Simülasyon: Kingdoms and Castles
header.jpg?t=1598199208
Kingoms and Castles 20 Temmuz 2017 tarihinde çıkmış ortaçağ şehir kurma oyunu.
Oyunun geliştiriciliğini ve yayımcılığını Lion Shield isminde bir firma yapıyor.
Kingdoms and Castles'a dair iletiler bu konuda bulunur.

Oyun Steam üzerinde 18 TL'ye satılıyor, inceleme skoru 'çok olumlu' ve çok satanlar listesinde 9. sırada.
Görseller pek cezbetmedi. Oynanış hakkında fikrim olsaydı belki farklı düşünürdüm ama görseller ne eski tarz ne yeni tarz oyunları andırmıyor. Özgün olmaya çalışmışlar gibi. Böyle keskin kenarlı çizilmiş gibi duran grafikleri sevmiyorum.
Sic Parvis Magna
Ara
Kaçak indiriyorum, bakacağım. Güzelse alabilirim.
Ara
Görsel yapısı bana Minecraft'i ve mobil oyunları anımsattı.
Oynayan bilgi paylasirsa hos olur.
Ara
Bugün denedim, çok bir derinliği yok tamamen eğlencelik bir oyun gibi duruyor.

Birkaç ekran görüntüsü:

Görsel
Görsel
Görsel
Görsel

Görsel

Şehrimiz büyümeye devam ediyor, ilk ejderhamızı öldürdük ancak Vikingler her saldırıda adaya farklı yönden çıkıyorlar onlara çözüm bulmak pek kolay değil, tahta surlarla kapatabilirim diye düşündüm ama çıktıkları gibi ateşe verdiler komple taş sur yapacak da ekonomim yok.
Konusunun açıldığını fark etmemişim. Oldukça güzel oyundur. Ben oyuna taş yollar geldiği zamanlar başlamıştım ve güzel harita kodlarını paylaşabilirsiniz.
Ara
İlk 1-2 saat oyunu ilk öğrenme süreci oldukça eğlenceliydi, daha sonraki 2.-6. saat arasındaki dilim bittiğinde oyunda yapılacak herşeyi yapmış gibi hissettim. 10. saate kadar en yüksek krallık seviyesine çıkıp sırf tüm başarımları açmak için aynı monoton hiç bir zorluğu olmayan şeyleri tekrar tekrar yapa yapa oynamaya devam ettim. Onu da yaptığımda oyunu tamamen fethetmiş gibi hissedip sildim.

İndirimlerde 10 lira civarında bir fiyatı oluyor, bence 10 saat sonra devam etmeyecek olsan sorun olmaz diyorsanız ilk saatler uğruna alıp oynanabilecek bir oyundu. Yanlış bilmiyorsam toplam 2 kişi geliştiriyorlar ve yanlış anlamadıysam bu onlar için hobi projesi ayarında bir şey. O yüzden şimdi erken erişimde ama ileride çok büyük güncellemeler gelir beklentisinde olmamakta fayda var. Şuanki hali ulaşacağı son seviyeymiş gibi değerlendirilip eğer oynanması düşünülüyorsa boş yere beklememek lazım.
[+] 1 üye Voidian nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Void'in yaşadığı şeyleri yaşayıp oyunu bitirdim. İlk çıktığında biraz izlemiştim oyunu. Kontrol edebildiğimiz birlikler, istersek ekleyebildiğimiz npc krallıklar ve cadılar gibi farklı ama biraz eğrelti duran güncellemelerin yanında bloglarında yazıklarına göre çıkıştan beri 30 yeni bina eklemişler oyuna. Yeni bir oyun geliştirmeye başladıklarını duyurduklarına göre artık güncelleme almayacak gibi duruyor. Çerezlik, vakit geçirilebilecek ve birkaç saatlik tekrardan sıkılmayacak kişilere önerebilirim. Kaç senelik Steam hesabımda ilk kez %100 yaptığım oyunun bu olması da ilginç oldu.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.