Önemli: EU4 - İlginç Görüntüler
Free City olarak oynamak... (city of cities ach) (Nassau'yu march yapmış)

Görsel
AgEJOQ.jpg
Ara
EqdPMv.jpgDRb7qZ.jpg

250 yıla kim olduklarını unutur onlar .
Ara
vL19gD.jpg

Böyle bir ülke mi vardı oyunda (S)
G0kMNN.png
Ara
Evet revolter tag olarak herhangi bir ülkeye sahip olmayan her kültüre bir ülke eklemişlerdi. Livonian Order her ne kadar Livonyalı gibi gözükse de asıl kültürü Prusya olduğundan Livonya kültürünün bir ülkesi yoktu, o da bu ülke.

Bunun yanı sıra bunun hemen kuzeyinde Estonya çıkabiliyor artık. Onun da üstünde Sapmi var.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Karelia'mız var bir de. Ona da epey şaşırdım.
G0kMNN.png
Ara

Bizans ile nasıl bu kadar genişleyebildin, taktik verebilir misin. @GaulTurk
Ara
Polonya ile dost oldum. Bu kadar.
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
mzvYO8.jpg

Ragequit isimli tablo.

EU4 oyuncularına çaresizlik ve hüzün duygusunu en iyi şekilde ifade ediyor.

Fas ile oynarken hem Kastilya hem Portekizi yenersin, Tunus'u yenip Granada'yı annexler üstüne Tlemcen'i vassal yaparsın, üstüne bir de 20k Wattasid isyancısıyla uğraşırsın derken Genoa savaş açıp İngiltere ve Avusturya'yı çağırır.
[+] 3 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Askerlerin yüzündeki yaşların, morallerini gösteren yeşil çubuğu sarıya çevirmesi,
Portekiz'in Ceuta'daki varlığı ile vücut bulan kalbinden hançerlenmiş hissi
Sınırlarının bu durum karşısındaki hüznü,
Cadız'daki mü-min kardeşimin Yaradana yakarışı.
Almeira'daki 8 parçalık donanmanın 1 yıl sonra yokolacağını bilmesinin verdiği çaresizlik,
Ve tüm bunların sorumlusu Yecüc ve Mecüc'ün iki koldan saldırıya geçişi!
tüm bunlara rağmen umudunu yitirmeyen arslan yürekli tlemcen askerleri!

Tarifi imkansız! Göz yaşlarım sel içinde yaradana haykırarak baktım.

10/10 bir tablo olmuş.

İçimde Allah aşkı ile yanıp tutuşuyorum
Hemen bir Tlemcen oyunu açtım,
Ecdadla dost oldum, bastım galleyleri.
Bekle kafirin 9 yüzlü iğrenç silüeti
Barbaros'u da alıp geliyorum,
İçimde Allah aşkı ile yanıp tutuşuyorum...
AgEJOQ.jpg
[+] 6 üye House nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
1k8j8G.jpg
Fatih Sultan Mehmet Dünya´ya bir kazık bağladı ölmicemde ölmicem diyor.Üstüne Hürrem sultanı dairesine alıyor.Daha yetinmedi Kösem Sultanı almadan ölürse çok ayıp etmiş olur.Bu arada 51 k para 1500´te nasıl yaptın veya 2000 Mil power nasıl oluyor derseniz.Oyun modlu adı "Rebalance Planet" olmalı.
Ara
Mod tam olarak ne yapıyor?
G0kMNN.png
Ara
Öncelikle "http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=515689297&searchtext=" linkten bakabilirsin.Şimdi kendim açıklıyım.Oyundaki şehir sayısını arttırmakla beraber ticaret gelirlerini bir hayli arttırıyor.İlaveten base tax,production,manpower gibi şehir etkenleri arttırılmış durumda.O yüzden toprak almak biraz can sıkıcı olabiliyor.(Fark ettiysen Memlük topraklarını koloni şeklinde alma sebebim budur.)
Bunun gibi bir kaç özellik daha var benim gördüğüm.
Ara
İngiltere 100 gemiyle başlıyor.
:)

Neyin nesiymiş bu mod.
G0kMNN.png
Ara
pI7pRjL.jpg
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
po7Bkz.jpg
AgEJOQ.jpg
Ara
Adamlar yakışıklı demekki
[+] 1 üye Xepluper nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Türkçe yama üzerinde çalışırken karşılaştırma yapmak için Rusça yamayı kurdum, adamlar muazzam çevirmişler.

Görsel

Yakın bir zamanda mevcut Türkçe yamalardan da yararlanarak Strategium'un EU4 Rusça Yaması gibi Strategyturk'un de bir EU4 Türkçe yaması olmasını istiyorum. Forumların ve oyun sitelerinin oyuncuya hizmet sağlamak için varolduklarını hatırlamaları gerekiyor. Ruslar forumlarında bu tarz işler yapıyorken Türkler de yapabilmeli.
[+] 5 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Strategium kullanıcıları Paradox'dan daha haşır neşir oyunlarıyla.
v5jjo8.gif
Ara
Alıntı:Bizim Türkler o kadar oynuyor da neden kalkıp 2 senedir "şu oyunu biraz daha geliştireyim" demiyor hiç anlamış değilim. Elimizde %100 Türkçe yama olsaydı, yerel overhaul'larımız olsaydı kötü mü olurdu. Azıcık örnek alın şu Rusları. :(
G0kMNN.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.