Victoria II 0xc000007b Sorunu
Steamden yeni aldığım Victoria II oyununu açmayı denediğimde bu hatayla karşılaşıyorum sorunun çözümü için rica etsem yardımcı olur musunuz?
Ara
(07-04-2020, 13:23)Buzzerbeater : Steamden yeni aldığım Victoria II oyununu açmayı denediğimde bu hatayla karşılaşıyorum sorunun çözümü için rica etsem yardımcı olur musunuz?

Merhaba, bu sorun dosya ya da program eksikliğinden kaynaklanıyor. Hangi program ya da dosyanın eksik olduğunu söylemek ise bildiğim kadarıyla zor. O yüzden sırayla aşağıdaki programları Microsoft'un sitesinden indirip yükle ve oyunun açılıp açılmadığına bak. 
  1. Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86)
  2. Microsoft Visual C++ 2010 SP1 Redistributable Package (x86)
  3. DirectX End-User Runtime Web Installer
  4. DirectX End-User Runtimes (June 2010)

İnternette bir başka çözüm olarak da "xinput1_3.dll" dosyasının indirilip oyunun kurulduğu klasöre atılması denmiş. Bu dosyayı da Google'a yazıp çıkan sitelerden birinden doğrudan indirebilirsin.
Ara
64 bit dll dosyalarını 32 bit klasörüne veya 32 bit dll dosyalarını 64 bit klasörüne attığın için bu hatayı alıyorsun. Henri'nin ilk 2 maddede verdiği linki indir ve yükle. Onlar doğru dll dosyalarını doğru klasöre yükler, yanlış klasöre atılan dll dosyalarını da değiştirir.
Ara
Maalesef olmadı zaten birçok videoya baktım ama sorun devam ediyorum hata raporu aldım ama onunla ne yapıcam bilmiyorum

(07-04-2020, 13:57)DanteSymphony : 64 bit dll dosyalarını 32 bit klasörüne veya 32 bit dll dosyalarını 64 bit klasörüne attığın için bu hatayı alıyorsun. Henri'nin ilk 2 maddede verdiği linki indir ve yükle. Onlar doğru dll dosyalarını doğru klasöre yükler, yanlış klasöre atılan dll dosyalarını da değiştirir.

bende bunlar kurulu daha önce indirmiştim 

[img]mqKLUc.png[/img]

İlk seçeneği kurduğumda da bu hatayı veriyor

[img][url=https://hizliresim.com/UbASxM]UbASxM.png
[/img]

Bunu nereye kurmam gerekiyor 

[img]qVQX9e.png[/img]
Ara
Önerileriniz için teşekkürler sorun çözüldü
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.