Tarayıcı: Supremacy 1914
(09-03-2017, 17:05)PashaZade : @cemal, forumdan felan mı oynanıyor ? Nasıl yapılıyor bir anlat hele.

Webten oynanıyor herkes bir ülke seçiyor ticaret seçip birim felan üretip bölge alıyoruz en kısa açıklamayla...
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
İlk başladığında bölgelerinizde herhangi bir bina bulunmuyor ilk olarak 5 dk da askerlik şubesini yapıyoruz her bölgeden hergün 1'er birim üretiliyor o zaman.Bunlar normalde piyade alayları.Şehir içerisinde hisar,kışla,liman,fabrika,demiryolu,başkent gibi şeyler inşa etme imkanı var.Limanlar sadece denizkenarına.Kışla inşa edersen o bölgeden günde 2 birim üretebilirsin fakat bu buğday ister senden.Eğer bolca buğday üreten bölgeye sahip değilsen + üretim fazla değilse buğday 0landığında birimlerinin moralleri düşer.Aynı eu4 gibi moral var fakat bu biraz farklı.Başkentten uzaklık,denizde bulunma süresi birimlerim moraline etki ediyor oda savaş katsayılarına.

maxresdefault.jpg

Fabrika için önce atölye inşa edip onu fabrikaya yükseltiyorsun 
fabrika 1.lvl de topçu
2.lvl de tank
3.levelden sonra hatırladığım kadarıyla liman varsa savaş gemisi demiryolu varsa raylı öbüs yapabiliyorsun.Raylı obüsün menzili çok geniş fakat ray olmadan hareket kabiliyetine sahip değil.Topçu birliklerini yanında piyade olmadan göndermemeniz lazım.
attachment.php?attachmentid=6175&d=1410428898
Diğer bölgeleri petrol,kömür,buğday,... vs vs gerekli malzemeleri elde etmek için ele geçiriyoruz oyun içerisinde diğer devletlere hammade satma var.Çoğu ülkede petrol - ye düştüğü için çok fazla petrolü olan ülkeler yüksek fiyatlara satar.
Petrol top,tank,... üretmek fabrika yükseltmek için lazım.
Hisar şehri savunan birimlerin savunmasını güçlendirir...
...

maxresdefault.jpg

Tr Ace zaman konusuna güzel değinmiş.Ayrıca oyun içi ittifak kurmak gazete kısmında rp yapma olanağı var harita paylaşıp başka bir ülkeyle bir devleti paylaşma planları yapıp müttefik olabilirsin vs vs
俺たち 自由 に なれる の か ?
[+] 1 üye cemal nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
@cemal beraber oyuna girek coop tarzı bana öğret şu oyunu. Yanındaki ülke olurum.
[+] 1 üye Lothebork nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
37qg39.png
Ara
Buğday da piyadelerin morali için önemli ayrıca çok fazla üretim varsa kışla ile ek asker basabilirsiniz buğday sayesinde
俺たち 自由 に なれる の か ?
Ara
I. Dünya Savaşı'na olan ilgimden dolayı bir ara denemiştim. Oyunun kendisini oynamaktan ziyade her hamlemde gazetede makale yazıp roleplay yapmak zevk veriyordu.
IbnE9P2.gif
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.