Strateji oyunu önerisi
Selamlar herkese.

Eu 4 yerine oynanacak yeni bir strateji oyunu arıyorum. EU 4'te yapabileceğim birçok şeyi yaptığımı düşünüyorum. Dünya fethi yaptım, küçük ülkelerle büyük topraklar da fethettim, Avrupa'da küçük bir krallıkla teknoloji üzerine de oynadım. Ayrıca yapay zekanın saçmalık dolu olduğunu hep biliyorduk ama artık bu saçmalık canımı sıkmaya başladı. Yapay zeka her zaman en güçsüz ülkeye saldırır ve her zaman ne yapacağı önceden kestirilebilir olduğundan eğlenceli gelmemeye başladı. Hani bu sorunu çözmek için her zaman en zorda oynasam desem yine yapay zekayı iyileştirmiyor rakip ülkeye saçma sapan bonuslar, bize ise dezavantajlar verdiğinden en zorda oynama seçeneği de olmuyor.

Ayrıca zar atma olayı böyle bir strateji oyununa yakışmıyor, yani bu konuda farklı yöntemler olabilir, savaşı kazanmada ordu dizilimi, teçhizatları güncel tutmak, orduda yetenekli komutanlar ve subayların varlığı, mevsim, moral veya coğrafi şekil etkili olabilir yani bütün bunların ortalaması alınıp bir tarafın daha az kayıp vermesi oyunu çok daha güzel yapmaz mıydı?

Teşekkürler dostlar.
Ara
Strateji oyunlarında miktarı değişmekle birlikte rastgelelik çoğu zaman var. Savaşı derinlemesine ele olan strateji oyunlarında dahi zar işin içine giriyor. Yine de savaşların sonucunu belirlemede kontrolü sağlamak konusunda daha etkin olmak istiyorsan Hearts of Iron IV'e bakabilirsin. Hem o da bir Paradox oyunu olduğu için EU4'ten geçişte daha az zorluk yaşarsın.
IbnE9P2.gif
Ara
Total War serisini deneyebilirsiniz.
" Hemen herkes tartışabilir, fakat güzel konuşabilmek herkesin yapabileceği bir iş değildir. "
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.