Sorularım
İlk olarak oynadığım kadarıyla sorayım, 

1-) Title Loss in Sucseccion nasıl önlenilebilir ? Tek yolu mu var yoksa alternatif kullanabilirmiyiz.

2-) Plotlarda daha fazla güç elde etmek için neler yapılabilir ?

3-) Vassallarımla aramı iyi tutmama rağmen, isyandan sonra (onların askerlerini raislememe rağmen) hepsinin bakış açısı bana göre daha da kötü oldu.
Bu bana isyan eden vassalım otomatikmen hapse atıldığı için midir ? Eğer o sebepleyse, hapisten çıkarttığımda isyan etmemesini nasıl önleyebilirim.

4-) Yasalar geçmiyor, vassallarıma bunu onaylattırmanın tek yolu onlarla ilişkiyi geliştirmek mi ? 

5-) Elimde tutabileceğim toprak sayısı 2, ve ben bunu arttırmanın yolunu yasa değiştirmede gördüm. Ama vassallar yasayı onaylamıyor. Yasa istememin sebebi ise elimde 9 toprak olması. Bu fazlalık vassallarla aramı bozar mı ?
Ara
Yeni mi aldın sen de?
Sic Parvis Magna
Ara
1-) Varisin yoktur veya https://forum.strategyturk.com/konu-ck2-veraset-rehberi

2-) Hediye ile plotuna katılacak olanlara hediye yollayabilirsin.

3-) İlişkilerin üstüne gelirsen neden seni sevmediklerini görebilirsin.

4-) Conclave varsa konseyindekilere destek vermelerini söyleyebilirsin, yoksa ilişkileri arttırırsan bazıları kabul eder bazıları etmez.

5-) Demesne limitinin üstündeki her demesne için -10 ilişki. Aynı şey 2'den fazla düklüğe sahip olduğunda da içinde geçerli.
[+] 1 üye villager nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
(08-03-2017, 11:35)altnkurt : Yeni mi aldın sende?

Bende daha önceden vardı da beceremiyordum xd.
Ara
2- Karakterin Intrigue gücünün yüksek olması avantaj sağlıyor. Yüksek değilse bile birilerini çevirdiğin entrikaya davet ederek şansını yükseltebilirsin. Spymaster görevlendirerek de şansını artırabilirsin. Way of Life varsa focus olarak Intrigue seçip hedef karaktere spy on yaparak da o karakterin açıklarını arayıp hapse atacak bir neden arayıp sonunda da hapse atıp artık ne isiyorsan yapabilirsin.

3- Vassallar hemen hemen her şeyden kötü etkileniyorlar. O yüzden dikkatli oynaman gerekiyor. Şu yaptığım listeye bakabilirsin: https://forum.strategyturk.com/konu-ah-b...9#pid41889 İsyan edip hapse atıldı diye diğerleriyle arandaki ilişki gerilemez ancak sahip olduğun kötü özellikler yüzünden ya da yaptığın yanlış işlerden (onlara göre yanlış işler) dolayı seni sevmeyebiliyorlar.

4- Malevolent, loyalist gibi farklı tipler var. Konseye atama yaparken portrelerin üstünde ufak simgelerle kimin nasıl biri olduğu belirtiliyor. Atadığın kişilerin oylamalarda nasıl davranacağı konusunda ipucu veriyor. (Fareyi my council sekmesinin hemen altındaki simgelerin üstünde tutarsan açıklamalarını okuyabilirsin. ) Konsey üyelerini desteğe çağırarak yasaların geçişini sağlayabilirin. Bazen de bazı eventler ile konseye birini yerleştirip 1 kereliğine tüm konseyi ikna etmesini sağlayabiliyorsun.

5- Şurada detaylı bir açıklama var: http://www.ckiiwiki.com/Demesne
[+] 1 üye Wickhart nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
lukeNOOOOOO.jpg

[+] 3 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Önerebileceğiniz elinde krallık tutan Primogeniture yönetim anlayışına sahip olan karakter var mı ?
Ara
İngiltere erken tarihlerde de Primogeniture olması lazım.
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.