Satranç Turnuvası: Mayıs 2017
@chatlaks14 bak yine mora boyanacağız. (:sitem:) Bugün yapalım gitsin, zaten formaliteye döndük. :)
Ara
@cemal steam nickim aynı ekle oynayalım.
Ara
(22-05-2017, 12:55)TurkJedi : @cemal steam nickim aynı ekle oynayalım.

Kabul etsene kardinal olan
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
Cemal 1-0 Turkjedi
https://tr.lichess.org/XJkCWXac
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
@Bulbadox'a da ileti gönderdim.
Kusur benim imzamdır. Bir ismim olduğu sürece bir kusurum da olacak ve olmalı.
@Denys
Cevap vermiyor.
Ara
@Kaiser-i Rum

steam arkadaş listen doluymuş. Ekleyemiyorum o yüzden. Bu akşam müsaitim. Steam listeni boşaltınca eklersen sevinirim.

http://steamcommunity.com/id/Hammer_of_Turks/
Ara
Kötü oynadığım için izlenecek bir şey yok. O yüzden sadece son pozisyonu buraya bırakıyorum.
Ara
@Kaiser-i Rum siteye girmiş ama herhangi bir cevap vermedi. Final maçı olacağı için sanırım yarın akşama kadar ek süre tanınabilir.
Ara
@Duman
Ara
Bir önceki turnuva 5 tur oynanmış (yanılmıyorsam puan durumu itibariyle 6'ya gidebilirdi), 5. turu ayın 25'inde bitirmişiz. Bu ay 4. turu ayın 23'ünde bitiremedik, yani bu ayki turnuva da 6. turu göremeyecek gibi görünüyor şimdilik, açıkçası oyuncuların biraz daha dikkat etmesi lazım.

Finaller, sınav dönemi vs. olduğu için çok anlayışla karşılayıp çok yazmak istemedim bu konu üzerinde ancak önümüzdeki aylarda bu şekilde olmaması gerekir turnuvanın. 4. tura 1 gün daha ek süre verelim, bu gece 23.59'a kadar tamamlamaya çalışalım turları.
@Probang bugün müsaitim :)
Ya istiklâl, ya ölüm !

-Mustafa Kemal Atatürk
Ara
23.00 gibi müsait olurum.
Oyun günlerinin zırt pırt arttırılması disiplinsizliğe yol açıyor.

Bence oyunu daha ilgi çekici yapmak için, lig sistemi getirebiliriz. Şampiyon playofflarla belirlenir.
Ara
@Duman 3. tur için süre verilseydi keşke dediğimde zaten programın gerisindeyiz, geçen ay 4. turlar bitmişti bu vakit. Mümkün değil demiştin.

Bu tur için neden mümkün olduğunu açıklar mısın?
Ara
Burada herkese 3 gün süre veriliyor, 3 gün dediğimiz şey az bir süre değil arkadaşlar 72 saat. Siz bu 72 saatte, aynı forum ortamında zaman geçirdiğiniz rakibinizle bir araya gelip dakikalar süren bir satranç oyununu tamamlayamıyorsanız, yani turnuva içerisinde sizden beklenen yegane şeyi yapamıyorsanız, bunun üzerine çıkıp da herhangi bir X detaydan dem vurmak, sitemlerde bulunmak, haksızlık olduğunu söylemek, çıkarımlarda bulunmak gibi şeylere girmeniz pek güzel olmuyor. Turların 1 gün uzatılması disiplinsizlik getiriyor denmiş, hayır oyuncuların disiplinsizliği turların 1 gün daha uzamasını gerekli kılıyor. Oyuncular kendilerine verilen süre zarfında turlarını tamamlamayarak turnuvaya saygısızlık ediyorlar ve bunun cezasını turnuva çekiyor. 

Bir önceki ayın turnuvasına oranla çok geride olduğumuzu zaten bu turun uzatılma mesajında da belirttim. Bu turun uzatılmasının sebebi sıralamada 1. 2. 3. ve 4. sıradaki oyuncuların kendilerine verilen 72 saatlik süre zarfında karşılaşmalarını tamamlayamamış olmaları. Yani bu turun zamanında bitirilmesi, turnuvanın üst sıralarındaki dizilişin büyük oranda oynanışla değil, oynanmayışla belirlenmesi anlamına gelecek ve bu durum halen geçerli, bu karşılaşmalar hala yapılmadı.

Bu 3 gün içerisinde oynayamamakta talihsizlikler olabilir mi? Elbette olabilir. Oyunculardan birinin bilgisayarı bozulur, diğeri bilgisayar başına geçemeyecek durumda olur, başkasının çok önemli sınavı vardır, bu tarz şeyler elbette olabilirler ancak buradaki devamsızlıkların çoğunda böyle bir durum yaşandığını düşünmüyorum.

Bu turnuvada kendi isteğiyle turnuvaya katıldığını belirtmiş @Bulbadox ve @Satranççıgenç üyelerinin turnuvada bir maç bile yapmama gibi bir durumu mevcut. Önceki ay yine hatırlıyorum, @Nihbrin nickli üye turnuvadaki maçlarının bazılarını yaptıktan sonra bir anda ortadan kaybolmuştu, bizim bunu engelleyebilme şansımız ne yazık ki yok. 100 ileti sınırı olsun desen Bulbadox'un ileti sayısı 100'den fazla.
bulbadox bir de modmuş duman kardeş ah liyakat yok ki forumda. layığını bulamayıp içmeye başlayan ve sağa sola garip garip yorum atan çok arkadaşım var xd
Ara
Disipsinsizlik yapan üyelerin sorumluluğunu her ne olursa olsun diğer üyeler çekmek zorunda değil.

Denys bugün müsait fakat ben anca gece olacağım.
Sağlık ve ailevi nedenler dışında kimse sınavım var ayağına yatmasın, hem tatil yapıp hem finallere hazırlanıp hem işe gidiyorum xD
Ara
(23-05-2017, 20:42)Kaiser-i Rum : bulbadox bir de modmuş duman kardeş ah liyakat yok ki forumda. layığını bulamayıp içmeye başlayan ve sağa sola garip garip yorum atan çok arkadaşım var xd

Ah be kardeşim online oluyorsun da niye bir mesaj atmıyorsun :D
Ara
Merco 1-0 Kaiseri Rum

https://tr.lichess.org/hJ03kiYF
[+] 3 üye Merco nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@Probang hadi kardeşim
;)
Ya istiklâl, ya ölüm !

-Mustafa Kemal Atatürk
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.