Harita Oyunu: 3. Dünya Savaşı
Malta İtalya'ya vergi vermek karşılığında yeniden yardım ister ve masonlardan bu vergiyi ödemesini ister Tunusta topladığı orduyla Cezayir kıyılarını ele geçirir. Birilerinin buna dur demesi lazım...
Denemeyi bilene imkansız yoktur.

- III.Alexandros (Büyük İskender)
Ara
Türkiye'de Faşistler isyan eder.Hükümet ilk bunu önemsemez fakat faşizm hareketi çığ gibi büyür.Türkiye artık iç savaştadır.Komünistler ve Kürtler isyan edince iç savaş büyür.Kürtler Cumhuriyetçi ve Komünist olmak üzere 2'ye bölünür.Türkiye,ODB'den yardım ister.Türkiye'de ki iç savaşın durumu:
http://i.hizliresim.com/MLXb9N.png
(resimi resim olarak koymayı bilmediğimden link attım)
Edit:Türkiye az toprak ele geçirmiş onu da yakındaki gruba ait olsun.
Ara
Arjantin'de Latin Amerikalı'ların birleşmesini savunan bir parti iktidara gelmiştir.Onun için Şili ve Uruguay'a savaş ilan eder.Latin Amerika ülkeleri,Arjantin'i bu agresif tavrından dolayı kınar.
Ara
Yarın itibariyle çelişkilere bir çekidüzen verip kaldığımız yerden devam edeceğiz.
G0kMNN.png
Ara
(28-12-2015, 21:48)GoktugPasa : Arjantin'de Latin Amerikalı'ların birleşmesini savunan bir parti iktidara gelmiştir.Onun için Şili ve Uruguay'a savaş ilan eder.Latin Amerika ülkeleri,Arjantin'i bu agresif tavrından dolayı kınar.

Bro nedense senin iletilerin haritaya hiçbir etki yapmıyor :D
G0kMNN.png
[+] 1 üye GaulTurk nickli üyenin bu iletisini beğendi.
Ara
Bu turda iletilerdeki hikayeleri yazmak yerine direkt olarak sonucu yazacağım. Hikayeler ve neler olduğu sahipleri tarafından okunabilir. Artık hikayeyi sonuç bölümüne yazmayacağım için ben de aktif olarak katılımda bulunacağım.

TUR 7

-@Royal Guard: Tibet, Çin'den ayrıldı.
-@Royal Guard: Çin, Keşmir'deki iddiasından vazgeçti ve Çin-Hindistan anlaşmazlığı bitti.
-@Royal Guard: Rusya'da komünistler savaşı kaybetti ve Rusya İç Savaşı bitti.
-@Royal Guard: Rusya, Ukrayna'nın doğusundaki 4 şehri ilhak etti ve Rusya-Ukrayna savaşı bitti.
-@Royal Guard: Filistin, İsrail'den bağımsızlığını kazandı ve İsrail-Filistin savaşı bitti.
-@Royal Guard: Meksika kendi sınırlarına çekildi ve ABD-Latin savaşı bitti.
-@Royal Guard: Pakistan, Keşmir'i ilhak etti ve Hindistan-Pakistan savaşı bitti.
-@La Valette: Libya'nın kuzeyi IŞİD'e katıldı.
-@La Valette: Aragon, Katalonya'ya katıldı.
-@GoktugPasa: Kazakistan, Özbekistan'a savaş ilan etti. Taraflar: Rusya-Kazakistan VS Özbekistan-Türkiye-D. Türkistan-Birleşik Azerbaycan
-@PiriReis: Kolárovo, Slovakya'dan ayrıldı.
-@Sky: Normandiya, Fransa'dan ayrıldı.
-@GaulTurk: Normandiya, İngiltere'ye katıldı.
-@Kamran: Almanya'da Naziler iktidara geldi.
-@Kamran: Nazi Almanyası, Fransa'yı işgale başladı.
-@GaulTurk: Keltik Ligi, Fransa'yı işgale başladı.
-@GaulTurk: İtalya, Fransa'yı işgale başladı.
-@barkardes: ODB'de ikinci aşamaya geçildi ve Schengen(?) Bölgesi, ortak para birimi, ortak vatandaşlık oluşturuldu.
-@barkardes: Pakistan, Afganistan, Azerbaycan ve Filistin, ODB'ye katıldı.
-@barkardes: Libya'da IŞİD yok edildi.
-@barkardes: Sirenayka, Libya'ya tekrar katıldı.
-@Reoberg: Malta, Cezayir kıyılarını da işgal etti.
-@GoktugPasa: Türkiye'de iç savaş başladı.
-@GoktugPasa: Arjantin'de Birleşik Latin Amerika'yı savunan parti iktidara geldi.
-@GoktugPasa: Arjantin, Şili ve Uruguay'a savaş ilan etti.
-@GaulTurk: Türkiye ODB kurucusu olduğu için ODB'nin tam kapasite desteği ile isyanlar bastırıldı.
-@GaulTurk: Meksika, Karayip Adaları'nın batısını ilhak etti.
-@GaulTurk: Brezilya, Karayip Adaları'nın doğusunu ilhak etti.
-@GaulTurk: Latin milliyetçiliği ortaya çıktı.
-@GaulTurk: Brezilya, Fransız Guyanası'nı ilhak etti.
-@GaulTurk: Fas, işgal ettiği Kanarya Adalarını ve Granada'yı ilhak etti ve İspanya-Fas savaşı bitti.
-@GaulTurk: Arnavutluk, Makedonya ve Kosova federasyon oluşturdu.
-@GaulTurk: Sırbistan ve Yunanistan birleşti.
-@GaulTurk: Türkiye, Suriye'yi ilhak etti.
-@GaulTurk: Türkmenistan ve Özbekistan birleşti ve Türkmenistan Kazakistan-Özbekistan savaşına dahil oldu.

Devam eden savaşlar:
-Mısır vs Yunanistan&Sırbistan
-Fransa vs Nazi Almanyası
-Fransa vs Keltik Ligi
-Fransa vs İtalya
-Malta vs Tunus
-Malta vs Cezayir
-Kanada vs ABD
-Kanada vs Nazi Almanyası
-Rusya-Kazakistan vs Özbekistan&Türkmenistan-Türkiye-D. Türkistan-Birleşik Azerbaycan
-Arjantin vs Şili
-Arjantin vs Uruguay

Katılım bekliyoruz arkadaşlar 3. DS kapıda :D
G0kMNN.png
Ara
Arjantin Şili'yi ele geçirir.

Azerbaycan,Türkiye desteğiyle Kafkaslar'da ilerlemiştir.Özbekler ise Türkmen savaşçılarının desteğiyle kazak ordularını teker teker yok ediyordur.

Azerbaycan,Türkiye desteğiyle Kafkaslar'da ilerlemiştir.Özbekler ise Türkmen savaşçılarının desteğiyle kazak ordularını teker teker yok ediyordur.Aniden Azerbaycan'da Ermeniler isyan eder ve Ermenistan bu isyana destek verir.Bunun üzerine Ermenistan,Rusya yanında savaşa girer.

Türkiye,ülkedeki iç savaş nedeniyle Azerbaycan ve Türkmenistan'a olan yardımlarını keser.
Ara
(30-12-2015, 16:00)GoktugPasa : Türkiye,ülkedeki iç savaş nedeniyle Azerbaycan ve Türkmenistan'a olan yardımlarını keser.

Bro okusana biraz. Türkiye'de iç savaş yok.
G0kMNN.png
Ara
(30-12-2015, 16:08)GaulTurk :
(30-12-2015, 16:00)GoktugPasa : Türkiye,ülkedeki iç savaş nedeniyle Azerbaycan ve Türkmenistan'a olan yardımlarını keser.

Yazıyor ya orda bro :/
Ara

Tm okudum bastırılmışta ülkenin yarısı isyancıların elindeyken bir anda nasıl bastırıldı :/
Ara
(30-12-2015, 17:55)GoktugPasa :

Tm okudum bastırılmışta ülkenin yarısı isyancıların elindeyken bir anda nasıl bastırıldı :/

Türkiye Orta Doğu Birliği kurucusu ve ODB kurallarından bir tanesi ülkelerdeki isyanlar birlik yardımı ile bastırılıyor. @barkardes'in iletilerini okuyabilirsin.
G0kMNN.png
Ara
Schengen bölgesi derken şunu diyorum:Hani AB vatandaşı olan herkes diğerlerine rahatça gidebiliyor,çalışabiliyor ya o ülkelerin hepsi Schengen bölgesinde.Tabi AB'de olmayan İsviçre gibi ülkeler bu bölgede ve Birleşik Krallık bu bölgede değil.
Aynı sistemin benzerinin Ortadoğuya uygulandığını söyledim.
Ara
Hayır, onu biliyorum. Fakat Orta Doğu Birliği'nde "Schengen" bölgesi olması komik durmuyor mu :D Başka bir isim iyi olurdu bence.
G0kMNN.png
Ara
Ya zaten Schengen benzeri bir bölge dedim ben orda ismi Schengen değil yoksa :D .
Ara
Harita Oyununa bir isim verirseniz başlığa ekleyebilirim.
3. Dünya Savaşı olur herhalde.
G0kMNN.png
Ara
Kanada ve Nazi Almanyasi aralarindaki sorunu cozer ve ortak dusmanlarina karsilik birlik olmaya karar verirler.
Ara
Avustralya,Yeni Zelanda'ya savaş ilan etmiştir.Fransa,Yeni Kaledonya'nın güvenliği için savaşa girer.Papua Yeni Gine,savaşı Yeni Zelanda'nın kazanacağını düşünerek savaşa girer.Endonezya ve Malezya hariç bütün Okyanusya ülkeleri Yeni Zelanda'nın yanında savaşa girer.Ve sonunda Malezya'da toprak kazanabilmek için savaşa girmiştir.Malezya ve Avustralya çılgınlık yapıp Endonezya'ya savaş ilan etmiştir.Endonezya Yeni Zelanda'nın yanında savaşa girmek yerine tek başına savaşmaya başlamıştır.
(işgal yerlerini işgal eden ülkenin renginin açık rengini yaptım)
http://i.hizliresim.com/rZVWj7.png

Mısır'da yeni bir parti iktidara gelir.Ancak ekonomi politikaları nedeniyle ülke ekonomik krize girer.Hükümet,ülkeyi erken seçime götürür.Seçimi kazanan geçen seneki hükümet olmuştur.Ancak Mısır batmak üzeredir.Bütün ODB Mısır için seferber olmuştur.
Ara
Meksika'da komünistler devrim yapar.Çin Halk Cumhuriyeti ve Kuzey Kore ile Komünist İttifak'ı oluşturur.
Ara
Kardeşim bu "Harita Oyunu" :) Haritada bir şeyler işeyebilmemiz için elimizde geçerli bir değişiklik olması gerekiyor. Ekonomik kriz, ittifak, parti, hükümet "Harita Oyunu" için geçerli argümanlar değil.
G0kMNN.png
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Strategyturk Forumları

Strategyturk Forumları tüm Türk stratejiseverler için büyük ve kaliteli bir platform olma amacı güder. Forum içerisinde çok sayıda strateji oyunu için bölüm ve bu bölümlerde haber konuları, rehberler, mod tanıtımları, multiplayer etkinlikleri ve üye paylaşımları için alanlar yer alır.