[Forum Oyunu] Gazap Günü
Ben de anime karekteri çıktım.  :open:
Bu arada yine destek istiyorum.Roma yı tek başına almak kolaymı sanıyorsunuz.
Ara
(22-01-2018, 13:08)turkish lokum : Bu karakter isimleri gerçek mi
Benimkine baktım da bi tane papaz çıktı :)

Gerçekten var olan ama bir görsel roman'dan değiştirilmiş karakterler bende hikayeye odakladım ama gerçek kişilerden tabanlı
[+] 1 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
A) Yerimizi koruyalım
Ara
D)Erzak ve Yakıt aldıktan sonra savaşı bitirmek için saldıralım(Amaç bütün düşmanı denize dökmek olacak)

Mazot vardıda biz mi içtik
Ara
A)Normandiya'nın üstüne gidelim.

Pakeeett :D
Ara
Gelin kızıllar.
Özledik sizleri :)
giphy.gif
Ara
Yeni bölüm ne vakit ?
Ara
Yarın Boks'dan gelince koyacağım zaman olursa olmadı cumartesi kesin. Normalde bugün koyacaktımda arkadaşlara sözüm var :/
[+] 2 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Beklemedeyiz.
Ara
(27-01-2018, 19:53)Wayfear : Beklemedeyiz.

Biz @Feldmarschal abim ile birlikte müttefikleri paketledik ya :D Onların bu yenilgisini anlatacak kelime bulamadığından gelemiyordur tur  :sunglasses:
[+] 2 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hocam paketlediyseniz bize el atın yav. Kızıllar pis tokatlıyorlar. Help MEE @PashaZade
Ara
(27-01-2018, 22:49)Bayoj : Hocam paketlediyseniz bize el atın yav. Kızıllar pis tokatlıyorlar. Help MEE @PashaZade

Yani biz paketlediğimizi düşünüyoruz da birden birşey olursa aynı yardımı biz de isteriz :D

Ayrıca Berlinin düşmesinde sıkıntı yok, geri çekilirken führeri kidnapped edip Frankfurt'a kaçırırsanız iyi olur :D
Ara
Valeria Trifia
Volkustrum Tümenlerine savaş sırasında disiplin ve iletişim konusunda eğitim verirsin. Tümenlere verdiğin eğitim ise gelecek savaşta işine yarayacağını düşünsende o savaşın çok yakında olduğunu hissedersin.

A)Michael Wittman'e yardıma gidelim.
B)Şehri korumak zorundayız.
C)Volksturm birliklerini şehirde bırakıp biz yardıma gidelim.

Michael Wittman
Sovyetleri durup karşılamaya çalışmanın kaçıp avlanmaktansa daha iyi bir karar olduğunu düşünürsün ancak planın ilk saatlerde askerlerin hayla savaşacak güçleri varken iyi gitsede yüksek sayıda sovyetin birlikleriniz ile savaşmadan etrafınızı çevirip şehire ilerlemeye çalışmasıyla beraber henüz arkanız çevrilmesede 3 yönden kıstırılmış durumda kalırsınız.

A)Kuşatılmayı engellemek için kanatlardaki tank tümenlerine karşı savaşmaya çalışalım.
B)Daha fazla savaşacak gücümüz yok yerimizde kafamızı koruyacak bir bölge oluşturalım.

[b]Beatrice[/b]
Sovyet Cephesine gönderilmesi planlanan 2 Piyade Tümeni yoğun talebin üzerine İtalya'ya gönderilir.

A)Roma'ya doğru saldıralım(Planın varsa yazabilirsin) 
B)Piyade Tümenleri yorgun italyanların koruduğu bölgelere destek olsunlar.
C)Bütün birliklere savunma pozisyonunda dinlenme şansı verelim.

Lisa
Bölgede şuan sessizlik hüküm sürerken Cephenin Kuzeyinden gelen kötü haberler askerler'e kadar ulaşmıştır.Senin Tümenin Almanya'ya sonuna kadar sağdık olsa da bazıları Romanya'yı koruyacak zamanımız olmadığını belirtmeye başlamıştır.Şimdilik bu konuda bir konuşma yapmaya karar verirsin.

A)Romanya'nın kaybedilmesi demek Sovyetlere elimizdeki son Petrol kaynağını vermek ve hareket etmeyen Tanklar demektir.Almanya için burayı korumak zorundayız.
B)Bir Alman Askeri nasıl olurda kendi vatandaşından Ordusundan şüphe duyar.Kuzeyde birliklerimiz çekilmek zorunda kalmış olabilir ancak hiçbir rus Almanya'ya ulaşamayacak.
C)Siz bir Alman olarak doğuda pek çok cephede yan yana savaştığınız kişileri onların zor zamanlarında bırakıp geri gidecek kadar düştünüz mü ? Almanya zorda kalan dostunu unutmaz.

Batı Cephesi
Batı Cephesinde Schreiber Paris'ten başlayarak bölgeyi temizlemeyi tercih ederken Wilhelm Normandiya üzerine ilerlemeyi tercih etmiştir. İkiye ayrılmış amerikan birliklerine karşı saldırı öncelikle Wilhelm'in hücumuyla başlar.Bu sırada Schreiber erzak ve yakıt için hazırlıkları yaparken Wilhelm çoktan düşmanı itmeye başlamıştır bile savaşın ilk saati iyi giderken sahile yaklaştıkça Amerikalılara artan hava desteği ve denizden top atışları başlar.İlerlemek gittikçe zorlaşır bu sırada Paris'teki düşmanda korkutma amaçlı olsada Schreiber henüz hazırlanırken Wilhelm'e arkadan saldıracakmış gibi ilerleyip Wilhelm saldırıyı kesmek zorunluluğunda kalınca şehre geri dönmüştür. Savaşın 2.Saatinde saldırıya Schreiber'da başlar. Paris içleri öncelikle uzaktan vurulduktan sonra şehre doğru ilerlenir ancak şehir içinde hantal kalan Alman ağır tankları Amerikan paraşütçüleri tarafından sıkıştırılarak dar noktalarda yok edilmeye başlar...

İkinizede Ortak Şıklar
A)Paris'e yoğunlaşalım.
B)Normandiya'ya yoğunlaşalım.
C)Saldırıyı keselim.
[+] 2 üye TR Ace nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Hay Allah. Şüphelenmiştim böyle olacağından. Ne yapacağız Reiz @Feldmarschal
[+] 1 üye PashaZade nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Planı yarın size atarım.
Ara
C)Siz bir Alman olarak doğuda pek çok cephede yan yana savaştığınız kişileri onların zor zamanlarında bırakıp geri gidecek kadar düştünüz mü ? Almanya zorda kalan dostunu unutmaz.

Romanya'yı Kızıllara bırakmayacağım .
Ara
Kırmızı Bölgeler:Düşman Kontrolünde     
Yeşiller:İtalyan askerleri 
Siyahlar:Bizim askerlerimiz
Yıldızlar:Roma ve Napoli 
 cHTG5V.jpg
Gri ok :Benim komuta edeceğim tamamı almanlardan oluşan piyade çoğunluklu olmasına rağmen tank savar,topçu ve motorize piyade de bulunduran ve Romyaya saldıracak birlik
Siyah ok:Tamamen Almanlardan oluşan çoğunlukla motorize olup Romayı kuşatıp yardım gelmemesini sağlayacak
Yeşil ok:İtalyan askerler olmasına rağmen benim atadığım Alman Subaylar tarafından yönetilen oyalama saldırıları yapacak birlik.
W49xHP.jpg
Orduyu ikiye ayırdım.Gri birlik ve kırmızı birlik.Kırmızı birlik benim yönetimim altında olacak birlik.Planın 1. aşamasında eş zamanlı olarak Gri ve Kırmızı birlikler Roma'nın kuzeyine girecekler.Yıldız olan yere ordugah ve topçu birlikleri konuşlandırılacak ve yıldırım olarak gösterilen köprüler 2. aşama zamanında bombalanıp yıkılacak. Gri birlik vatikana girecek ve kırmızılar güneye ilerlemeye devam edecek.3. aşamada gri birlik Romanın batısını tamamen temizleyecek,kırmızı birlik doğuya doğru iyice ittirecek.4. aşamada ise Gri birlik ile kırmızı birlik Romanın Güneyinde buluşacak.
[+] 1 üye Onur34 nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Volksturm birliklerini şehirde bırakıp biz yardıma gidelim.
giphy.gif
Ara
(27-01-2018, 23:25)PashaZade : Hay Allah. Şüphelenmiştim böyle olacağından. Ne yapacağız Reiz @Feldmarschal

Valla ne yapcaz Paşam bende bilmiyorum bi ara dc den konuşalım taktiğimizi :D
Ara
Kararlar verildi mi ?
Ara

Konuyu Okuyanlar: 3 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.