Nostalji Kuşağı 2019: Company of Heroes Etkinliği
8.jpg

Strategyturk Kış Festivali 2019 kapsamında çıkışının üzerinden 10 seneden fazla geçmiş, normalde forumda etkinliği yapılmayan strateji oyunlarından etkinlikler düzenleniyor.
Etkinliğe başvurmadan evvel tüm konuyu okumuş olmanız önerilir, etkinlik gününe kadar etkinliğin işleyişinde çeşitli değişiklikler yapılabilir.

Company of Heroes Etkinlik Sorumlusu: @Ayro ve @SatanistKesenKedi

Nostalji Kuşağı: Company of Heroes
  1. Etkinliklerin düzenlenmesi oyuncu katılımına bağlıdır.
  2. Her etkinlik festival dahilinde sadece 1 oyun günü sürer.
  3. Her etkinlikte multiplayerın işleyişine dair bilgiler etkinlik sorumlusundan temin edilebilir (Hamachi/Gameranger kullanımı vb.)
  4. Oyunların eski oyunlar olması sebebiyle multiplayer kurulmasında sorunlar, çökmeler vb. sorunlar yaşanabilir.
  5. Bu sorunların çok yoğun/oyunu oynatmayacak derecede yaşanması durumunda etkinlikler iptal edilebilirler.
  6. Etkinlikler Strategyturk Twitch'te yayınlanabilir.
Etkinliğe dair başvurular ve iletiler bu konu altında yer alır.
[+] 3 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Etkinlik yenilendi.
Katılıyorum.
tTRiYax.png
Ara
@Kirpi @resad ve ben katılıyoruz.
Ara
Steam üzerinden 21.00 gibi oynayabiliriz. 4 kişi veya daha fazla olursak etkinlik yayını da olabilir.

@reddga @napolyon94 @Kirpi
hby6qc.gif
[+] 1 üye Ayro nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Profil linkimi paylaşayım bulduklarımı da ekleyeyim.

https://steamcommunity.com/id/kirpi
Ara
Katılıyorum
İnternet hızım oynu zamanında yüklemye yetmediğinden etkinlikten çekiliyorum.
Ara
Oda kuruldu.

Oda: Strategyturk CoH Etkinligi
Şifre: st
hby6qc.gif
Ara
geliyorum
Ara
Çok eğlenceliydi elinize sağlık.
Ara
Güzel oyunlardı gg's.

tTRiYax.png
Ara
İkinci oyunun sonlarına doğru yaşanan tank savaşından sonra oluşan mezarlığı atayım ben de. Keyifli oyunlardı herkesin eline sağlık.

unknown.png
hby6qc.gif
Ara
7 Temmuz 1944, St. Lo batısı, 3. Amerikan Tank Tümeni, 2. zıhlı alay blablabla... Baker Bölüğü

Bölük araziye öncü keşif mangaları göndererek yerleşti. Arazi bazı çiftlik evleri, tarlalar ve sıra ağaçlar ile çevreli daha önce geçtiğimiz ve diğerlerinden farklı olmayan bir Fransız kırsalıydı. Keşif piyadeleri sabahın erken saatlerinde düşman ile temasa geçti. Genç ve deneyimsiz volksgrenadier birimleri, bizim çocuklara fanatikçe arazide meydan okuyordu. Bölüğün kalanını beklemeden hücum emri verdim fakat karşımıza çıkan bir mg42 bizi kevgire çevirdi. Kısmen geri çekilerek tutunabileceğimiz bir hatta döndüm. Bu sırada tümen komutanlığından ateş gücümü yükseltecek B.A.R. taarruz tüfekleri talep etti. Bir sonra sonra gelen bu tüfekler ile bir kez daha taarruza geçtim. Fakat önümüzde artık acemi fanatik alman erleri değil, profesyonel doğu cephesi görmüş sert düşman mangaları vardı. Alman ordusunun karşımızda ki tümeni donatımı şaşırtıcı derece de iyiydi. Taarruzu keserek bölüğün geri kalanını beklemeye devam etmeye karar verdim.

Öğle saatlerinde bir zırhlı sesi ile ön hatlar alarma geçti, alman 8x8 arazı üstümüze çullanarak ön hatlarda ki piyadelerimizi delik deşik etti. Neyse ki Abra bölüğünden destek geldi bir tanksavar arazide yanımda yer alabildi. Bu düşman aracını bizden uzun süre uzak tuttu. Sol kanadımda ki mangaları çiftlik evinin oradaki noktaya sevk ettim. Bu nokta kıymetliydi zira göndere çekeceğimiz bayrak bizim arazide ki zaferimizi temsil edecekti. Cephenin bu tarafında nispeten zayıf alman savunmasını aşarak bölgede kısmen tutunabildik. Fakat daha bir aracın "paletli" sesleri bizi irkiltti. Alman model 4 tankları bulunduğumuz mevkiden bizi söküp atarak geri çekilmeye zorladı. Ancak, arka tarafımıza sızmış bir grup düşman piyadesi bizi imha olma noktasına getirdi. Abra bölüğünün desteği ile durumu kısmen toparlayabildim

Öğleden sonra yeverim olan keskin nişancıyı sahaya sürdüm ve bölüğüm artık bana katıldığı için tüm ağır silahları cepheye sürme imkanım oldu. 30 kalibre arazide terör estirdi, tanksavar topları ile düşman zırhlılarına aman vermeyerek direnebildik. Fakat bu kez da Abra bölüğü zor duruma düştü. Desteğe gönderdiğim piyadelerim de pusuya düşerek imha oldular. Abra bölüğünden kurtulan bir Sherman Caliopse benim hatlarımda konumlanarak nispeten pozisyonumu korumama yardımcı oldu.

Saat 16,00 sularında zırhlılarımız araziye geldi. Fakat düşmanda Kaplan tankını ve daha bir çok model 4 panzerini üstümüze sürmüştü. Yeni M26 Pershing, 2 M18 Hellcat Tank yokedici ve bir M4A3 Crocodile ile taarruza geçtik. Sert alman Pak40 tanksavar kuşağı ile karşılaşarak çok etkili olamadık. Alman zırhlıları üstümüze çullanırken nispeten gurur toplayıcı bir zafer kazandık. Yine de bölük çok hırpalanmıştı ve karanlık çökerken araziden komple geri çekilme emri verdim. Bugün Almanya bu aptal çiftlikte zaferinin tadına bakabilirdi. Yarın elbet hava kuvvetleri burayı dümdüz edecekti.
Ara
https://www.dropbox.com/s/q9u7v9y4ste4lvm/temp.rec?dl=0

Son oyunun replayi. Belgelerim>Oyunlarım>CoH oyun dosyası>Playback'e atıp izleyebilirsiniz. Açıkçası ben o pumanın orada hayatta kalmasına aşırı şaşırmıştım. Hatta patlayacağına o kadar emindim ki direk başka yere dikkatimi vermiştim. O tarafa sonradan baktığımda şaşırıp kalmıştım.

Oyunun ortalarında Reddga'nın Napolyon'a yandan verdiği destekle uzun bir süre kendi bölgemde kontrolü sağlayamadım. Oyunun ilerleyen aşamalarında anayoldaki boşluğu kullanıp 2-3 kere arka cephelere sarktım bu sayede 2 sniper bir kaç tane anti-tank ünitesini almayı başarabildim. Ondan sonra oyun yavaştan açılmaya başlamıştı. Ağır tanklar savaş alanına girmeye başlamıştı lakin VP tickine oyun bitti.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.