Aksiyon: TEKKEN 7
tekken-7-logo.png
Bu konu altında Tekken 7 ilgili mesajlar bulunur.
Tekken 7'nin ilk trailerında Kazumi Mishima'nın arkada beliren bir figüre " Heihachi'yi durduramazsam senin durdurman gerekecek " dediği gözüküyordu.

Az önce yayınlanan trailerda bu figürün kim olduğu açığa çıkmış, ilginç bir tercih.

Tekken konusu itibariyle dövüş oyunu olmasına rağmen hep övdüğüm bir oyun serisidir. Örneğin Tekken 7'de bahsedilen hikaye ve yerde yazan Kazumi/Heihachi yazısı Tekken 1'de de stagelerin birinde yerde görünebiliyordu, yani adamlar o zamandan bu karakteri düşünmüş ve ileride bir şekilde buraya referans veririz demişler. 

Ancak bu son olay hakkında kararsız kaldım, başka bir dövüş oyunundan karakteri işin içine dahil etmeye gerek yoktu bence.
Dün Tekken'den bazı görsellerin " sızması " üzerine Tekken'in patronu Harada, twitter hesabından açık bir şekilde Güney Kore hükümet görevlilerini suçladı. Oyun çıkmadan önce belli ülkelere gönderiliyor ve bu ülkelerin oyunla ilgili departmanı oyunu test ederek yaş sınırlaması vs. koyabildiği gibi gerekirse oyunu komple yasaklayabiliyor.

Harada'nın iddiası  Güney Kore'ye gönderilen oyun ilk kez değil, ne zaman Güney Kore'ye oyunun kopyasını göndersek ertesi gün o oyundan görsellerin internete düştüğü şeklinde. Güney Kore'nin aynı zamanda Gravity Rush isminde bir oyunu sızdırdığı belirtiliyor.

Güney Korelilerin özellikle kötü customization seçeneklerini üst üste yapıp karakterlerin normal görünüşüymüş gibi yansıtmaya çalıştığını söyleniyor ve bu sebeple bu olayın ardından Tekken kendi görsellerini yayınladı.

Yeni görsellerden bazıları : 

xdnzrycj50hhohktbtbc.png

xzoq1amttmvlhxhftoev.png

fboi2u2gzwjzdq0gqflt.png

ghfpr7an6d5m4ir75iyt.png

vp46efurug7stihcmuzy.png
[+] 1 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
tk7_gaw3.jpg

Heihachi reise yeni kostüm yapılmış.
[+] 2 üye Duman nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Tekken 7 için iki yeni karakter tanıtılmış.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
Master Raven, Raven'in patronuymuş. Ayrıca şu trailer yayınlanmış mükemmel :

Heihachi seride devili engellemeye çalışan iyi adam çıkacak gibi görünüyor, dövüş oyunları tarihinin plot twisti olabilir bu.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
Tekken 7 için çıkış tarihi : 2 Haziran 2017.

Sinkaf-ül Tertibat
[+] 1 üye Doraemon nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Playstation 2 de tekken 5 i defalarca kez oynardım. Vaybe eski günler.
Ara
Tahmin ettiğim gibi önceki 6 oyun boyunca pure evil olan Heihachi'yi 7. oyunla plot twistle iyi adam yapacaklar. Bu zamana kadarki derdi Devil'i yoketmekmiş gibi bir senaryo ile. Trailerdan anlaşıldığı kadarıyla Jin Tekken 7'nin hikayesi boyunca yoğun bakımda.

Ayrıca dövüş oyunları Nina Williams gibi bir karakter daha göremez sanırım.
Steamde 75 tl
Deluxe edition 114 TL.
Delue edition içeriği iki oynanılabilir karakter,yeni bir oyun kipi,season pass ve yüzlerce ek kostüm veriyor.
Alacaksanız şimdiden alın, fiyatının artma ihtimali var.
featured-edwinvancleef.jpg
Ara
Bu Heihachi yi hep dedeme benzettim ve hala da benzeriyorum. Saç çıkma şekli bile aynı arkadaş.

Paul'un tip berbat olmuş. Tekken 5 te devil with in diye bir mod vardı robotları dövüyordum. İlk başta karakter seçme çıkmıştı bende favorim Jin i seçmiştim sonra karakter seçme ekranı hiç çıkmadı. Saatlerce oynardım 3. Bölüm boss u ogre idi çok güçlüydü hiç yenemedim onu. Mod normal dövüş gibi değildi bildiğiniz tps dövüş idi ve çok uzun süren bir moddu. Kartım olmadığı için her ps2 resetinde tüm story ilerlemesi silinirdi. Cd si kayboldu ama ilginç bir şekilde. Pc port bulursam oynayacağım birgün.

Aynı bu resim cd kutusunun arkasında bulunurdu.

images?q=tbn:ANd9GcTDpTlprthwQhIiCRqO1US..._okug2NyXQ
Ara

Jin Kazama'nın Azazel'i yendikten sonra ortaya Ortadoğuda çıkması da enteresan olmuş.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
Gotta go!

Paul'un T3'te Ogre'yi yenip "turnuva bitti heralde" diye çekip gitmesi Tekken hikayesinin en sıkıntılı kısımlarından biri.
(23-01-2017, 21:12)Duman : Tahmin ettiğim gibi önceki 6 oyun boyunca pure evil olan Heihachi'yi 7. oyunla plot twistle iyi adam yapacaklar. Bu zamana kadarki derdi Devil'i yoketmekmiş gibi bir senaryo ile. Trailerdan anlaşıldığı kadarıyla Jin Tekken 7'nin hikayesi boyunca yoğun bakımda.

Ayrıca dövüş oyunları Nina Williams gibi bir karakter daha göremez sanırım.

Featuring; traditional martial artists, traditional martial artists with magic powers, obvious ripoffs of actual martial artists, a guy in a lion mask and animated training dummy, like seven variations of this chunky robot boy, a futuristic samurai, a miniature dinasour and a kangaroo wearing boxing gloves.
Sinkaf-ül Tertibat
Ara
İlk DLC duyurulmuş, Geese Howard isminde birini eklemişler. Trailerda tüm Mishima sülalesini dövdürmüşler adama.

Fatal Fury diye bir seride villain karaktermiş.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.