Imperium Sistemi

1
Forumda farklı üye gruplarının farklı Imperium gücü bulunabilir, Imperium gücü üyelerin tek seferde verebildiği Imperium'u temsil eder.
2
Imperium üyelerin foruma olan katılımını ve katkısını temsil eder, eğer bir üyenin foruma yararlı bir üye olduğunu düşünüyorsanız o kişiye profili üzerinden 1 Imperium verebilirsiniz.
3
Üyelerce yararlı olduğu düşünülen, sorun çözen, fayda sağlayan iletilere Imperium verilebilir.
4
İleti üzerinden Imperium vermekle iletiyi beğenmek karıştırılmamalıdır, katıldığınız veya yazılanları doğru bulduğunuz iletilere Imperium vermek yerine o iletiyi beğenmelisiniz.
5
Forumda Imperium ticareti yapmak, Imperium talep etmek veya Imperium vadetmek yasaktır.
6
Bir üyenin aldığı Imperium'ların büyük bir kısmı (her biri tekil değerlendirildiğinde buradaki maddelere uygun olsa dahi) aynı üyeden veya üye grubundan gelemez.
7
Yüksek Imperium'a sahip olan üyeler Kuratör, Senatör, Magister gibi onursal ünvanlar edinebilir.
8
Imperium gücünü bu maddelere aykırı kullanan üyelerin Imperium'ları silinebilir veya Imperium Ban alarak Imperium veremez hale gelebilirler.
9
Çeşitli forum kural ihlallerinde, forum etkinliklerinde centilmenliğe aykırı davranışlarda, forum aktivitelerinde usulüne aykırı iş yapmak vb. durumlarda üyeler yönetimden negatif Imperium alabilirler.

Imperium sistemine dair bilgi için Imperium Kullanım Esasları konusu incelenebilir.Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.