler. Ama yine de düzen açısından herkesin 15.00'te oyuna girebilmesi beklenir. 
Not2: Oyunda nasıl çoklu oyunculu muharebelere katılacaklarını bilmeyenler bu rehberden faydalanabilirler. 
Katılımcılar: 

Önerilen Kurallar:

"Fire Rockets" biriminin kullanılması yasaktır. 
Bir oyuncu ordusunda en fazla altı tane ashigaru birimi bulundurabilir. 
Ara
Katılıyorum.
5bac4e30d414a7eda8d137af0b1b33d4_2.jpg
[+] 1 üye Gurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
katılabilirim
€20
[+] 1 üye Aiakos nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum.
Hail the Omnissiah! He is the God in the Machine, the Source of All Knowledge
[+] 1 üye gLo1NN nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Katılıyorum ama Rise of samurais dlcsi yok. Harici var.

https://steamcommunity.com/id/Yasinahmetakson/ Genellikle boşum.

Kuşatma hariç savunma savaşı istiyorum.
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Diğer çarşamba/pazartesi başlıyor muyuz?
Ara
(30-04-2020, 18:32)Yasin Ahmet : Diğer çarşamba/pazartesi başlıyor muyuz?

Evet Mayıs ayının ilk pazartesi - çarşambası başlıyoruz. Ama yenileyim, günleri beklemek istemeyenler konu altından anlaşıp oynayabilirler. Tabi gün dışında oynayıp oyun günleri mazeret göstermeden gelmeyen olursa kırılırım.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Onur34
@gLo1NN
Hepinizi savaşa davet ediyorum! İsteyenler beni taglasın.
Ara
Bu akşam işim var. Yarın bir saat belirleyebiliriz @Yasin Ahmet
Ara
Cuma günü bir etkinlik yok sanırım. Ben 15:00-23:00 arası müsaitim.
Ara
Cuma günü victoria 2 miz vardı. 21 sonrası müsait değilim.
Ara
Maçlar çok da uzun sürmez zaten @Yasin Ahmet
Ara
@Onur34 17 gibi oynayalım mı?

https://steamcommunity.com/id/Yasinahmetakson/ Steam adresim.
Ara
2 miz de Shimazu aldık ve benim elit birliklerime karşı onurun rus stili ordusu muharebeye girdi. Tabii ki yine tarih şaşırtmadı ve quantity kazandı. Ama biz de boş durmadık savaş sonu 2 birliği kalmıştı!
2. Oyunumuzda ise benim moğol istilamı ne idüğü belirsiz toplarla dağıttı. İnamazdınız o hojo toplarına...
Ara
@Yasin Ahmet ile iki oyun oynadık. İlk oyunda o, ikincisinde ise ben savunan taraftım. İlk oyunda Yasin biraz fazla okçu aldığından, ikincisinde ise ben roket aldığımdan oyunu kazandım. Tabi Yasin'in ikinci oyundaki Moğol ordusunu da unutmamak gerek. 

Bu maçlardan roket biriminin kullanılmamasının ve ashigaru sınırının 6 ile sınırlandırılmasının daha iyi olacağını gördük. Oyuncular kendi aralarındaki oyunlarda elbette bunlara uymak zorunda değiller ama Pazartesi - Çarşamba kurulacak oyunlarda bu kurallar geçerli olacak. Kural önerilerini ya da itirazlarınızı bekliyoruz.
Ara
(01-05-2020, 17:55)Yasin Ahmet : 2 miz de Shimazu aldık ve benim elit birliklerime karşı onurun rus stili ordusu muharebeye girdi. Tabii ki yine tarih şaşırtmadı ve quantity kazandı. Ama biz de boş durmadık savaş sonu 2 birliği kalmıştı!
2. Oyunumuzda ise benim moğol istilamı ne idüğü belirsiz toplarla dağıttı. İnamazdınız o hojo toplarına...

Altı üstü 6 ashigaru birimim vardı. Asıl Rus ordusu neye benziyor görmek istiyorsan önceki etkinliklerdeki ordularıma bak. Spoiler, 2500 kişilik ordular.
Ara
@Gurt @Aiakos @gLo1NN @Yasin Ahmet dörtte başlıyoruz.
Ara
17:30 gibi gelebilirim ancak şu an gelemem.
Ara
Dengesiz internetim yüzünden sadece iki oyun oynayabildik bugün. İlkinde rise of samurai'nın alevli okları ile Yasin'in bütün gemilerini yakarken, ikinci oyunda Yasin'in tüfekçi spamına kurban gittim. İki maç da internet kesintilerime rağmen oldukça eğlenceliydi. "Yasin Ahmet"e buradan teşekkür ediyorum katıldığı için. Çarşamba yeterince kişi olursak 2v2 de oynayabiliriz. Dışarıdan katılmak isteyen herkes hala etkinliğe katılabilir. 
20200504184632_1.jpg
20200504181609_1.jpg
Ara
unknown.png?width=721&height=406
Gemi sınırının bir bug yüzünden 20'e çıkması ve 19 tüfekli gemim sayesinde onuru yok ettik.
[+] 2 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.