İşlem ve Yaptırım Sistemi
İşlem ve Yaptırım Sistemi nedir? Strategyturk Forumlarında forum kurallarını ihlal etmeniz durumunda profiliniz işleme tabi tutulabilir. Bu durum her kural ihlalinde üyeliğinizde işlem yapılacağı anlamına gelmemektedir, özellikle yeni üyelerin haberi olmadan yapmış olabileceği kural ihlalleri ve basit kural ihlalleri gibi birçok durumda yöneticiler ilgili mesajı kaldırıp veya düzenleyip özel mesajla kural ihlalinde bulunmuş üyeyi uyarır. Forumda bu tarz işlemler belli bir devamlılık gösteren yapıda, kasıt taşıdığı görülen önemli ihlallerde uygulanmaktadır.

Profilinizde işlem yapılırsa ne olur? Profilinizde işlem yapıldığında bu işleme yönelik bilgilendirici bir özel mesaj alırsınız. Bunun yanı sıra en az 1 işleme sahip olmanız durumunda üye kontrol panelinizden bu işlemin neden, kim tarafından uygulandığını ve ne zaman zaman aşımına uğrayacağını görebilirsiniz.

Uygulanan işlemler uygulanma tarihinden 30 gün sonra zaman aşımına uğramaktadır. Forumda eş zamanlı olarak profilinizde birden fazla işlem olması durumunda üyeliğinizin çeşitli yetkileri askıya alınabilir veya profil yaptırımıyla karşılaşabilirsiniz.

İşlem Seviyeleri
1
1 işleme sahip olmanız durumunda üyelik yetkilerinizde herhangi bir değişiklik olmaz.
2
Eş zamanlı olarak 2 işleme sahip olmanız durumunda otomatik olarak 5 günlük moderasyon cezası alırsınız. Bu 5 gün boyunca mesajlarınız ve iletileriniz yönetici onayından geçmeden yayınlanmaz.
3
Eş zamanlı olarak 3 işleme sahip olmanız durumunda üyeliğiniz bir yaptırıma tabi tutulur. Bu yaptırımın ağırlığı sahip olduğunuz işlemlere ve daha önce yaptırım alıp almadığınıza göre değişiklik gösterebilir.

İşlemlere İtiraz Eğer haksız yere işleme tabi tutulduğunuzu düşünüyorsanız Forum Destek bölümünden yönetimle iletişime geçebilirsiniz.Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.