[MP] Stellaris - Multiplayer: Ağustos 2020
Screenshot_24.png
tTRiYax.png
Ara
unknown.png
Dünyada düşük doğum oranları sebebi ile insan ırkı yok olurken britonların yaptığı robotlar dünya yönetimini ele geçirdi ve briton ilkelerine sahip çıkarak evrende barışı koruma vazifesini üztlendiler. bu amaçla öncellikle güneş sisteminin kaynaklarını elegeçirdiler ve yeni geliştirdikleri hyperdrive teknolojisi ile diğer sistemlere gitmeye hazırlar. Britobotlar briton kültürünü devam ettirmeye çalışmakta ve hergün sabah vakitlerinde sohbet eşliğinde sütlü petrol içmektedirler. gün ortalarında ise Rule Britannia şarkısının değiştirilimiş versiyonun hep beraber söylerler.
[+] 4 üye Pharmacist nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
cc.png

Bir ben, bir sen, bir de arı. (:
[+] 3 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
oda kuruldu
id: 90138187041009666
şifre: st
Ara
Katılıyorum
zrhtdj.jpg
Ara
unknown.png

1. Oyun Günü haritası
Sic Parvis Magna
[+] 2 üye altnkurt nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Oyun başı ilk Reddga'yı keşfettim, o da pek genişleme odaklı gitmiyor. Bir yanımda da Henri var, o da çok hızlı değil. Bu garip de sanıyor ki hızlı genişliyorum. Diğer devletler teker teker açılmaya bi başladı. Aman ya Rabbim, arı kolonisi diye açıp her yere vızır vızır dağılacağız derken ormanda bi ağaçta takılı kalmışız. Onur34 bir yandan, Aes bir yandan.. Neyse ki diplomasi hayat kurtarıyor. 

Kendimizi tasavvur ettiğimiz şekil;

Oyun sonu;

evet böle. 

Peki ne yapacağız? Çalışacağız, emek vereceğiz, güçleneceğiz. Ne demiş bir arı atasözü:

bir arı atasözü :tatlı ağıza bal, çirkef baldıza dal girer..
[+] 4 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
giphy.gif
[+] 3 üye Dreamerscream nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Screenshot_25.png

Oyun bitmiş, millet birbirine iyi geceler diyip çıkmış ve tam ben de çıkıcam çat diye bildirim gelmez mi, @Ferreke şimdiden galaksiyi feth etme planlarına başladı herkes tarafından bilinsin ve duyulsun.
tTRiYax.png
[+] 2 üye reddga nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
galakside sulhün bozulmasına müsade etmeyiz , sulhü bozanlara karşı tavrımız nettir.
Ara
O zaman galakside sulhü bozan Ferreke'ye karşı tüm galaksiyi birleşmeye çağırıyorum. Yaptıklarının bedelini ödemeli.
tTRiYax.png
Ara
2 tane fallen var, Henri'nin iç bölgesinde bi tane ticaret yapan kervan gibi bir şey var, marauderler neredeler? Horde çıkmayacak mı?
Ara
Yanlış bilmiyorsam ayarlanan sayıya göre şansa bağlı geliyor.Ayrıyeten değiştirilmediyse normal ayarı 0-1 ya da 0-2 oluyor diye hatırlıyorum.
[+] 1 üye Littleİskender nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Marauderlerin biri benim doğumda, diğeri de henrinin kuzeybatısında galiba.
Sic Parvis Magna
Ara
Aga bee 1 günle mi kaçırdım. Birkaç gündür aklımdaydı bakmak ve bugün baktığımda dün başladığını görmek üzdü :/
Ara
Birkaç gündür aklında olmasına gerek yoktu. Oyun günleri cuma ve pazar. Ya cuma başlayacaktı ya pazar. Beklenmedik bi zamanda başlamadı yani.
Sic Parvis Magna
Ara
Yok demek istediğim uzun zamandır buraya bakmıyordum. Bilgisayarım bozulmuştu falan o yüzden. Birkaç gündür de bakıcam diyip unutuyordum
Ara
(24-08-2020, 18:37)Tripian : Yok demek istediğim uzun zamandır buraya bakmıyordum. Bilgisayarım bozulmuştu falan o yüzden. Birkaç gündür de bakıcam diyip unutuyordum

Takip edersiniz artık hocam :)
Br dahaki mp'de sağlam bir uygarlıkla katılmanızı bekliyoruz diyelim o zaman.
[+] 1 üye elefsar nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
2247 Yılı İtibariyle Galaksi Haritası
20200825203122_1.jpg

Galaktik Topluluk Nüfus Dağılımı
chart_25.png

Galaktik Senato Oy Dağılımı
chart_26.png
[+] 3 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Görüyoruz ki bugün tekrar bir hesaplaşma vakti geliyor.

Batı paktı savaşa karşı, kuzeydekiler çok büyüdükleri için iç düzene odaklanacaklar, doğuda Altnkurt tall derdinde, Brothers ve İsocuk ticarete odaklanmış durumda. Güneydeki pseudo Mihver Devletleri nereden parça koparsak diye düşüncelere dalmışlar. @Aeschyli 'ye salık veriyoruz ki galaksi fethi davasına tutuşmuş zenofil faşistlerle ortaklık yapmayı bıraksınlar. Her ne kadar kendi içimizde otoriter olsak da, diplomasi açısından demokraside çareler tükenmez diyoruz.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.