Anket Başlığı: 2. Oturumun saatleri "Teravih Namazı" Dolayısıyla...
Bu ankette oy kullanmak için yeterli yetkiye sahip değilsiniz.
Değişsin . 8 - 10 olsun.

5 71.43%
Değişmesin . 9 - 11 kalsın.

2 28.57%
Katılımcı sayısı: 7 100%
Bu ankete daha fazla oy kullanamazsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

[MP] Victoria 2 - Multiplayer : Haziran 2016
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki 7 yıl süren savaşta almanya ordunun çoğunu Nancy şehrimde savaşa devam ettirdi bunun AI yenmekle bi alakası yok olan savaş devam ettirildi ve bitirildi yenildiniz açıkça kabul edin Almanya ister oyundan çıksın ister çıkmasın Nancy şehrindeki askerlerini çeksede çekmesede almanyanın her tarafı işgal edilmişti ve avusturya askerleri yenilmiştir.
Ara
Savaşın yarısında görüntüler (bende sadece onlar var)
nrOW6a.jpg
v4jp2D.jpg

Bunu çektiğim sırada -80 gibiydi.
Ara
(19-06-2016, 16:28)GoktugPasa : Zaten Almanya yarısında ayrıldı,sonra Avusturya ve ABD sırasıyla çıktı.Yani zaten Aİ'ye karşı olan basit bir zaferdi.Ve ABD ile sadece Pasifite uğraşmış gibi duruyorsunuz.Ve anlatım biçimi sanki biz hiç sizi -90lara getirmemişiz gibi anlatmışınız.

Çıkmasalarda yenecektik zaten . -90 lar ilk savaşlar yüzündendi . Almanyanın ordusu yoktu , Avusturya ve İngiltere kolay yemdi zaten . Almanya ve AVusturya olsa yenilcekmişiz gibi konuşmanın lüzumu yok . ABD ordusu göremedim hiç savaşta zaten . Rusyanın 3.5 milyonluk ordusuna AI olmasa dayanacağınızı düşünüyosanız iyi kafaymış bunu çökerten en büyük örnek Vİyana muharebeleri . İnceleseydin biraz anlardın . Almana AI olsa daha iyi savaşırdı çünkü ordularını  Ingiltere kaçırmazdı . VE karşımda 1.5 m asker çıkacağına 2 m asker çıkardı . Her türlü dümdüz ederdim .
Ara
(19-06-2016, 16:35)ScienceThief : Öncelikle şunu belirtmek isterim ki 7 yıl süren savaşta almanya ordunun çoğunu Nancy şehrimde savaşa devam ettirdi bunun AI yenmekle bi alakası yok olan savaş devam ettirildi ve bitirildi yenildiniz açıkça kabul edin Almanya ister oyundan çıksın ister çıkmasın Nancy şehrindeki askerlerini çeksede çekmesede almanyanın her tarafı işgal edilmişti ve avusturya askerleri yenilmiştir.

Savaşın yarısı Aİ elinde geçti.
Ara
Yani? Bütün ordun o şehirde savaşıyor ülken batmış kendini açık ettin daha da. Ayrıca benim askerler o savaşta yorgun 668 birim yani 2.3 M asker var orada.
Ara
(19-06-2016, 16:39)Wayfear :
(19-06-2016, 16:28)GoktugPasa : Zaten Almanya yarısında ayrıldı,sonra Avusturya ve ABD sırasıyla çıktı.Yani zaten Aİ'ye karşı olan basit bir zaferdi.Ve ABD ile sadece Pasifite uğraşmış gibi duruyorsunuz.Ve anlatım biçimi sanki biz hiç sizi -90lara getirmemişiz gibi anlatmışınız.

Çıkmasalarda yenecektik zaten . -90 lar ilk savaşlar yüzündendi . Almanyanın ordusu yoktu , Avusturya ve İngiltere kolay yemdi zaten . Almanya ve AVusturya olsa yenilcekmişiz gibi konuşmanın lüzumu yok . ABD ordusu göremedim hiç savaşta zaten . Rusyanın 3.5 milyonluk ordusuna AI olmasa dayanacağınızı düşünüyosanız en büyük örneği Vİyana muharebeleri . İnceleseydin biraz anlardın . Almana AI olsa daha iyi savaşırdı çünkü ordularını  Ingiltere kaçırmazdı . VE karşımda 1.5 m asker çıkacağına 2 m asker çıkardı . Her türlü dümdüz ederdim .

Savaş boyu isyan bastırdım.
Ara
(19-06-2016, 16:44)GoktugPasa :
(19-06-2016, 16:39)Wayfear :

Çıkmasalarda yenecektik zaten . -90 lar ilk savaşlar yüzündendi . Almanyanın ordusu yoktu , Avusturya ve İngiltere kolay yemdi zaten . Almanya ve AVusturya olsa yenilcekmişiz gibi konuşmanın lüzumu yok . ABD ordusu göremedim hiç savaşta zaten . Rusyanın 3.5 milyonluk ordusuna AI olmasa dayanacağınızı düşünüyosanız en büyük örneği Vİyana muharebeleri . İnceleseydin biraz anlardın . Almana AI olsa daha iyi savaşırdı çünkü ordularını  Ingiltere kaçırmazdı . VE karşımda 1.5 m asker çıkacağına 2 m asker çıkardı . Her türlü dümdüz ederdim .

Savaş boyu isyan bastırdım.

Onu bilmem fakat Almanya da olsa Avustruyada olsa kazancaktık kendileride biliyorlar.
[+] 1 üye Wayfear nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İngiltere oyuncusu olmayınca Almanya'ya Rape atmak kolay oluyor Rusya ile. Osmanlı tarzı bir devlette olmayınca Rusya rahatlıkla tek bir cephede savaşıyor.

Eğer Osmanlı ile İngiltere olsa, Osmanlı İngiltere'nin desteği ile Rusya'nın en kalabalık şehirlerini rahatlıkla ele geçirebilir hale gelirdi.
[+] 1 üye SatanistKesenKedi nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(19-06-2016, 17:43)SatanistKesenKedi : İngiltere oyuncusu olmayınca Almanya'ya Rape atmak kolay oluyor Rusya ile. Osmanlı tarzı bir devlette olmayınca Rusya rahatlıkla tek bir cephede savaşıyor.

Eğer Osmanlı ile İngiltere olsa, Osmanlı  İngiltere'nin desteği ile Rusya'nın en kalabalık şehirlerini rahatlıkla ele geçirebilir hale gelirdi.

İngiltere olsaydı büyük ihtimal Galiçya'da Macarlar ve Avusturyalılara yardım etmek yerine Japonya,Polonya ve Pasifik'ten ilerlerdi.Osmanlı da oyuncu olsaydı büyük ihtimal Almanlar'ın yanında savaşa girer ve dediğin gibi İngiliz desteğiyle epey ilerlerdi.Zaten İngiltere oyuncu olsaydı savaşa erken girip Normandiyaya çıkarak Almanlar'ın işini 2 kat kolaylaştırmış olurdu.Zaten savaş boyu Almanlar'ın ordu Nancy'de savaştı (_)
Ara
Sivastapol'a çıkıp Kiev'e yürüyebilir. İstediği takdirde karadan da ilerler Köstence yolu ile.
Ara
(19-06-2016, 18:42)SatanistKesenKedi : Sivastapol'a çıkıp Kiev'e yürüyebilir. İstediği takdirde karadan da ilerler Köstence yolu ile.

Zaten Kırıma 100 k gibi bir birimle çıktılar . Nancy Muharebesinin sonuçlanmasına yakın Seferber halkı evine yolladığım için Müdahalede geciktim bu sırada Don nehrini geçip Tsaritsyn'a kadar ilerlemişlerdi . Fakat geri Planda duran 500 k ordu Kiev civarından ayrılıp müdahele etti . Eğer Osmanlı İgiliz desteğini Alsaydı Donanmamı Dover önlerinde yaktırmak yerine Boğazı kitler ve Sınıra asker koyardım , Zaten Asker boldu . Osmanlı bizim yanımıza geçti ve Orduyu bölmek zorunda kalmadım . Guangxi savaşa girebilirdi fakat sokmadım 300 tugayda Teknolojisi az olsa bile savaşa etki eder .
Ara
100k o dönem için önemli bir rakam değil. İngiltere boğazları temizlemekte zorlanacağını düşünmüyorum öyle yada böyle o cephe açılırdı.

Kafkasya'yı saymadım bile zaten.
Ara
Buarada çıktım diyorsunuzda tam rehost atarken internetim gitti o sıra girmiştiniz savaşın sonucu belli olduğu içinde tekrar rehost attırmadım ingiltere veya osmanlıda oyuncu olsa balki değişebilirdide sonuç olarak yenildik avusturya destek olduda avusturyanında rusyayla savaşıcak ordusu yoktu neyse yapıcak bir şey yok güzeldi :D
[+] 2 üye Felixia nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(19-06-2016, 19:16)Felixia : Buarada çıktım diyorsunuzda tam rehost atarken internetim gitti o sıra girmiştiniz savaşın sonucu belli olduğu içinde tekrar rehost attırmadım ingiltere veya osmanlıda oyuncu olsa balki değişebilirdide sonuç olarak yenildik avusturya destek olduda avusturyanında rusyayla savaşıcak ordusu yoktu neyse yapıcak bir şey yok güzeldi :D

Evet düştün , yanlış söylemişim durumu anlatmaya çalışırken .

(19-06-2016, 19:02)SatanistKesenKedi : 100k o dönem için önemli bir rakam değil. İngiltere boğazları temizlemekte zorlanacağını düşünmüyorum öyle yada böyle o cephe açılırdı.

Kafkasya'yı saymadım bile zaten.

Her cepheye yetecek askerim vardı .
Ara
(19-06-2016, 19:16)Felixia : Buarada çıktım diyorsunuzda tam rehost atarken internetim gitti o sıra girmiştiniz savaşın sonucu belli olduğu içinde tekrar rehost attırmadım ingiltere veya osmanlıda oyuncu olsa balki değişebilirdide sonuç olarak yenildik avusturya destek olduda avusturyanında rusyayla savaşıcak ordusu yoktu neyse yapıcak bir şey yok güzeldi :D

Zaten oyunun kaderini belirleyecek bir savaş sürerken savaş lideri oyunda yoksa bu günlük bitirilmeliydi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.