[MP] Victoria 2 - DoD Multiplayer: Şubat 2021
İskandinavya yerine İspanya'ya geçebilir miyim?
Ara
(12-02-2021, 17:47)Çapulcu : İskandinavya yerine İspanya'ya  geçebilir miyim?

İspanyaya @Mabella  geçecek minor ülke olarak. Ama Dual Monarchy'e benim yerime geçebilirsiniz dilerseniz.
Ara
@Mabella İskandinavya geçmek isterse değiştirebiliriz.Onun dışında Osmanlı oynayabilirim.
Ara
(12-02-2021, 18:04)Çapulcu : @Mabella İskandinavya geçmek isterse değiştirebiliriz.Onun dışında Osmanlı oynayabilirim.
Osmanlıya geçecek bir oyuncumuz yok şu anlık, oda kurulduğunda Osmanlıya geçebilirsiniz.
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Biraz daha derslere odaklanmam gerekiyor, ek derslerim var artık. Hazirandan sonraki ilk etkinlikte sizinle olacağım.
[+] 2 üye Neym nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Muscovy'e herhangi bir oyuncuyu alabiliriz dileyen varsa.
Ara
Oda kuruldu. Multiplayer kısmından forum nickinizi yazın ve bu ip aracılığıyla oyuna girin.

26.38.165.184
Ara
V2_MAP_JAP_1850.11.26_2.jpg

26 Kasım 1850

@Yasin Ahmet - Dual Monarch
@Menars - Japan
@Onur34 - Belgian Confederancy
@Attila the Hun - Bohemia
@Alduin - Burgundy
@Selene - Muscovy
@Aiakos - Hungary
@Çapulcu - Scandinavia
@Mabella - Spain

eeexa.JPG

[+] 4 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
"Müttefikimi satmam" diyip dünyanın öbür ucundaki savaşa katılıp hiçbir şey yapmadan oturup, tek cümle yazarak etkinlikten çıkıp beni 5 yıl süren yz'nin aptalca çıkartmalarına maruz bırakıp bir de üstüne gplikten düşmeme vesile olarak oyunum için kritik öneme sahip iki kararın ikisini de geçirememi engelleyen @Alduin'e sonsuz teşekkürler. Bazıları gerçekten de değişmiyormuş.
Ara
@Onur34 1.müttefikimi savunmak en doğal hakkım. 2.büyük bir donanma ile çıkartma yapacaktım fakat üst üste oyun kasması, oyun üzerinde kontrolümü etkiledi. Bir yandan Burgony ana topraklarında isyanlarla uğraşırken diğer yandan ülke içi mekaniklerle ilgileniyordum. Sanırım 2 tane savaş sebebi bile kaybettim bu kasmalar yüzünden. Normalde Endenozyada justify yapmıştım onun süresi geçti. En son Afrikadan toprak alacaktım. 

Yani sonuç olarak oyundan çıkmam gerekmeden biraz önce donanmam yanmıştı. Kuvvetle ihtimal white peace atardım sana. 
Ama sen gelmişsin burada öfkeni üzücü bir biçimde püskürtmüşsün.

Çeşitli teknik sorunlar ve bir takım başka nedenlerin de birleşmesiyle etkinlikten çekiliyorum. Yerimi başkası devralabilir.
[+] 1 üye Alduin nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Görsel

Dual Monarch

Hükmettiğimiz topraklar ve kültür karmaşası içinde olan kaos ortamından kurtulmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda İtalya tahtındaki hakkımızı kabul etmeyen İtalyanlara zorla kabul ettiriyoruz. Provence, Tuscany ve Sicilya topraklarını ele geçirdik. Ayrıca bize saldıran İskandinavya ordusunu ise bozguna uğratıp İskoçya topraklarının yarısını aldık.

Ana amacımız İtalya'yı Çifte monarşimize katmak, yükselen güç Japonya'nın bizim yerimizi almasını engellemek ve İskoçya topraklarını almaktır. Dostumuz İspanya ile küstah Aragonluları kılıçtan geçirdik, diğer dostumuz Bohemya ile ise küstah İskandinavları denize döktük. Dostluğumuzun nice yüzyıllar sürmesi temennimizdir.

[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Görsel

Bohemya Krallığı

Bohemya Krallığı olarak Alman prensliklerini tek bayrak altında toplamak amacımızdır. Bu amaç doğrultusunda ordumuzu güçlendirdik ve askerî teknoloji alanında ilerledik. İskandinavya ve Burgonya, müttefikimiz Çifte Monarşi'ye beklenmedik bir saldırıda bulununca ittifakımızı onurlandırıp savaşa girdik. Nihayetinde galip olan bizdik. İskandinavya'nın Almanların üzerindeki hâkimiyetini tamamen kıracak bir antlaşma imzaladık. Tüm Almanları birleştirmemize az kaldı.
IbnE9P2.gif
[+] 2 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
640px-War_flag_of_the_Imperial_Japanese_Army.svg.png

Japon İmparatorluğu

İmparatorluğumuz geçen 14 yıllık periyotta Asya´nın önemli bir kısmını ele geçirmiştir. Asya´ya gelmemeleri konusunda Avrupalıları uyarmamıza rağmen gelmeleri sonucu sınırlarımızı Afrika kıyılarına kadar genişlettik. Şuan ki amacımız donanmamızı tüm kıyılarımızı koruyacak şekilde büyütmek ve Çin topraklarını Japon korumasına almaktır.
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
[+] 1 üye Menars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Yarın(Cuma) 21:00'da oda kurulacak ve gelenler ile 21:10 gibi başlayacağız.

@Menars
@Onur34
@Attila the Hun
@Selene
@Aiakos
@Çapulcu
@Mabella
[+] 2 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
10 dakika sonra oda kurulacak.

@Menars
@Onur34
@Attila the Hun
@Selene
@Aiakos
@Çapulcu
@Mabella
Ara
Kuruldu
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
Ara
Oda kuruldu

@Attila the Hun
@Selene
@Aiakos
@Çapulcu
@Mabella
Ara
V2_MAP_JAP_1872.1.26_1.jpg
26 Ocak 1872

@Yasin Ahmet - Dual Monarch
@Menars - Japan
@Onur34 - Arcadia
@Attila the Hun - German Federation
@Selene - Russia
@Aiakos - Hungary
@Çapulcu - Scandinavia
@Mabella - Spain

eeex1.JPG
[+] 2 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
download.png

İSKANDİNAVYA KRALLIĞI

Önceliklerimiz ekonomimizi,ordumuzu,sanayimizi,donanmamızı yeniden toparlamak ve Dual Monarchy ile Japonya'yla  sağlam ilişkiler kurmaktır.
[+] 1 üye Çapulcu nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Görsel
Dual Monarch

Dostumuz İspanya(@Mabella) ve Asya'daki en büyük güç olan Japonya(@Menars) Afrika kolonilerini almaya şimdiden başladılar bile. Biz koloni almaya geç başlasak da Avrupa'daki en büyük güç olarak hala yaşamaya devam ediyoruz. Halkımız artık İngiliz, Fransız gibi ayrılmayacak, artık tüm halkımız Anglois olacak.

Amacımız eğer mümkünse savaşsız, olmazsa savaşlı bir şekilde İskoçya topraklarını İskandinavya(@Çapulcu)'dan geri almak, İtalya krallığını monarşimize katmak ve Alsas-Dunkirk arasındaki Burgundy topraklarını almaktır.

Afrika ile ilgili büyük güçlerin masaya oturup Afrika topraklarını düzenli bir şekilde paylaşması da bizim için önemlidir.
[+] 5 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.