[MP] Victoria 2 - Multiplayer: Haziran 2020 (HPM)
Oda kuruldu. 25.103.223.115
omnia fui et nihil expedit
Ara
Cevapla
1200px-Flag_of_Brazil.png

Brezilya olarak okur yazarlığı %87'ye kadar çıkarttık. Rubber üretimimiz ile dünyayı besledik. Kralı devirip sosyalist devrimi yaşadık. Ardından halk pek sevmemiş olacak ki Muhafzakar ardından da Libarel hükümetler tarafından cumhuriyetimiz yönetildi. Arjantin'in başına kukla bir hükümet koyduk ve geçmişin acısını çıkartırcasına Bolivya'ya da aynısını yapmak üzereyiz. Sanayiyi millileştirdik. Ülkenin dört bir yanını demir ağlarla ördük. Sanayide dünya dokuzuncusu, genel olarak ise dünya on dördüncüsüyüz. Ülkemizin emekçi oranı sadece 22 yılda %5'ten %16'ya kadar çıkartıldı. Zorunlu askerliği kaldırdık ve Sosyal reformalrın neredeyse yarısını geçirdik. Ülkemiz kötü günde 2.000, iyi günde 4.000 kadar göçmen kabul ediyor. Sıradaki hedeflerimiz sanayimizi çok ama çok daha genişletip, bunun üstüne işçi sınıfını daha da arttırarak tam medeni bir ülke olduğumuzu bütün dünyaya ispatlamak.  
[+] 3 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
1200px-Flag_of_Japan.svg.png
Şanı büyük devletimiz "Dostları" ile alaskayı işgal etmiştir. Saldırgan ve konferansa katılmayan Amerika afrikada hakkı olmayan topraklara saldırmıştır. Bunun sonucunda bizim gazabımıza uğramıştır. Japonya devleti ekonomik olarak güçlenmiştir ve rezerve olarak orduya alınmamış 360 bin genç askeri eğitimi olan insana sahiptir. 


Hükümetimizin yakın zamanda sahip olduğu şeyler;
1-Filipinde Japon yönetimi kuruldu.
2- Alaska bölgesi Japonya hükümetine verildi.
3- Okur yazarlık %99.7'e çıkarıldı.
4- Düşmanımız Amerika güçsüz durumda bırakıldı.
5- Vatanımızda sürekli kâr eden fabrikalar kuruldu.
6- Güçlü motorlu gemiler yapılmaya başlandı.
7- Askeri doktorinler geliştirildi.
Bu noktadan sonraki hamlelerimiz büyük bir güç olarak dünyaya kendimizi tanıtmak olacaktır. Çin devleti güçlenmeden zayıflatılacaktır. Avrupalı devletler bize güvenmeseler de büyük bir kriz çıkarmayacağız. Amerikanın bu acınası durumunun yarattığı acıyı dindireceğiz.
BN-DJ416_0623WW_G_20140623054254.jpgŞanlı devletimize bu büyük bayrak az bile.
[+] 3 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
1903 Dünya Haritası
V2_MAP_mp_1903.1.31_1.png
1903 GDP Sıralaması
Adsz.png
omnia fui et nihil expedit
[+] 5 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
Austria-Hungary.jpg
Avusturya-Macaristan
İmparatorluk olarak ülkemizde ciddi ekonomik hamleler yaptık.Bunun dışında ülkedeki okuma yazma oranını %90´ın üstüne getirdik ve isyankar eyaletlerdeki bürokrat gücümüzü arttırdık. Ordularımız Alman kardeşimizle sürekli tatlı bir rekabet halindeydi, bu rekabetin sonucu olarak dünyanın en büyük ordusuna sahibiz. Osmanlı´nın yaptığımız yatırımları millileştirmesi ve üstüne üstlük Eflak´ta ki hakimiyetini sürekli güçlendirmek istemesi aramızın açılmasıan sebebiyet vermiştir.
Afrika topraklarında büyümemiz ve Brezilya ile kurduğumuz ortak pazar sayesinde dünyada güçlü ve güvenilir bir marka haline geldik. Bundan sonraki hedeflerimiz Almanya ve İngiltere´yi sanayide yakalamak ve prestijimizi güçlendirmektir.
1.Franz Joseph Von Habsburg-Lothringen
"Paris'te bir adam öldürülürse, bu bir cinayettir; doğuda elli bin insan boğazlanırsa, bu sadece bir meseledir" 
Victor Hugo
[+] 2 üye menars nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
CourageousIllinformedAnhinga-size_restricted.gif
UNITED STATES OF AMERICA
Battık.
v1.png
[+] 8 üye HulkSpider03 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
(05-06-2020, 01:33)HulkSpider03 :
CourageousIllinformedAnhinga-size_restricted.gif
UNITED STATES OF AMERICA
Battık.
Bir saniye, bu bayrak kuklasından güçsüz olan ülkenin bayrağı değil mi?
Ara
Cevapla
(05-06-2020, 02:02)Yasin Ahmet :
(05-06-2020, 01:33)HulkSpider03 :
CourageousIllinformedAnhinga-size_restricted.gif
UNITED STATES OF AMERICA
Battık.
Bir saniye, bu bayrak kuklasından güçsüz olan ülkenin bayrağı değil mi?

Haklısın
v1.png
Ara
Cevapla
Temmuzda multi olursa katılabilirim.
Ara
Cevapla
Oda kuruldu
25.103.223.115
omnia fui et nihil expedit
Ara
Cevapla
1200px-Flag_of_Japan.svg.png
Japonya büyük bir güç olmuştur. Ancak japon halkı kendini güvende hissetmiyor Sakhalin adası yüzünden. Mertçe savaşacağımız bir Rus-Japon savaşına Avusturya-Macaristan adındaki avrupalı devletin karışması ile ekonomimiz yerle bir oldu. Ancak istediğimizi yerine getirmeyen bir ülke arkasında hep bizim varlığımızı hissedecektir. Ekonomik ve ülkemizin yorgunluğu yüzünden ödemeler ve silahlanmayı bırakma karşılığı barış yaptık. 
 Zafer yakında bizim olacaktır,
Yaşasın İmparator!
2375126.jpg
[+] 1 üye Yasin Ahmet nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
1918 Dünya Haritası
V2_MAP_mp_1918.1.7_1.png
1918 GDP Sıralaması
ekonomi.PNG
omnia fui et nihil expedit
[+] 2 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
1200px-Flag_of_Brazil.png

Ülkemizin okur/yazarlığı %90 ve kadınlarımızın seçme seçilme hakkı bulunuyor. Kötü günümüzde 3.000 iyi günümüzde 11.000 kadar göçmen alıyoruz. Nüfusumuz üçe katlandı bu oyun gününde. Sanayi, askeri ve prestijte yatırımlarımıza devam ettik. Kaç yıldır donanmamız yoktu ama şimdiden en modern gemileri yapmaya başladık. Venezuela'nın güneyini kontrol altına aldık. Urugay hükümetini de aynı şekilde. Bunlar sayesinde bütün dünyada sözü geçen bir güç olmuşken, nedeninini hala anlayamadığımız bir şekilde korkunç bir ekonomik burhana girdik ve 550 olan sanayi puanımız 440'a kadar düştü. Ama merak etmeyin! Çünkü Brezilya son gün de olsa gelişme çabalarını asla durdurmayacaktır. 
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
1280px-Flag_of_the_German_Empire.svg.png Alman Ekonomisi bir önceki oyun gününe kıyasla neredeyse %100 büyümüş ele geçirilen altın madenleri ile geliri artmıştır. The Great War'ın kazanılması ile alınan ekonomik kapitülasyonlar devletimize uzun bir süre ekonomik patlama yaratmıştır.

 Dünya savaşı tarafların uzlaşması ile Nürnberg Ateşkes antlaşması imzalanıp ateşkes ilan edilmiş daha sonra Limburg Barış Antlaşması ile Java toprağı Alman İmparatorluğuna, Sumatra bölgesi Avusturya-Macaristan İmparatorluğuna devredilmiştir. Rusya ise herhangi bir toprak kazanımında bulunmamıştır.

 Savaş süresinde İtalyan devleti büyük bir ölçüde örselenmiş, Hollanda toprakları bir kısım işgallere maruz kalmış ve Limburgta yıkıcı bir savaş gerçekleşmiştir. Danimarka boğazında gerçekleşen donanma savaşında İngilizler 25 gemi biz 17 gemi kaybettik lakin bu gemi savaşı bizim için bir felakete dönüştüğü için geri çekildik ve İngilizler kazandılar. Savaş boyunca toplamda 919 bine yakın asker hayatını kaybetmiştir.

 Japon-Rus savaşı dikkatle izlenmiş ve itina ile bir taraf olmaktan kaçınılmıştır. Japonyaya hedeflerini değiştirmesi konusunda tavsiyede bulunuyoruz.

 Dönemin büyük devletleri ve dünya savaşındaki donanma muharebesi dikkate alınarak donanmaya ve limanlara neredeyse 5 milyon pound yatırımda bulunduk. Reichmarine 1920 yılı bitmeden dünyanın en güçlü donanması olacak.

 Söyleyeceklerimiz bu kadarla sınırlı değil. Fransadan bağımsız kalan Kongo devletine ve Zambiya devletini bünyemize katacağız bu toprakları alma girişiminde bulunan her devlet bizim için düşman niteliğindedir.
[+] 1 üye Wayfear nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
255px-Flag_of_Russia.svg.png

Российская Республика

Daha önceden başladığımız demir yolu projesi hız kesmeden devam etti. Ülkemizin büyük bir kısmı son teknoloji demir yollarıyla donatıldı. Ordularımız son teknoloji silahlar kuşandı ve tecrübeli ordularımız ülkenin dört bir yanında konuşlandı. Büyük Savaş'ta müttefiklerimiz Almanya ve Avusturya ile zafer kazandık. Rusya toprak olarak kazanç sağlamasa bile müttefiklerine yardım ederek gücünü pekiştirdi.

Sakhalin meselesi için Japonlar bize baskı yaptı. 2 bin kişinin yaşadığı bir avuç toprak parçası için savaş çıkardılar. Rus-Japon Savaşı kanlı geçti, Kore ve Mançurya toprakları sık sık el değiştirdi. Ancak nihayetinde Ruslar soylu müttefikleri Avusturyalılarla beraber Japon ordularını Kore'de tamamen imha etti. Japon ordularının kayıpları toplam 1 milyonu buldu, bu toplam nüfuslarının 1/14'üne eşittir. Japonya, savaş çığırtkanı tutumunuzdan vazgeçin ve Sakhalin'i barışçıl şekilde bölüşelim. Biz Sakhalin'in tamamını istemiyoruz, şu anki sınırlara sadık kalınmasını istiyoruz. Japonya'yı desteklemeyi aklından geçiren devletleri ise bunu yapmamaya davet ediyoruz. Ufak birkaç ada için 1 milyon adamının hayatını hiçe sayan bir devlet neler neler yapmaz.

Kore Cephesi'nde Rus askerlerinden kaçan Japon orduları

Görsel
[+] 2 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
Devam eden arkadaşlara başarılar diliyorum katılamayacağımı belirtmiştim geçen oyunda. Bu dünyadan bir Amerika geçti...
v1.png
[+] 3 üye HulkSpider03 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
(09-06-2020, 12:37)HulkSpider03 : Devam eden arkadaşlara başarılar diyorum katılamayacağımı belirtmiştim geçen oyunda. Bu dünyadan bir Amerika geçti...
Artık 2, sen CSA oldun senin üstünden başka bir Amerika geçti.
Ara
Cevapla
Büyük devletlerin aklındaki tek soru:

44im9n.jpg
[+] 1 üye Attila the Hun nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
Devlet-i Aliyye Osmaniye
1200px-Flag_of_the_Ottoman_Empire.svg.png
Şu saatten sonra Karadeniz'den çıkış  başta olamak üzere Süveyş kanalının inşası dahil olmak üzere Akdeniz'in tek sahibi bizizdir. Bunu tüm dünyaya arz ederiz. Osmanlı artık hasta adam olmaktan çıkmış güçlü müttefikleri ile bir dünya devidir. Hasta muamelesi yapan bedelini öder şu saatten sonra.
tumblr_mjxogyPp2u1qgwg37o1_500.gif
трагедия
[+] 3 üye Faramir nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Cevapla
Oda kuruldu. Bugün son oyun günü
25.103.223.115
omnia fui et nihil expedit
[+] 1 üye Mabella nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 1 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.