Macaristan hakkinda
Arkadaşlar merhaba, Avusturya ile oynuyorum. Oyun başladığından beri macaristan ile ittifaklık ve hanedanlığım var. Şu an yıl 1567'deyim. Ancak henuz PU olma eventi gelmedi macaristana. Yani ne hunyadiler başa geçti ne de benle PU olmadı. Bir gariplik mi var bu işte? Sırf bu yuzden savaşamıyorum bazı duşmanlarla. Bu arada zayıf iddialı bir varis de gelmedi ki savaş açıp alabileyim, gerçi savaşamam artık birleşmiş milletlerle de ittifak. Nerde hata yaptım acaba? Teşekkurler.
Ara
En geç 1458de geliyordu o event sanırım. Gerekli şartlar sağlanamamış olabilir. Mesela macaristan savaştaysa event gelmiyor galiba.
Ara
Ah kötu oldu o zaman, teşekkurler cevap için.
Ara
Avusturya görev ağacında pu görevi olması lazım
Ara
Görev ağacında var mıydı hatırlamıyorum ama kararı macaristan veriyordu diye biliyorum.
Ara
Eventle Macaristanın seçmesi tamamen şansa bağlı ama mertin dediği gibi görev ağacında var. Macaristan'dan daha fazla developmentın olunca görevden PU savaş sebebi alıp saldırabilirsin.
Ara
Ben az önce oynarken hatırladım sanırım varisim çok kötu gelmişti ve -50 prestij ile onu göndermiştim oyunun başında acaba ondan olabilir mi?

Edit: Evet şimdi gördum development kısmını, ancak yıl 1600 lerdeyim bohemyanın çoğunu ona verdim sonra geri alırım pu ile diye, şu an çok gucsuz kaldım ve etrafımda saldıracak kimse yok zaten 1 reform geçebildim sanırım batırdım :D Yeni oyuna girdim artık.
Ara
Bohemya'ya PU cbsi veren görev de var. En az +100 ilişkiye sahip 5 elektör seni desteklediğinde Bohemya'yı da PU alabilirsin. Yeni oyununda bunu da değerlendirebilirsin.
Ara
Tamamdir tesekkurler.
Ara
Yeni oyunda yine PU olamadım ama birliğin restorasyonu ile PU yapmayı başardım. Ancak kral ölduğunde PU bozuldu anlam veremedim, tekrar PU yapmak hiç işime gelmiyor doğrusu bu kadar zor olacağını hiç tahmin edemedim, soğudum ulkeden. ( Sitemimi de yapayım öyle gideyim bare :D )
Ara
PU yaptığın ülkeyle eksi ilişkideyken kralın ölürse PU bozuluyordu sanırım.
Sic Parvis Magna
Ara

Konuyu Okuyanlar: 5 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.