Strategyturk Forumları
Forum Gazetesi #44 [05/06/2017] - Röportaj: kralılgaz - Baskı Önizleme

+- Strategyturk Forumları (https://forum.strategyturk.com)
+-- Forum: Ana Forumlar (https://forum.strategyturk.com/forum-ana-forumlar)
+--- Forum: Strategyturk (https://forum.strategyturk.com/forum-strategyturk)
+---- Forum: Forum Gazetesi (https://forum.strategyturk.com/forum-forum-gazetesi)
+---- Konu Başlığı: Forum Gazetesi #44 [05/06/2017] - Röportaj: kralılgaz (/konu-forum-gazetesi-44-05-06-2017-roportaj-kralilgaz)

Forum Gazetesi #44 [05/06/2017] - Röportaj: kralılgaz - Duman - 05-06-2017

G3VOly.png
Forum gazeteniz Acta Septimana'nın 44. sayısına hoşgeldiniz.
Strategyturk Forumları Senatosu tarafından hazırlanmıştır.
05/06/2017

Forum Etkinlikleri
Satranç Turnuvası: Haziran 2017
Ekran Görüntüsü Etkinliği: Haziran 2017
HoI4 - Multiplayer : Haziran 2017
CK2 - Multiplayer : Mayıs 2017
Rome 2 - Multiplayer: Haziran 2017
Napoleon - Multiplayer: Haziran 2017
Empire - Multiplayer: Mayıs 2017
Medieval 2 - Grand Campaign Hotseat 2
Medieval 2 - Britanya Hotseat
Medieval 2 - Westeros Hotseat
Medieval 2 - Holy Lands Hotseat
Medieval 2 - Rise of Kings and Sultans Hotseat
Medieval 2 - Stainless Steel 6.4 Hotseat
Medieval 2 - Third Age Hotseat
Medieval 2 - Feudal Wars Hotseat
Medieval 2 - Multiplayer: Haziran 2017
Civ5 - Multiplayer : Haziran 2017
AoE3 - Multiplayer : Mayıs 2017
AoM - Multiplayer : Mayıs 2017
Rise of Nations - Multiplayer: Haziran 2017
CoH2 - Mayıs Turnuvası

Strateji Dünyasında Geçtiğimiz Hafta
Stellaris - Krizler ve Contingency
Hearthstone - 8.2 Yaması
HoI4 - Çekoslovakya ve Yapayzeka Geliştirmeleri #2
EU4 - Metropolitanlar ve İkonlar
CK2 - Haraç Sisteminde Değişiklikler ve Sınır Anlaşmazlığı
StarCraft: Remastered - Oyuncu ProfillerizO39.pngW
Dota 2 - 7.06c Yaması
Oriental Empires - Muharebe Güncellemesi

Üyelerle Röportaj
kralılgaz ile röportaj

Acta: Çok klasik olacak ama Nickname'nin anlamı veya hikayesi nedir ? Strategyturk forumuyla ne zaman ve nasıl tanıştın ?
@kralılgaz: Bu nickimi ilk olarak 2010 yılında başka bir forumda kullandım, orada tatsız olaylar oldu, strateji topluluğuyla tanışmam gene 2010 yılında oldu, bir tarih hikayesi okudum ve hikayeyi sevip hemen üye oldum ancak oradan da banlandım sonra bu aileye katıldım.

Acta: Tarihte istediğin bir zaman diliminde  yaşama şansın olsa hangi dönemde hangi ülkede yaşamak isterdin?
@kralılgaz 1923'te Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşamak isterdim.

Acta:Tarihteki bir kral veya sultanın yerine geçmek istesen kimin yerine geçmek isterdin, onun yaptığı neleri değiştirir, ekstra neler yapardın?  
@kralılgaz: Manuel kommnenosun yerine geçmek isterdim 1176 Miryakefalon da daha iyi taktik uygulamak ister donanmaya önem verirdim.

Acta:  Ne zamandan beri bilgisayar oyunu oynuyorsun ? En sevdiğin oyun veya oyunlar nelerdir ? Eğer en sevdiğin oyun strateji oyunu değilse en sevdiğin strateji oyunu nedir ?  
@kralılgaz: 2007 yılından beri pc oyunları oynarım, en sevdiğim oyun GTA Vice City, en sevdiğim strateji oyunu ise EU4.

Acta: Peki bu en sevdiğin oyunu oynamanı sağlayan şey nedir ? Bu oyunda ne buluyorsun ? Oynamayanlara oynamalarını neden tavsiye edersin ?
@kralılgaz: GTA Vice City ile kuzenim tanıştırdı, eski oyundur. EU4 ise beğenerek oynuyorum ve herkese tavsiye ediyorum.

Acta:  İlk oynadığın strateji oyunu nedir?
@kralılgaz: Malesef ki EU3 değil, Rome Total War.

Acta: Oyunlarda öğrendiğin bir şey gerçek hayatta işine yaradı mı ? Evet ise anlatır mısın ?
@kralılgaz:  Dövüş teknikleri görüyorum işe yaradığından emin değilim.

Acta: Youtube'da çok sayıda video çekmişsin. Bu videoları neden çekmeyi düşündün? Peki faydalı olduğunu düşünüyor musun?
@kralılgaz: Popüler olmak için çektim faydalı olmaktan çok eğlendirip kafa dağıtmayı amaçlayan biriyim.

Acta: Eğer yeni bir oyun tasarlayacak para ve teknolojiye sahip olsaydın nasıl bir oyun tasarlamak isterdin?  
@kralılgaz: Platform oyunu tasarlardım ve insanları gıcık ederdim.

Acta: Ülkemizdeki oyun sektörü hakkında ne düşünüyorsun ?
@kralılgaz: Mount and Blade dışında gelişen bir oyun yok dünya çapında lakin ülkemizde de istendiği takdirde iyi oyunlar yapılabiliyor.

@altnkurt: EU4'teki hayalini sormak istiyorum. Nasıl bir imparatorluk hayali varmış? WC mi yoksa daha farklı bir imparatorluk mu?
@kralılgaz: Hileli olarak kafama göre takılmayı severim eğer yaz tatilinde olurda seri yaparsam ıron man başarımı kasardım Aragonla ve amacım Akdeniz İmparatorluğu kurmak

@GaulTurk: EUIV'teki çok güçlü imparatorluklarının sırrını soralım, herkes merak içinde
@kralılgaz: Çok kolay ne kadar şehir varsa tüm dev puanları 30 30 30 oluyor süper ordu ve donanma basıyoruz sıkıntı lu baya geliştikten sonra dev basmak zaman kaybı

Acta: Eklemek istediğin bir şey var mı?
@kralılgaz: İyi ki de bu güzel aileyle tanışmışım tüm strategyturk ailesini ayrı ayrı seviyorum.

Forum İstatistikleri
Forum gazetesinin bu sayısı çıktığında forumda 78,864 ileti, 5,329 konu ve 1,623 kayıtlı üye vardı.
Son bir hafta içerisinde 1118 ileti atıldı, 56 konu açıldı, 24 yeni üye kayıt oldu.

NErraO.png Ybrrn6.png 81DDqa.png

Forum Gazetesi #44: kralılgaz - glorfindel - 05-06-2017

Forumun en iyi roportaji olsa gerek:) ilgaz reise tesekkur ediyoruz:)

Forum Gazetesi #44: kralılgaz - turkish lokum - 05-06-2017

Başarılarınızın devamını dilerim