Power & Revolution Geopolitical Simulator
#21
Gençler oyunu almaya niyetlendim ama steam yorumları korkunçlu, aşırı bug var deniyor düzeltilmesi gibi bir durum söz konusu mu yoksa hala yorumlardaki kadar bug var mı?
Ara
Cevapla
#22
(27-12-2017, 19:43)GamePro11 : Merhaba birkaç sorum olacak @perverende :
1-Burkina Faso gibi parası değersiz bir ülkenin parasına nasıl çok değer kazandırırım yada para reformu nasıl yaparım?( 1$ = 0,00180 XOF )
2-Yükselen elektrik fiyatlarını nasıl düşürürüm?
3-Önceki save'lerimde 2024' kadar geldim(yaklaşık),ve genelde bu tarihlerden sonra ya darbe oldu yada başka bir şekilde oyun bitti daha uzun süre oynayabilmek için(mesela 2040 kadar falan) ne önerirsin?

1) Bu uzun vadede ihracatın ithalatından yüksekse olacak bir şey. 
2) Teoride elektrik üretimini artirirsan fiyatlar düşüyor. Santral falan yapman lazım yani. Fakat bu seride elektrik konusu buglarla dolu. Geçen oyunda da vardı.
3) 2024'te darbe olduysa yaklaşık 5 yıllık oynamissin. Muhtemelen 5 yıl içerisinde ülkeyi çok hızlı yapısal reformlara soktun. Burkina Faso'da hızlı bir demokratikleşme atılımı yaptın. Bu tarz reformları daha uzun sürelerde yapmalısın. Halk seni yüzde 100 sevse bile başka dinamikler de var oyunda. Hızlı reform askeri darbeye davetiye çıkarırken, ekonomik açıdan sol görüşlü politikalar da sermaye sahiplerini rahatsız ediyor, suikastle neticeleniyor. Güvenlik bölümünden kişisel koruma yıldızlarını yukseltmek de işe yarıyor.

(28-12-2017, 17:33)TurkJedi : Gençler oyunu almaya niyetlendim ama steam yorumları korkunçlu, aşırı bug var deniyor düzeltilmesi gibi bir durum söz konusu mu yoksa hala yorumlardaki kadar bug var mı?

Bu oyunun bugları meşhurdur. Zaman zaman yamalarla duzeltiyorlar. Yama notlarına göz gezdirebilirsiniz, orada hangi yamayla hangi bugların duzeltildigi yazıyor.
Ara
Cevapla
#23
Beyler yeni Geopolitical Simulator 4 oyununa başladım rehberlere bakarak az çok bir şey öğrendim sadece bir sorum var oyunda eu4 gibu bu kadar diye bileceğimiz para varmı? Mesela gelirin 30 Bs o gelirin sürekli geldiği ve böylece 2 yıl sonra 60 Bs param var diye biliyormuyuz?
Ara
Cevapla
#24
Gelirin olduğu gibi giderinde var. Gelirin giderine oranla daha fazla olursa ekonominin büyüyecektir. Tabii geleceğe dönük yatırımlar yapman önemli, sektörlere para yardımı yapman, demiryolu, otobanlar, havaalanlari gibi. Eu4 kadar basit değil çok fazla faktör var. Oyunda her şey bir yere etki ediyor.
Ara
Cevapla
#25
Bu oyuna Türkçe dil gelme olasılığı nedir ?
Ara
Cevapla
#26
Yüzde 1
Ara
Cevapla
#27
Acaba bu oyunda savaşırken bazı şehirleri alıp gerisini bırakabiliyor muyuz?
Ara
Cevapla
#28
Oyunun Dil dosyaları saklı. Oyunda dil dosyaları saklı olmasa çoktan türkçe yama gelmişti.
Eğer oyunun orjinalina sahip ve en son sürümüne sahip olan varsa. Bi dosyaları incelesin belki dil dosyalarını eklemişlerdir. Eklediyseler tanıdığım türkçe yama grubu var onlara atarım.
Ara
Cevapla
#29
(16-02-2017, 18:24)perverende :
(16-02-2017, 18:21)uçan erişte : @perverende
Eline sağlık. Gayet açıklayıcı rehber ve oynanış izletileri çekiyorsun. Tebrik ederim.

Teşekkür ederim, oyun çok fazla ayrıntı içerdiği için mümkün olduğunca ayrıntılı anlatmaya çalıştım. Yüzeysel oynandığında zevk alınacak bir oyun değil zaten bu oyun.

ben oyunu indirdim ancak hata veriyor(oyunindirden indirdim)  bir şeye hayır dedim sonra bir daha çalışmadı naparsam yapayım
Ara
Cevapla
 
Konuyu Okuyanlar: 2 ZiyaretçiStrategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.