Burgundy
İlk kez oynuyorum burgundy ile görev ağacından ilerledim ve 1480 yılında;
Brittany aldım tamamen görev için ardından o ağacın bir sonraki göreviyle fransanın 5 vassalınıda aldım buraya kadar sorun yok.
Video izlediğim kişi PUlarını inherit etmişti. Ama bende Burgundy ile alakalı hiç event gelmedi Marie falan, oyun başındaki kral öldü Recency oldu 3 yıl sonra Charles geçti başa 2-0-4 özellikli ama bende -%95 New Heir modifieri varken bana heir geldi. 
Son Durum: 
8 Tane Diplomatik ilişki hakkım var 11 ilişki var ayda 1 diplomatik puan alıyorum o da advisor ile +2 advisor alamıyorum çünkü niye bilmiyorum ülkede para yok herşeyi kapatıyorum ordu kalaler vs ama hala -3 ducat yiyorum aylık. Bunlara ek vassaldan para gelmiyor çünkü hepsi %50-60 civarında isyan istekliliği var (Hepsi ile ilişkim 200 ama 3 diplomatik teknoloji gerideyim o yüzden +15 artıyor hepsi birbiriyle müttekifik oldu--ama PUlarım hala bana sadık) Napıcam Yardım edin. (Hiçbirini Annexde yaşamıyorum hem sadece +1 dip geliyor hem de isyan isteklilikleri 50+)
Ara
Marie eventinin gelmesi kesin değil. Vassalların otomatik ilhak edilmesi için inherit eventinin gelmesi gerekiyor. Şanssız bir oyun olmuş.
Ara
(06-03-2021, 13:33)Aeschyli : Marie eventinin gelmesi kesin değil. Vassalların otomatik ilhak edilmesi için inherit eventinin gelmesi gerekiyor. Şanssız bir oyun olmuş.
Zor da olsa bir şekilde vassalları zapt ettim. Oyun açıldı imparatorluğa girdim. Şimdi Lotharingia kurmaya çalışıyorum bir yandan da Fransayı bitirdim sadece kuzey toprakları kaldı. Şimdi ben imparatorluğa katılma görevini yaptım. Sonra event geldi ve seçim oldu imparatorlukta. Yanlış mı gördüm tam hatırlamıyorum çoğunluğun seçtiği kısımda bana birçok ülkeye PU ve Subjugation Casus Belli veriyordu . o nasıl oluyor.
Ara
Veraset eventlerinin güncel halini anlatan rehber:
https://forum.strategyturk.com/konu-eu4-...hberi-yeni

PU ve Vassal devletler Fransa veya Avusturya'ya PU olmayı kabul ettiğimizde integrateleniyor. Tercihen truceumuz olmayan ve kolay yeneceğimiz hangisiyse ona PU olmayı tercih ediyoruz. Fazla diplomatik ilişki için ise bu event gelene kadar nobilitydeki +2 diplomatik ilişki veren ayrılacalık seçilmeli.
Ara
1.30 ile eklenen HRE incidentlerından birisi Burgonya'nın HRE'ye alınması veya alınmaması üzerine. Orada Burgonya'nın HRE'ye alınmaması kararı çıkarsa Burgonya'ya tüm elektörlere PU CBsi verme eventi geliyor. Nadir bir olay, özellikle Burgonya ile oynarken denk gelmesi oldukça nadir.
Ara
(06-03-2021, 13:39)Voidian : Veraset eventlerinin güncel halini anlatan rehber:
https://forum.strategyturk.com/konu-eu4-...hberi-yeni

PU ve Vassal devletler Fransa veya Avusturya'ya PU olmayı kabul ettiğimizde integrateleniyor. Tercihen truceumuz olmayan ve kolay yeneceğimiz hangisiyse ona PU olmayı tercih ediyoruz. Fazla diplomatik ilişki için ise bu event gelene kadar nobilitydeki +2 diplomatik ilişki veren ayrılacalık seçilmeli.
Marie hiçbir zaman başa geçmediği için ben daha en başta event zincirinden cıkmışım şanssızlık (benim yaşadığım durum nadir mi oluyor mantıksızdı -75 new heir şansım varken heir gelmesi)
Ara
Yüzdesini bilemiyorum fakat nadir diyemem, olmadığını da çok görüyordum. Artı sayılabilecek tek şey oyunun başında denk getirmeye çalışılan bir event olduğu için olmazsa baştan başlaması nispeten kolay.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.