Lütfen öğretin
Şu eu 4 ü oynarken her seferinde rakip eksi yiyor,teknolojie önde oluyorum, ordum daha profesyonel ama her seferinde kaybediyorum bu durumu bir türlü anlamıyorum.
Ara
Herhangi bir savaşının sonucunu atar mısın?
Ayrıca savaştığın ülkenin ve kendi ülkenin Moral,Disiplin vb. bilgilerini de verirsen yardımcı olabiliriz
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
- Profesyonelliğin muharebede etkisi oldukça az.
- Rakip eksi yemesine rağmen general farkından açığını kapatıyor olabilir.
- Muharebeyi kazanmada bazı özel durumlar haricinde iki husus önemli. Bunlardan en önemlisi ordu moralleri farkı nispeten daha az önemli olanı ise ordu dizilimi. Fakat ordu diziliminde absürt şeyler denemediğiniz sürece dizilimden kaybettiğinizi sanmıyorum.

Moral ve diğer değerleri muharebe yaşanırken çıkan pencereden kıyaslayabilirsiniz. Bir süre pencereleri kıyaslayarak oynamak, oyunda muharebelerin nasıl yaşandığı konusunda en önemli öğreticiniz olacaktır.

unknown.png
Ara
(02-08-2020, 16:05)Defterdar : Herhangi bir savaşının sonucunu atar mısın?
Ayrıca savaştığın ülkenin ve kendi ülkenin Moral,Disiplin vb. bilgilerini de verirsen yardımcı olabiliriz
mesela daha geçen timur u nogay ın güney topraklarında yakaladım ve timur un benden 10 k asker fazlası vardı ve generalinin fire ve şok u benimkinden düşüktü ayrıca teknoloji farkıda vardı ama timur un benden bir tık daha fazla topçusu vardı ve yeniden ama düz bir arazide yakaladım ve benim süvarim çoktu.

(02-08-2020, 16:22)Voidian : - Profesyonelliğin muharebede etkisi oldukça az.
- Rakip eksi yemesine rağmen general farkından açığını kapatıyor olabilir.
- Muharebeyi kazanmada bazı özel durumlar haricinde iki husus önemli. Bunlardan en önemlisi ordu moralleri farkı nispeten daha az önemli olanı ise ordu dizilimi. Fakat ordu diziliminde absürt şeyler denemediğiniz sürece dizilimden kaybettiğinizi sanmıyorum.

Moral ve diğer değerleri muharebe yaşanırken çıkan pencereden kıyaslayabilirsiniz. Bir süre pencereleri kıyaslayarak oynamak, oyunda muharebelerin nasıl yaşandığı konusunda en önemli öğreticiniz olacaktır.

unknown.png
teşekkürler
Ara
Maalesef yeterli bilgi vermediğinden dolayı yardımcı olaman
Je freier Maerkte sind, desto freier sind die Menschen
Ara
Merhaba @elpatronya , Voidian zaten açıklamış ama ben bir ekleme yapayım. Eksi yeme olayı, rakip generalin " Manevra " yeteneğinin, sizin generalinizin manevra yeteneğinden üstün olması halinde, eksi bonusu geçersiz sayılıyor. Bu olayın tam tersi de olabiliyor. Birde " Army Tradition " ve diğer moral etmenlerine bakmanızı tavsiye ederim. Strategyturk forumu altında birçok rehber bulunuyor. Buraya tıklayarak rehber konu başlıklarına ulaşabilirsiniz.
" Hemen herkes tartışabilir, fakat güzel konuşabilmek herkesin yapabileceği bir iş değildir. "
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.