[MP] Stellaris - Multiplayer: Temmuz 2021
Bugun var mı ?
Screenshot_1.png?ex=661394d9&is=66011fd9...4125dc856&
Ara
oda kuruldu
id: unknown.png
şifre: st
Ara
(15-07-2021, 14:00)KARTAL : Bugun var mı ?
immortal life forms ülkesine yedek olarak katılacağım.
Ara
20210716000404_1.jpg

Haritadaki yesil yapay zeka ulkesi Bzadiye tam ortasindan sınırım var. Ulkeyi bolmemek icin ya sadece 3 sistem alabilirsiniz yada tum ulkenin yarisina claim atabilmeniz lazım. Boyle durumlardaki ulkelere kurallara gore sistem korumasi verilmis oluyor, en azindan karsi taraf bir kac bin influence biriktirene kadar. 

Tamam ulke bolunme kurali oyun ortasinda degisirilmez ama sonraki oyunlar icin gozden gecirilmesinin gerektiğini düşünüyorum. 

Bunun istisnai degil cok yaygin bir durum olduğunu oynadığım yüzlerce oyundan da biliyorum

Kural sadece oyuncu ulkesi icin ama iki haftadir yapay zeka olan devlet neden kural kapsaminda sayiliyor? Bu ulkeyle biri başlayıp birakmadi. O kadar ugrasmamiza ragmen, cok da iyi durumdayken kimse katılıp almadı. İki savas alip 4 koloni kaybettikten sonra halen birilerinin gelmesi mi bekleniyor?
Ara
2294 Galaksi Haritası
20210718125241_1.jpg

Oyuncu Nüfus Dağılımı
chart_2.png

Galaktik Senato Oy Dağılımı
chart_3.png
[+] 1 üye Selene nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@yafeshan, Bzadi Company'yi böldüğü için uyarı almıştır. Bölmeye sebep olan sistemleri önümüzdeki oyun gününde iade etmelidir.

Bzadi Company için katılımlar hâlâ açıktır.
Ara
(20-07-2021, 11:58)isocuk : @yafeshan, Bzadi Company'yi böldüğü için uyarı almıştır. Bölmeye sebep olan sistemleri önümüzdeki oyun gününde iade etmelidir.

Bzadi Company için katılımlar hâlâ açıktır.

Yukarida yazdigima cevap bile vermiyorsun ama bu garip kurala göre sistemleri geri verdigim, oyunda bunu da yazmama ragmen halen itham ediliyorum uyari aliyormusum.

Gercekten cok ayip. Mantik çerçevesinde bile konusamiyoruz.

Yukarida da acikladigim gibi (yz ulke icin kurali genisletmek) kurallari keyfi olarak olarak uygulayan hostu kınıyorum.
Ara
(21-07-2021, 08:05)yafeshan : Yukarida yazdigima cevap bile vermiyorsun ama bu garip kurala göre sistemleri geri verdigim, oyunda bunu da yazmama ragmen halen itham ediliyorum uyari aliyormusum.

Gercekten cok ayip. Mantik çerçevesinde bile konusamiyoruz.

Oyun günün sonunda alınan save'de Bzadi Company hâlâ bölük durumdaydı. Bazı sistemleri geri verdin ama ülke hâlâ bölük durumda. Yukarıda oyun sonunun haritasına bakarsanız fark edebilirsiniz.

Alıntı:Yukarida da acikladigim gibi (yz ulke icin kurali genisletmek) kurallari keyfi olarak olarak uygulayan hostu kınıyorum.

Geçtiğimiz oyun gününde yaptığımın kuralı genişletmek olduğunu düşünmüyorum. Kuralların olabildiğince basit ve anlaşılabilir olmasını sağlamaya çalışıyorum ve bu konudaki başarısızlığım için üzgünüm sonraki mplerde daha net bir hâle getireceğim kuralları. Geçmişteki Stellaris mplerinde bir oyuncunun ülkesini ilk günden ai olarak ekletip hiç gelmemesi veya sadece birkaç gün gelmesi olmamış bir şey değil. Oyunun ilk gününde Bzadi Company'nin oyuncu ülkesi olması amaçlanarak oyuna eklendiğini belirtmiştim, bunu eu4 mplerindeki önerilen ülkelere benzetebilirsiniz. Kuralın kendisine gelecek olursak, benzer bir kural Stellaris mplerinde ilk kez Ağustos 2019'da ortaya çıkmış. Tam olarak aynı kural olmasa da bir benzeri bir kural bu mp dahil son 13 mpdir bulunuyor. Bu o kuralın kesinlikle doğru bir kural olduğu anlamına gelmiyor tabii ki de. Bir kuralın belirli problemleri olabilse dahi kuralın problemi aşırı büyük bir şey olmadıkça ben şahsen mp ortasında kural değişikliğine gitmeye sıcak bakmıyorum. Ama kural Multiplayer Sohbet konusunda önümüzdeki mpler için tartışılabilir.
Ara
Kuralin zaten tartisilmasini istedigim için o kadar sey yazdim.  O kural ilk ortaya ciktiginda da elestrimi aciklamistim, o zamanlar bölünmenin kacinilmaz olabilecegini millet anlamis, bolunecekse sinir kapatilamaz diye duzeltilmisti. Sonradan o kisim yokoldu galiba.

Bzadiden savasla bolunmeye yol acan sistemlerin hepsini geri verdim. Chatte yazdim. Haritada gorulen ortalardaki boluyor gozuken sistemler bostu. Savasla almadim. Daha sonraki savasta claim masrafini azaltmak icin bos oldugunu gordugum sisteme outpost attim hepsi bu. Claim degil bos sistem.
Ara
oda kuruldu
Ara
Prokrus yerine yedek olarak geleceğim.
Ara
Rehost
Ara
Gelecek oyun için bir kural önermek istiyorum. Oyuncu vassalık yasak ama biri Ai ya vasal olabiliyor bu saçma. Üstelik bu Fallen. Bu yüzden kuralın oyuncu ülkeleri hiç bir şekilde başka bir ülkeye vassal olamaz
Ara
oda kuruldu
Ara
2300un baslarinda Unbidden cikti, hic kimse hazirlikli degildi. Unbiddeni durduramadigimiz icin pesine Aberrant ve Vehemant da geldi. Hic olmazsa birbirilerine bol bol saldirdiklarindan cok genislemediler. Teker teker buyuk istasyonlarini yokettik sonra da kapilari kapattik. Cok uzun surdu ama haritanin cogunlukla bos olmasi sanirim lehimize oldu.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.